Што ако (недај боже) се смени името?

F

FilipMacedon

Гостин
А со ова твое понашање претпоставувам дека или си некој Изрод или не си од Македонска националност
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
А бе, утре ќе да беа разговорите кои не се преговори, а на кои никао не се заговара промена на името, идентитетот, културата и историјата и традицијата на македонците, каде главни разговорувачи, а не преговарачи, само дискутанти се внукот на башбугаринот Протуѓеров, како и пишман болгарот синче на башбугаринот Димитров. Или задутре??

Значи, референдум за прифаќање на промената и нејзина легитимизација од народот кога??

СеКтенбри? или ОкоМБри?

П.С. Додека ние тука клатиме јајца, сердар Б.Ц и војвода Н.Г ни ја ебаа уткатаж у путката.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Kakva vrska ima sea pa toa ziti kariera ?

Pameten coek uvek misli po tri poteza unapred a u politika mora da misli barem po 5 site mozni kombinacii da gi razgleda toa ti se vika strategija ... ama ne e toa Red Alert strategija nego nesto drugo ko shah ako si cul za toa ...

Sto sum be ja izrod a drugi pregovaraat za promena na ime zar i VMRO e izrod a 60 % od RM glasale za niv ?

Toa e realnosta , ne bidete deca ...mrakot nema da go snema ako se skriete pod kebeto na neznaenjeto.

Jas rekov mene ne mi odgovara ne sakam da go menjaat od moi x , x pricini ama sto aiko go smenat kako toa ke vlijae na Vas
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Остај го Сведен.
И тој како канзур, дркаџија. Хехехехехехе
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Znaci koj ne misli ko Vas e izrod, nemakedonec i drkadjija impresiven intelektualen osvrt kon aktuelnoto prasanje moram da priznaam , svaka cast .

BTW A koj e toj Kanzur ?
 
F

FilipMacedon

Гостин
Тој кој мисли што после менување на име,тој кој тврди дека сите Македонци дошле од Карпати,тој е немакедонец и изрод,и не не прави будали,секакви финти и механизми на пропаганди ги научивме:helou:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
E pa aj da ne mislime nisto toas najubavo ... zaso ti e glavata dadena ako ne da mislis ?

I sto propagiram jas zivti sve i kako toa mene ke mi pomogne u zivotot ako se smeni imeto ?

Da ne mi dadat grcka penzija ? Orden za trudot ?

Ne vikam jas ajde da go smenime imeto vikam sto ako se smeni ... toa ne e propagiranje toa e prasanje... ili ne smee ni da se prasa ???

Ja kolku znam forum e za debatiranje za site prasanja , na kraj kraeva sekako ke ima referendum pa ova mu doaga kako debata pred referendum ... ili pred referendumski molk pocna uste pred i da se dogovorat za referendum ???

Ako ti e polesno jas znam deka Srbija ke potpise i nezavisnost na Kosovo za 5 godini maksimum , ne sakam ama taka ke bide ...toa e realnost i sea sto sum Albanec ?
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Ги собирам политичарите на средба у парламент ама цел состав од почеток до сега..... и го палам парламентот СИТЕ СЕ КРИВИ ШТО ДОЈДОВМЕ НА ОВА ДЕРЕЏЕ ДА СЕ ЗБОРУВА ЗА ВАКВА ГЛУПОСТ

...И кога се будиш, лом и жива вода си станал...И јорганот ти паднал...:pos2::pos2::pos2:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
Не смее да се дозволи менување на името. Не сакам да размислувам “што ако“, нема таква опција.
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Името ни го смени Б.Ц да видиме што ќе стори Груески бидејки ние сме само за сеир гледање и да мелеме зборови како празни воденици.
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
506
Поени од реакции
25
Тој кој мисли што после менување на име,тој кој тврди дека сите Македонци дошле од Карпати,тој е немакедонец и изрод,и не не прави будали,секакви финти и механизми на пропаганди ги научивме:helou:
А еве да речеме си дошол од зад Карпатите?
И оние во Северна Грција дошле заедно со тебе...што тогаш?
Дали би бил среќен ако Македонија се обедини како славофонична држава со словенско население?
Или поважно од се е да си внук на најголемиот пулен на грчката културна афирмација?
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
Ne znam zosto imate tolku golema panika. Neli denesnata "Makedonija" e produkt na Tito i komunizmot. Cello ovaa historia se desavase poslednite 20-30 godini. Od kaj sega vie zemate pravo da koristite neko ime so ima historia poveke od 1000 god. Ako vie ne znaete historia i geografia ima mnogu naci sto ja znat mnogu dobro historiata i geografiata. Imate ist jazik kako srbite, bugarite, Rusite (Kako sega vie Makedonci). Nemojte vaka, treba logika da upotrebite malce.

PS. Kako idat rabotite posle nekoi 10 god od vas nema da ima nikoj, nekoj u Bugarija, nekoj u srbija. Zato ne bidete panicari gledajte tivko da zemate sto poskoro nekoj bugarski pasos i da zivete kako treba ne kako sto vie zivete. Koj saka vi smeni nesto. ]
Ednas zname, ednas ustav, ednas sto znam a sega i imeto.
sramota

epa makedoija ne e od vremeto a tito makedoija e e eeeeejhehehehhe od cukun cukun dedo mi od perdika onamu i ne zboruvaj taka posto izgleda nemas pojma za istorijata na makedonija
 

vlatko5

X-Form+Ation
Член од
29 февруари 2008
Мислења
121
Поени од реакции
3
najubo spored mene bi bilo da se obedinime site pravoslavni drzavi i da si pomagame megusebe samo togas bi ile jaki
 

Kajgana Shop

На врв Bottom