Што антивирус користите?

Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Моментално користам Comodo Internet Security Pro 2012, и доста добар е, нема шанси да го снемам брзо време.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Никад не сум користел антивирус... и стварно не разбирам што ќе ми е? Да ми лапа ДДВ од процесорот? :tapp:
Умре времето Чернобил ко зрачеше радијација :pos:
 
Член од
26 ноември 2011
Мислења
54
Поени од реакции
6
Avast antivirus 6.0 и сум задоволен повеќе од 2 год го користам и нема проблеми
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
717
Avast 6.0 и Malwerebytes но авастот го ставив пред 3 месеци инаку немав ништо и многу добро си ја вршат својата работа,со правилно и разумно користење нема од што да се плашите :D
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Сите се бесплатни ако ги симнеш од некој тракер сосе активатор :)
Не мислев на пиратски антивируси со торенти, не се тие сигурни. Мислев на тие што се симнуваат од самата страна (сега го имам AVG Home Edition и добар е ама ме интересира да не има некој подобар бесплатен :) ).
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не мислев на пиратски антивируси со торенти, не се тие сигурни. Мислев на тие што се симнуваат од самата страна (сега го имам AVG Home Edition и добар е ама ме интересира да не има некој подобар бесплатен :) ).
BitDefender is the Best ;)
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
55
Поени од реакции
18
imam kupeno G-Data internet security anti virus megutoa koga ke iskenira mi pokazuva 2 virusa, nesto vo
java aplikacijata i kompjuterot od vreme na vreme e premnogu spor. ovoj anti virus ne moze da go ocisti
po se izgleda toj virus.me interesira kako da proveram koj virus e tocno i kako da go ocistam ako so ovoj antivirus nemozam,
bidejki ako instaliram nekoj drug ke ima problem so dva anti virusa
pozdrav i blagodaram odnapred
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
imam kupeno G-Data internet security anti virus megutoa koga ke iskenira mi pokazuva 2 virusa, nesto vo
java aplikacijata i kompjuterot od vreme na vreme e premnogu spor. ovoj anti virus ne moze da go ocisti
po se izgleda toj virus.me interesira kako da proveram koj virus e tocno i kako da go ocistam ako so ovoj antivirus nemozam,
bidejki ako instaliram nekoj drug ke ima problem so dva anti virusa
pozdrav i blagodaram odnapred
http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/AVPTool/avptool11/setup_11.0.0.1245.x01_2011_12_18_16_24.exe

Симни го, Run as administrator, намести како на сликата, на Scan scope местиш каде сакаш да се скенира, стеgни на Automatic Scan табот и на Start scanning и то...


 

Kajgana Shop

На врв Bottom