Што би избрале, карактер или убавина?

baksterski

Националист тип 500
Член од
22 февруари 2010
Мислења
431
Поени од реакции
277
Дефинитивно карактер, но да не биде грда ко надгробна плоча.
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
216
Поени од реакции
94
Карактер, не ми е важна многу надворешната убавина таа е минлива
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ма јебеш ти убава женска без карактер :D

Ми се надоврзува природно еден виц,
Што вика плавуша кога ќе и кажат дека има добро дупе?
- Е јебига
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
абе убавината е побитна според мене а на карактерот ке се навикнеш
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
абе убавината е побитна според мене а на карактерот ке се навикнеш
Па се гледа по тебе не е до тебе така те тера поради професионална деформација мораш и знаеш најдобрите риби да ги препознаеш. Па кој вид риби според тебе се најдобри? :LOL:
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
Па се гледа по тебе не е до тебе така те тера поради професионална деформација мораш и знаеш најдобрите риби да ги препознаеш. Па кој вид риби според тебе се најдобри? :LOL:
па според мене добра риба неможе да има карактер и добар карактер неможе да има добра риба и обратно, иначе јас иам направено таблица со алгоритам за оценување на една риба со оцена од 1 до 12 а со карактер престанав да се замарам оддамно пошто све више покварени има
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
946
па според мене добра риба неможе да има карактер и добар карактер неможе да има добра риба и обратно, иначе јас иам направено таблица со алгоритам за оценување на една риба со оцена од 1 до 12 а со карактер престанав да се замарам оддамно пошто све више покварени има
Жити се дај просветлине ти се молам, како тоа неможе да има и убавина и карактер?
 

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Што збориш ти бе? ^.-
Никогаш не си сретнал некоја убава што исто така ти одговара со карактерот?
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Секогаш сум го гледал карактерот прво кај некоја.Надворешната убавина не дека не треба да се гледа ама карактерот секогаш за мене ќе биде на прво место.
 
Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
Karakter se razbira, ubavinata e minliva, taa e za oniie "narcisite" :) Da ne e Brad Pitt, ama da e ubav ...
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
Карактер. Значи не мора на дечкото да се запалам од прв поглед, доволно е да ми биде симпатичен ( сеа не грд да ми биде) ама да ме привлекува со карактерот.

Така има едно девојче што е преубаво и на почеток многу сакав да бидам како неа и ја сметав за преубава, но кога ја запознав подобро ми стана одбивна. Дури и се замислив дали нешто се огрдила или до мене е?
Исто и со еден од мое школо, многу ми беше убав ама кога му го дознав карактерот ми стана одбивен.
А имало многу што ми биле симпатични , но не сум се затрескала во нив. После кога сум ги запознала многу повеке сум се затрескала затоа што ми било интересно со нив.
Така да јас ако се подзамислам многу повеке во карактери сум се затрескувала отколку во некои преубави.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Поштуем шо сите бирате карактер ..................................................................на форум.


Иначе и ја би избрал карактер пред лепота .....мада памет пред се !
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.288
убавина? што е убаво за една индивидуа?
Ова е као оние вицовине:
Што сакаш да се напиеш, или Кисела вода?

Секогаш прво на удар е убавото во спротивната личност. А тоа е се` што таа личност ја поседува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom