Што антивирус користите?

Amacord

high and might богаташ
Член од
24 август 2009
Мислења
474
Поени од реакции
15
Во принцип и не се многу јаки бесплатните антивируси , а и некако више и не се замарам што антивирус иам (се потешко ги фаќам :baeh:) ја користам AVG Antivirus добар е за бесплатен .
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Моментално користам Microsoft Security Essentials на Windows 7......едно десетина дена.....
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
NOD32. Го користам околу 10 месеци, и ниеднаш немам фатено вирус, или слично. Ептен сум задоволен и им го препорачувам на сите.
 
C

Crazy Diamond

Гостин
AVG 8.5 и задоволен сум сега за сега,па за понатаму ќе видиме :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Имам проблем со Kaspersky Internet Security v8.0.0.3.Несака да ми се избрише, ми бара некој фајл .msi? Да не знае некој како да средам, или да каже некоја програма за пернаментно бришење. поздрав
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Metono1[mkd];3024459 напиша:
Имам проблем со Kaspersky Internet Security v8.0.0.3.Несака да ми се избрише, ми бара некој фајл .msi? Да не знае некој како да средам, или да каже некоја програма за пернаментно бришење. поздрав
Симни CCleaner, оди во "Тools" табот, и стисни "Uninstall" после. Најди го антивирусот, и стисни "Run Uninstaller" горе у левиот ќош.
А за антивирус, да ти препорачам, симни си го NOD32. Ептен добар антивирус, неам фатено вирус или слично одкоа го иам компјутеров. Поздрав.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Симни CCleaner, оди во "Тools" табот, и стисни "Uninstall" после. Најди го антивирусот, и стисни "Run Uninstaller" горе у левиот ќош.
А за антивирус, да ти препорачам, симни си го NOD32. Ептен добар антивирус, неам фатено вирус или слично одкоа го иам компјутеров. Поздрав.
Џабе повторно исти ку*ац у пм.





Ми излегува ова..
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Metono1[mkd];3024500 напиша:
Џабе повторно исти ку*ац у пм.





Ми излегува ова..
Пробај вака:

Оди search во директориумот кај што е инсталиран антивирусот, и барај фајл под име .msi
Ако најде нешто, избриши го фајлот, и пробај да го реинсталираш антивирусот пак.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Пробај вака:

Оди search во директориумот кај што е инсталиран антивирусот, и барај фајл под име .msi
Ако најде нешто, избриши го фајлот, и пробај да го реинсталираш антивирусот пак.
Абе да беше, да го најда мси фајлот сигурно немаше да пастирам. Значи тој фајл го нема на мојот пс, и проблемот е голем. За жива глава, несака Касперски да се избрише. Пробав со разно разни чуда, ама нцк..
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Metono1[mkd];3024605 напиша:
Абе да беше, да го најда мси фајлот сигурно немаше да пастирам. Значи тој фајл го нема на мојот пс, и проблемот е голем. За жива глава, несака Касперски да се избрише. Пробав со разно разни чуда, ама нцк..
Незнам што да ти кажам друже..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom