Што антивирус користите?

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Касперски 2010 ке успорува многу на 512 RAM ?
 
Член од
30 октомври 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
Касперски 2010 ке успорува многу на 512 RAM ?
мислам дека нема многу... нема да ти лета али... ќе биде ОК според мое мислење јас имам 1 гб ама ништо не чуствував пред да го форматирам... :) :helou::helou::helou:

Касперски 2010 ке успорува многу на 512 RAM ?
дај препорачај ми некој антивирус само не КАСПЕРСКИ , НОРТОН или НОД :D Досадни се фала однапред позз :helou:
 

MikiZulum

Tип-Топ
Член од
29 ноември 2009
Мислења
87
Поени од реакции
2
Znae li nekoj kade moze vo Skopje da se KUPI originalen antivirus program, po moznost
Norton Internet Security 2010??
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Znae li nekoj kade moze vo Skopje da se KUPI originalen antivirus program, po moznost
Norton Internet Security 2010??
Не ти треба оригинален антивирус, земи си NOD32 кракуван, и на коњ си. Ептен јак антивирус.
Јас ова ти го препорачувам, али ако толку сакаш оригинален антивирус, прашај во Нико компјутери или во другиве продавници за компјутери. Али ке даваш околу 2000 денари за џабе. Мислам дека волку беа оригиналните антивируси.
 

G@D

w0w~
Член од
22 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
2
Na desktop kompjuterot koj pretezno go koristam za igranje koristam BitDefender GameSafe a na laptopot McAfee prezadovolen i od dvata nikakvi problemi.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Znae li nekoj kade moze vo Skopje da se KUPI originalen antivirus program, po moznost
Norton Internet Security 2010??
Да го купиш од продавница во Македонија не верувам дека има. Единствено со кредитна картичка (од било која банка), да се купи онлајн.
Колку што знам, дистрибутери за антивирусен софтвер во Македонија има за Касперски (Кабтел) и за Битдефендер (Анхоч).
Како и да е, онајн купување е можно на било кој антивирус. Се купува клуч и завршена работа.

Не ти треба оригинален антивирус, земи си NOD32 кракуван, и на коњ си. Ептен јак антивирус.
Јас ова ти го препорачувам, али ако толку сакаш оригинален антивирус, прашај во Нико компјутери или во другиве продавници за компјутери. Али ке даваш околу 2000 денари за џабе. Мислам дека волку беа оригиналните антивируси.
Не ги лажи луѓето. Ти ако во иднина произведеш нешто, сакаш да ти го крадат или да го продадеш?
Кај нас цените на софтверот се скапи заради стандардот кај нас. Затоа сите се занимаваме со пиратерија. И јас имам кракуван антивирус.
Да се занимаваш со пиратерија е многу помачно одколку да го купиш.
Па видел софтверот дека е кракуван и не работи, па нема Мултиплеер во CoD MW2. итн.
 

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Kaspersky Internet Security, земав лиценца ми се падна за 297 дена.:)Со ЏиФорс 9500ГТ И 1 Гига Рам касперски интернет сеќурити лита:)Да ви кажам КИС е подобар од КАВ.Кав=Kaspersky Anti-Virus!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
idetena www.av-comparatives.com i tamu imate koj e najdobar ili site sto se najdobri. Jas licno koristam eset smart security i nema nikogas da se vratam na kaspersky. Porano bea super kaspersky sega tolku zimaat memorija sto mi idat na zivci!
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.338
Поени од реакции
505
Eset smart security! najdobar e definitivno. a za avg imam slusanto mnogu negativni mislenja isto i za bitdefender.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom