Што антивирус користите?

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.112
Поени од реакции
3.967
Ја имав порано Kaspersky и искрено никако не можев да разберам зашто е толку прочуен тој антивирус кога мене повеќе проблеми ми правеше него да го штити компјутерот...
Заглаив со куп вируси кои неможеа да се исчистат и на крај морав да го форматирам компјутерот. Од тогаш (пред година ипол) па навака користам Avira и до сега на сум имал никаков проблем :)
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Ја имав порано Kaspersky и искрено никако не можев да разберам зашто е толку прочуен тој антивирус кога мене повеќе проблеми ми правеше него да го штити компјутерот...
Заглаив со куп вируси кои неможеа да се исчистат и на крај морав да го форматирам компјутерот. Од тогаш (пред година ипол) па навака користам Avira и до сега на сум имал никаков проблем :)
Си заглавил затоа што ти си имал веќе куп разноразен малициозен софтвер во твојот комјутер и некој ти го има препорачано Касперски, и кога го инсталира Касперски тој ги пронајде но премногу доцна беше твојата реакција затоа што вирусите веќе го имаа премногу заземено твојот комјутер, и Касперски кога го чистеше твојот комјутер дел од вирусите " ПОВЛЕКОА " и многу неопходни делови од твојот оперативен систем, и затоа си морал од ново да го форматираш и со тоа доби погрешно мислење за еден од најдобрите Софтвери за Заштита од Малициозен софтвер.... затоа Боље Спречити него Лечити... позз:smir:
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
Си заглавил затоа што ти си имал веќе куп разноразен малициозен софтвер во твојот комјутер и некој ти го има препорачано Касперски, и кога го инсталира Касперски тој ги пронајде но премногу доцна беше твојата реакција затоа што вирусите веќе го имаа премногу заземено твојот комјутер, и Касперски кога го чистеше твојот комјутер дел од вирусите " ПОВЛЕКОА " и многу неопходни делови од твојот оперативен систем, и затоа си морал од ново да го форматираш и со тоа доби погрешно мислење за еден од најдобрите Софтвери за Заштита од Малициозен софтвер.... затоа Боље Спречити него Лечити... позз:smir:
најдобар е дефинитивно, уште да знаев каде да најдам serial number за да го продложам и топ си е!
 
Член од
13 октомври 2010
Мислења
47
Поени од реакции
5
Знае ли некој страна за да го симнам NOD 32 без да има вируси во него.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.065
Поени од реакции
10.771
Знае ли некој страна за да го симнам NOD 32 без да има вируси во него.
хехе каква иронија значи...симнуваш анти вирус полн со вируси )))))

--- надополнето ---

користам microsoft security essentials
 
Член од
7 март 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
da ne znae nekoj kade moze da go simnam norton antivirus,pritoa da ne zakacam nekoj virus posto sum se zeznal vise ednas taka,poz i fala odnapred
 
B

BooBojan

Гостин
Ајде дајте ми линк за да го симнам microsoft security essentials никако да го најдам како што треба.
 
Член од
22 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Користам Аваст антивирус и кога ке закачам некој вирус препорачана е опцијата "Move to Chest" а можеш да одбереш и "Delete". Ако корисит некој нека ми каже што е подобро... Фала однапред.
 
Член од
23 септември 2010
Мислења
645
Поени од реакции
385
јас користам kasperski лиценциран, единсвена мана му е што кога се апдејтува или скенира ке кочи компјутерот, сепак не е толку до антиврусот колку што е до компјутерот
 

rosoner22

Milan sempre con te!!!!!!
Член од
12 март 2010
Мислења
108
Поени од реакции
12
Дали има разлика помеѓу Trial Kaspersky и лиценциран...оти јас мојот кога ќе дојде на 1-2 дена до крај, преку регистрите му правам ресет...(кој ќе бара клучеви, а така лесно можеш да фанеш некој вирус)?????
Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom