Што ако партнерот/партнерката оди на кафе со личност од спротивниот пол?

Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Додека ве тепа психата со глупости...ќе се измачувате и нема да имате мир.
И од врската ни В нема да остане....
Каде сака нека оди бре. Ако го врзам не значи дека ќе ми биде верен.
За неверство не ти треба да идеш на кафе. И без кафе може да се деси.
И запамтете...коа се плашите од нешто. Го привлекувате поблиску до вас, со поголеми веројатности дека ќе се случи. Па видете после :D
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Еден ден ти посакувам да бидеш машко за да ја почувствиваш тежината на тоа проклето НЕ, ќе ти ја скрши кичмата, е толку е тешко :cautious:
Епа ако сака да си билда ЕГО преку тоа кафе, као ете он е машко и сите девојки го сакаат пожелен е, онда нека си биде free и нека ги брка ситеее девојки а не да крши кичма и си спушта мушко его ради мене, и да одбива златни девојки кои го молат и коси кубат за да идат со него на кафенце;)

А иначе треба ја да сум му доволна за да има его до плафон што ме има као цура и што го сакам. Други не му требаат за его.
 
Последно уредено:

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.158
Поени од реакции
13.764
ако оди убо да си пројде :) мислам дека ако партнерот реши да ме вара, сигурно нема на кафе да ја носи :D
а ако таа има некаква намера со него, голем е, може да се снајде, не мора ја да идам да го бранам од жени :)
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Кафето не е научна фантастика и нема зошто да се шврља со муабетот. Болната љубомора предизвикува апатија, тоа што го прави и либералното курчење со ист интензитет. Си осеќаат луѓето зошто и каде треба да се реагира. Не е здраво за секоја дупка да се прават испади и да се тврди дека животот е еден голем порнич со оргијашење оти колешката имала убав сурат, па ајде сите на букаке. Али и другата спротивност каде што со сила се правиш муле и се тапкаш по рамото дур некој прави „срциња у кафето, со лажиче“, а уште тврдиш дека големите љубови започнуваат негде рандом, а не петочно кафе што е договорено за вечерта е немање сенс за осет или раскин со реалноста. :D

Човек треба да е со мерка, осет и да си води сметка за секој збор што ќе го каже.
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ни ми сметало додека сум бил во врска, затоа што сум знаел што девојка имам до мене, ни па неа и сметало. Ниту било повод за некоја караница некогаш. Сеа имало ситуации, кога со таа што сум бил на кафе најчесто колешка на која требало да и покажам задачи, oна сама у стан, а цимерките нејзини положиле со 10ки. :D Дури и имам кажувано на женска ми дека ја сум еден од тројцата колеги на факс, а цимерките и имаат положено со 10ки, а сака ја да и покажувам. :D
Aма најчесто ќе сменам тема за факс и тоа е тоа. Или ќе почнам да оговарам некој цимер. Или уште подобро, нека си мисли не знае како да ме легне, сами двајцата, а не му текнува зашо го викав. А знам дека е плитка во мозокот, ја палат мангупчиња(нејзини зборови) и да се случеше нешто немаше да каже, а во недостиг на колеги и ја ќе завршам работа.Уште кога ќе помислам дека беше вемеровка додека студиравме, органски не ја поднесував. :D
Ама не е тоа тоа, кога сум во врска не можам да помислам на друга, каква сака нека е, ќе се осеќам за нигде. За ситници кога ќе згрешам се нервирам ,не па да изневерам.
Па и се некои тотално карактерно различни од мене ми се закачуваат. Да нема човек желба да изневери. :D :D :D :D :D
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.766
Поени од реакции
82.750
Дали на некој овде му смета личноста со која иде на кафе да е у некаква врска?
Или поише сакате да е без врска?
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.851
Поени од реакции
12.330
Дали на некој овде му смета личноста со која иде на кафе да е у некаква врска?
Или поише сакате да е без врска?
Aко е во врска/брак е пофетиш.[DOUBLEPOST=1395421266][/DOUBLEPOST]
Епа ако сака да си билда ЕГО преку тоа кафе, као ете он е машко и сите девојки го сакаат пожелен е, онда нека си биде free и нека ги брка ситеее девојки а не да крши кичма и си спушта мушко его ради мене, и да одбива златни девојки кои го молат и коси кубат за да идат со него на кафенце;)

А иначе треба ја да сум му доволна за да има его до плафон што ме има као цура и што го сакам. Други не му требаат за его.
Не го потценувај машкото его бејби, внимателно со него како со диво животно, за да спиеш помирно навечер :D

Инаку факат е дека било кој маж сака да ја легни било која просечно, па и потпросечно (на моменти) згодна женска на планетава и тоа не значи дека нештото ќе се случи for real - обично сето тоа се одвива во светот на фантазијата и пред компјутер а кафето е една од најбезбедните територии. Се додека оди официјално на кафе спиј мирно ;)
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
кузнај колку форумџии овде настанаа благодарение на одење на кафе ...
 
Последно уредено:

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Дали на некој овде му смета личноста со која иде на кафе да е у некаква врска?
Или поише сакате да е без врска?
Апсолутно ми е небитно дали има врска или нема врска личноста со која идам на кафе.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
ако оди убо да си пројде :) мислам дека ако партнерот реши да ме вара, сигурно нема на кафе да ја носи :D
а ако таа има некаква намера со него, голем е, може да се снајде, не мора ја да идам да го бранам од жени :)
Најубаво кажано. Го делам ставот целосно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom