Што ако партнерот/партнерката оди на кафе со личност од спротивниот пол?

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Kakov houmour mori??

Is a theory of the makeup and workings of the human body, adopted by Greek and Roman physicians and philosophers, positing that an excess or deficiency of any of four distinct bodily fluids in a person directly influences their temperament and health. From Hippocrates onward, the humoral theory was adopted by Greek, Roman and Islamic physicians, and became the most commonly held view of the human body among European physicians until the advent of modern medical research in the nineteenth century.
The four humors of Hippocratic medicine are black bile (Gk. melan chole), yellow bile (Gk. chole), phlegm (Gk. phlegma), and blood (Gk. haima), and each corresponds to one of the traditional four temperaments. A humor is also referred to as a cambium (pl. cambia or cambiums)
Ne tuku mesaj Hipokrat so Hipokrit.


I ne go drvi.

Pies kafe ili ne?

Kazi si iskreno, site da te znaat.


Ete, ja pijam kafe, caj, guarana, redbul, rakija, viski, sto dal gospo na dunjava.

Ama, zenka mi, samo voda od cesma ili vtorovarenje na caj kesicka za toplo da i dojde na dusa.
Oskudaicja. A i neam namera da se objasnjavam tuka so sekoj.

Ragjate so bolki

Sami ste krivi.

Tuku, Adam krele, pa k'snal i toj.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Kakov houmour mori??



Ne tuku mesaj Hipokrat so Hipokrit.


I ne go drvi.

Pies kafe ili ne?

Kazi si iskreno, site da te znaat.


Ete, ja pijam kafe, caj, guarana, redbul, rakija, viski, sto dal gospo na dunjava.

Ama, zenka mi, samo voda od cesma ili vtorovarenje na caj kesicka za toplo da i dojde na dusa.
Oskudaicja. A i neam namera da se objasnjavam tuka so sekoj.

Ragjate so bolki

Sami ste krivi.

Tuku, Adam krele, pa k'snal i toj.
За недела дена ќе видиш нова тема - зошто ли го пуштив дечко ми на кафе со школската. Се опнаа. Шо да праам, да го откачам или да му простам?

Па ќе треба после и психолози да изиграваме тука.
 
R

Rockstar90

Гостин
Луѓе дај бе стварно ако немате некој совет или да споделите искуство не се ругајте одма, ги читам некои од муабетиве и не можам да се изначудам. За останатите, фала ви!!
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.941
Поени од реакции
12.443
Луѓе дај бе стварно ако немате некој совет или да споделите искуство не се ругајте одма, ги читам некои од муабетиве и не можам да се изначудам. За останатите, фала ви!!
Welcome to Kajgana-првите 5 страни од секоја тема се води дискусија, после желбата за лајкови надвладува....
Имаш совети бајаги, твое е да одлучиш.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Луѓе дај бе стварно ако немате некој совет или да споделите искуство не се ругајте одма, ги читам некои од муабетиве и не можам да се изначудам. За останатите, фала ви!!
Чудно ми е како мислиш дека совети на форум, од луѓе што не ги знаеш, можат да бидат релевантни за било што :) зарем врската на совети од страна ќе ја базираш? стварно ми е чудно, не дека нема паметни луѓе тука ама.....
 
R

Rockstar90

Гостин
Чудно ми е како мислиш дека совети на форум, од луѓе што не ги знаеш, можат да бидат релевантни за било што :) зарем врската на совети од страна ќе ја базираш? стварно ми е чудно, не дека нема паметни луѓе тука ама.....
Пишав за да видам мислења или некој/а што имал/а слично искуство, да ми биде полесно, само гледам дека муабетов избега од темата и дека многу луѓе од досада немаат што да праат. Не дека првото нешто што некој ќе го напише ќе го применам и не дека некои совети не ми помогнаа, ама за некои no comment, барем јас никогаш не сум пукала сеир на нечиј проблем, од каква и природа да бил. Али јбг тоа е.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.913
Поени од реакции
21.392

За муабетот дека кафето не асоцира на секс.
Не бе ич не асоцира, ако се лажиме;)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Владе ти на секое кафенце у џебче кондомче, за сваки случај:P Никад се не зна.
A ne! Treto dete, ti tekinja!!

Ova ko treto kafe, pa koj ne e naviknat, tahikardija (citaj razvod ili prekin na vrska)


Пишав за да видам мислења или некој/а што имал/а слично искуство, да ми биде полесно, само гледам дека муабетов избега од темата и дека многу луѓе од досада немаат што да праат. Не дека првото нешто што некој ќе го напише ќе го применам и не дека некои совети не ми помогнаа, ама за некои no comment, барем јас никогаш не сум пукала сеир на нечиј проблем, од каква и природа да бил. Али јбг тоа е.
Seir?
So koe pravo sudis za diskusiite ako ne ne poznavas!? Togas ne baraj soveti od nepoznati.
Ako ne ti se dopagja ne gi primenuvaj.

Gluposti.
Covek da ne veruva.

E pa, odi na ulica i prasuvaj random likovi sto da pravis ebago.

Ete, site si kazaa sto mislat na temava.
Nekoi nemaat gajle so kafeto. Nekoi ne go pijat. Drugi ne davaat da se pie kafe na skapotijava, koga moze da se sraboti po doka ili na niva. Treti ama gi zabole dali nekoj piel kafe, caj ili u WC u kafik se opinjal.

Teraj rabota.

Od nepozmati forumdzii sakas TEBE I TVOITE problemi da ti gi resavaat ama onaka kako TI sakas da cues.

Rekov ja, zena=zmija => jabolko=grev => izgon na istok od gradinata.

Bar na zapad da ne izbrkaja.
Pa uste i gi bolelo sto ragjale.
Pih
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Пишав за да видам мислења или некој/а што имал/а слично искуство, да ми биде полесно, само гледам дека муабетов избега од темата и дека многу луѓе од досада немаат што да праат. Не дека првото нешто што некој ќе го напише ќе го применам и не дека некои совети не ми помогнаа, ама за некои no comment, барем јас никогаш не сум пукала сеир на нечиј проблем, од каква и природа да бил. Али јбг тоа е.
Бре многу либерални станале луѓево на форумов, ќе да беше бидејќи не е нивни проблем. Баш ме интересира дали ќе ги применат своите совети ако се најдат во истава ситуација.

Девојче искрено јас на твое место би му рекла на дечко ми, слушај мене не ми се допаѓа што ќе одиш на кафе со неа на крај краева не ти е некоја блиска пријателка па да се гледате на кафе, ако имала потреба некоја за работа можела и на тел да те праша, но бидејќи сметам дека си возрасен ќе одлучиш што е правилно а што не. И толку. Јас си го знам дечко ми, и он кога јас би му рекла вака не би отишол, ти сама знаеш што би ги дало посакуваните резултати кај твојот дечко а без притоа да делува како да си му забранила нешто. До душа неможеш да му забраниш да оди ако сака, може само да оди а ти да не дознаеш. Не мора да значи дека ако оди на кафе со колешката оди во швалерај, тоа само ти можеш да го процениш. Можно е девојката да имала некој си намери но тоа не значи дека дечко ти одма ќе скокне на неа, пак за тоа ти можеш само да процениш.
И мене не би ми се допаднало да оди дечко ми со некоја на кафе што ете се појавила од никаде, тоа не значи дека он нема социјален живот дека не излегува со другарки на кафе, но тоа се сите другарки со кои е близок и со кои се дружел и пред да биде со мене, нормално дека нема правам драми за тоа.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.913
Поени од реакции
21.392
Владе ти на секое кафенце у џебче кондомче, за сваки случај:P Никад се не зна.
Па тоа ти спаѓа нешто како прибор за лична хигиена и прва помош. Секогаш мораш да го имаш во дофат на раката, а не само кога одиш на кафе со пријателка.
Од кај знаеш кај ти е среќата;)
А веке кога сме кај тоа никој не кажа сценарио што ако таа пријателката стварно има грешни мисли и задни намери. Што тогаш, очекувате дека дечкото на дотичната како секое право машко учтиво ке ја одбие понудата и ке замини и ке ја пропушти приликата.
Ете што би направи ти во таква ситуација, дали ка ја искористиш шансата или ке заминиш од местото на злосторството.
Хммм ај баш да видам мислење за ова сценарио.
П.с ти кога носиш кондом, само тогаш кога знаеш дека ке ти треба ?
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Луки, jас не сум женка, хермафродит сум.
Потврдено многу пати досега. :)

Остај го вој Дивајдеров, саде да се лафело нон-стоп... ко жена ебаго! :P:);)
--- надополнето: 31 јануари 2013 во 19:50 ---


Не, мислам слична беше како тековната каде дискутираме.
Оваа?
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
И сеа, шо напраи типов? Беше на кафе или на "кафе"?
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
и шо ако отиде девојката или дечкото на кафе со некој/а од спротивен пол? готово... се изварале.. крај света... АЛООООО шо ви е на вас бе - толку ли си немате доверба у вашите партнери и партнерки? ако немате доверба ир азбирање еден меѓу друг никад ништо нема да постигнете! - тоа е исто ко темпирана бомба.... утре ден ке треба да стапите во брак со истата личност - и? ке бидете на штрек дека ке се изварате? или ке речете не тогаш е друго....у брак подруго се размислува....

како може да размислувате така само неможам да сватам - се одлучувате на врска во која не сте сигурни - нема логика едноставно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom