Што ако партнерот/партнерката оди на кафе со личност од спротивниот пол?

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Добро сега, штом сум на форум, доста педерско е да играте на социјален живот карта за да изгледам од woшите момци што не ѝ дозволуваат на девојката да го има истиот.

Значи, социјален живот да ти значело кога си во врска девојката слободно да смее да иде на состаноци? Кафе запознавање ипак после се е најдобриот начин убаво да упознаеш некого, и vice versa.

Фју.. ама сум јас заостанат, а?
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Аман бе...Ако те сака, значи, нема потреба од социјален живот.

Што ви е бре луѓе?
Значи , не се разбираме ,, Не е ни убо појаснето на темава пријателски или пријател од детство или пак незнам што се прифаќа. Значи не сум толку туп, право јас на девојками никогаш не сум и забранил да има социјален живот, напротив јас и велам да си е послободна.. Али се си има свои граници, не би можел да поднесам девојками да излегува на кафе со една личност се разбира од спротивен пол повеќе патии, то како и што напишав горе очигледно ке е дека има нешто повеќе од тоа кафе .. Иначе рескт за твоето мислење ;)
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Значи , не се разбираме ,, Не е ни убо појаснето на темава пријателски или пријател од детство или пак незнам што се прифаќа. Значи не сум толку туп, право јас на девојками никогаш не сум и забранил да има социјален живот, напротив јас и велам да си е послободна.. Али се си има свои граници, не би можел да поднесам девојками да излегува на кафе со една личност се разбира од спротивен пол повеќе патии, то како и што напишав горе очигледно ке е дека има нешто повеќе од тоа кафе .. Иначе рескт за твоето мислење ;)

Добро де, ако не се разбираме ќе се објасниме. :)

Проблемот е што „идеме на кафе“ очигледно станало еуфемизам за „a little something on the side“ што, реално е неточно и претерано. Проблем е исто што кафето како такво нема никаква важност, од важност е (не)довербата која постои меѓу партнерите.
Нормално дека постојат граници, али стварно не гледам како едно кафе со бивша колешка од факс ги преминува истите.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.080
Поени од реакции
6.701
социјален живот ?? па седни исплети некое рало калчуни за мажот ти и дечињата/внучињата со пар другарки,пушти ДМ САТ или шо сакаш нек пуца.....кој ти брани бе душоооо
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Puuuu...
Kolku ste ljubomorni, a ne znaete zosto ili ste bez pricina...
Ja neammpricina za ljubomora. Nema kafe i kraj. Breej, muabeti
Za kafe. Otkazete kafe i kraj.
 
L

Luki Junior

Гостин
ти стварно сакаш жена ти да остани несоцијализирана ?
Шо разбира свинче од бистра вода. Или шо разбира жена од социјализација... :D:D:D:D
Сите тука викат ако одеш на кафе, значи има и нешто плус. Јас сакам да ми го објаснат шо е тава плус, ама не се најде мома од мајка родена да го објасне. :(
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.106
Поени од реакции
5.845
Според голем дел од мислењата, заклучивме дека ако партнерот/партнерката пие кафе со особа од спротивниот пол, тоа не чини. А што доколку партнерот/партнерката пие вино или некој друг алкохол со особа од спротивниот пол и тоа се дешава да речеме на пример еднаш на 1-2 недели? Ме интересира какви се мислењата за тоа.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Дали би било океј дечкото да искочи со некоја од генерација со која и не бил толку близок, која исто така има дечко, а му пишала на фб дека сака да пијат кафе, онака ко демек. И да сака да го праша нешто, или да му побара услуга, може да нагласи у пораката. Значи според мене тоа не е океј и не знам зашо би иделе на кафе, и стварно не знам како да реагирам. Не сакам да му забранам и да мисли дека го гушам, ама од друга страна многу се нервирам ! :S
Е токму за ова и јас мака мачам со партнерката....значи не треба да се забранува, остајте не да дишеме алоооо :) шала на страна, ако ти е верен нема ништо да направи така, ако не е и покрај тие кафиња мафиња ќе најде начин да те извара...така да советот мој е да го оставиш да прави што сака.
--- надополнето: 31 јануари 2013 во 18:14 ---
Да бе доверба, и после ко ќе ј аопне школската, шалили смо се.

Не пуштај тоа на кафе. Само ортомче му е мајката. Ако ја сака и ортомчето ќе го засака.
ц ц ц каков трол значи :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Според голем дел од мислењата, заклучивме дека ако партнерот/партнерката пие кафе со особа од спротивниот пол, тоа не чини. А што доколку партнерот/партнерката пие вино или некој друг алкохол со особа од спротивниот пол и тоа се дешава да речеме на пример еднаш на 1-2 недели? Ме интересира какви се мислењата за тоа.
Kafe, vino, rakija....osven juva da ja stepa proliff nisto drugo.

Nema be kafe, ic, kamoli alkoholi.

Kaj se desava? Kaj mene ne se desava!
 
Член од
8 јуни 2007
Мислења
6.102
Поени од реакции
12.199
Абе не ги пуштајте да се социјализираат до толку.

Да не станат социјалисти, да ви го цитираат Ленин дома, да не го величаат Гевара, да не пуштат брк ко Кастро. Немојте, каква социјализација, аман...
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.080
Поени од реакции
6.701
Шо разбира свинче од бистра вода. Или шо разбира жена од социјализација... :D:D:D:D
Сите тука викат ако одеш на кафе, значи има и нешто плус. Јас сакам да ми го објаснат шо е тава плус, ама не се најде мома од мајка родена да го објасне. :(
Luki Junior брате,модерни времиња,модерни жени,како сакате јас не знам..........и шо ако ти го донеси дома од на кафе оти парното во колата не му работело,па ти да си прошеташ некое крукче по сињакот......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom