Што ако (недај боже) се смени името?

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
Ох тешкото ќе си ја рецитираме и ќе чекаме војна да ќариме нешто.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
:costumed2Сите пушката во рака и одиме во Грција :violent1::violent1::violent1:
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
:costumed2Сите пушката во рака и одиме во Грција :violent1::violent1::violent1:

ако го сменат името и 2 пушки да земаш у рацете тфа е тфа...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
па актуелната влада вети референдум ,па живи и здрави ке видиме, какво ке биде прашањето ,значи ке се изјаснуваме ....... ке има спотови рекалами ................
мое мисење дека ке се смени е сега какво тоа незнам
впрочем и зошто се преговара ако не го менуваме името ???????????????
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Boldiranoto ti e na mesto.

Zosto se pregovara?/

- zatoa sto e smeneto, ama sega ni go protinjaat na mala vrata za polesno da ni bide.

Edno e da ti go stepaat u g'z onaka, a drugo e so lubrikant.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Не е променето, народот се прашува.

А народот вели нема промена на име!

Доколку се изманипулира нешто со референдум (за кој да повторам дека нама потреба), прво ќе те откријам кој си (Winston) и ќе те задавам како бесно куче!

Потоа еден по еден, од Собрание, влада, опозицијиа, итн.

Дали е појасно сега?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Зошто се уште опстојува оваа тема?
...некој опипува пулс?
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Не е променето, народот се прашува.

А народот вели нема промена на име!

Доколку се изманипулира нешто со референдум (за кој да повторам дека нама потреба), прво ќе те откријам кој си (Winston) и ќе те задавам како бесно куче!

Потоа еден по еден, од Собрание, влада, опозицијиа, итн.

Дали е појасно сега?
A zasto mene da me davis pa nema ja da smenam imeto valjda treba obraten raspored prvo da trgnes od tie sto menjaat pa na kraj da go ubiesh glasnikot ...

Niti ja menjam ime , niti pregovaram samo prasuvam ... ti mene zadavel ili ne sepak problemot postoi a ako taka gi resavas problemite i stavas glavata u pesok ko noj guess what ... problemite ke si ostanat :toe:

Brej nasilnik ne smee covek ni tema da postavi , ne sum ja problemot nego Bush koj rece na TV deka mora da se resi prasanjeto u septemvri gledas li ti vesti ????
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
A zasto mene da me davis pa nema ja da smenam imeto valjda treba obraten raspored prvo da trgnes od tie sto menjaat pa na kraj da go ubiesh glasnikot ...

Niti ja menjam ime , niti pregovaram samo prasuvam ... ti mene zadavel ili ne sepak problemot postoi a ako taka gi resavas problemite i stavas glavata u pesok ko noj guess what ... problemite ke si ostanat :toe:

Brej nasilnik ne smee covek ni tema da postavi , ne sum ja problemot nego Bush koj rece na TV deka mora da se resi prasanjeto u septemvri gledas li ti vesti ????
Bush kaza mnogu gluposti i lagi za poslednite 8 godini ...
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Druga rabota da se ogradam od sledni manijacki ispadi i pretnji po mojot zivot

Mene licno od x sebicni pricini ne mi odgovara da se smeni imeto... i sega ja davam slednata IZJAVA kasljuc kasljuc

Dragi sogragani i sogradjanki

Da dade gospod zasekogas da ostane ustavnoto ime Republika Makedonija pa sto saka neka bide !!!

Da ziveeme srekni, ubavi i nasmeani , da ima beriket i site snista da ni se ispolnat.

Srekna N.Godina i 8 mart :smir:
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Нели за владата било прифатливо Македонија (Скопје). Освен тоа веќе имаме две изјави за спремност за разумен компромис.

Значи јасно е зашто сеуште преговараме. Да се најде решение кое ќе ги задоволи двете страни.
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Нели за владата било прифатливо Македонија (Скопје). Освен тоа веќе имаме две изјави за спремност за разумен компромис.

Значи јасно е зашто сеуште преговараме. Да се најде решение кое ќе ги задоволи двете страни.
abe ajde dosta ja tupite za imeto

stavot na vladata e jasen kako bel den ..tie pregovaraat,razgovaraat i sekoj predlog sto ke bide prifaten od dvete strani ke bide staven na referendum

e posle treba da se razmisluva za toa kako ke bide formuliran referndumot,dali vladata ke go podrzi so reklamni kampanji ,kako ke se izjasnat site partii,kako ke se izjasnat "ekspertite" itn .....

dotogas kulirajte malku
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Нели за владата било прифатливо Македонија (Скопје). Освен тоа веќе имаме две изјави за спремност за разумен компромис.

Значи јасно е зашто сеуште преговараме. Да се најде решение кое ќе ги задоволи двете страни.
А може предлог - Република Голема Македонија????? зошто и онака тоа им се мота во лекјите на гејциве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom