Шо би ве натерало да станите Атеисти?

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Еве што одговараш:
Прегледај го приврзокот 194335
Прегледај го приврзокот 194336
Прегледај го приврзокот 194337
Класичен трол! Тие што те штитат, свесно или несвесно го уништија подфорумов. Ти си штетник, напаст! Се закачуваш на темата и трескаш глупости додека не се откажат сите од дискусија и не заминат.

Еве де, пошто абер немаш од темава, слободно излези од неа и иди на Телема, читај ги празнословијата од брат ти Хепта, стискај му „лајкови„, прај што сакаш, само тргни ме од устата твоја валкана и погана....Од погана уста, вистина не излегуе, туку само лаги.

Патем кажано, на темиве од религијата, достапни се (!!!) сите мои одговори на твоите прашања, но како што пред малку напишав, лажеш-сушиш со „принт-скринови„, со кои намерно (!!!) не посочуваш ниту еден (!!!) мој одговор на твое прашање, оти што друго ти преостанува...

Да посочеше барем еден мој одговор, тоа ќе беше твој самозаеб, јавно, на форум.
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
или е трол овој или пак стварно толку му е расудувањето
му бараш доказ, он ти вели не ти треба доказ се само за себе е доказ
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
или е трол овој или пак стварно толку му е расудувањето
му бараш доказ, он ти вели не ти треба доказ се само за себе е доказ
хоре,

јас со тебе направив договор: јас тебе 2 докази за постоење, ти мене 1 доказ за непостоње.

Моите докази се читливи (ги напишав на темава и се лесно проверливи), а твојот доказ................го нема!

Доказот кој го нема, не може да се провери...
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Еве де, пошто абер немаш од темава, слободно излези од неа и иди на Телема, читај ги празнословијата од брат ти Хепта, стискај му „лајкови„, прај што сакаш, само тргни ме од устата твоја валкана и погана....Од погана уста, вистина не излегуе, туку само лаги.

Патем кажано, на темиве од религијата, достапни се (!!!) сите мои одговори на твоите прашања, но како што пред малку напишав, лажеш-сушиш со „принт-скринови„, со кои намерно (!!!) не посочуваш ниту еден (!!!) мој одговор на твое прашање, оти што друго ти преостанува...
Погана уста барај кај себе! Нема пост да не ја спомнеш Телемата со намера да ја оцрниш, без разлика дали имал врска или немал муабетот со Телема. По погано од тоа здравје, со тоа си ја разоткриваш душичката твоја бедна само ништо повеќе. А дали и колку си за дискусија, сведочат постовите и принт скриновите. Ти си само еден досаден трол, напаст на подфорумов и ништо повеќе.[DOUBLEPOST=1532212278][/DOUBLEPOST]
или е трол овој или пак стварно толку му е расудувањето
И двете.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Погана уста барај кај себе! Нема пост да не ја спомнеш Телемата со намера да ја оцрниш, без разлика дали имал врска или немал муабетот со Телема. По погано од тоа здравје, со тоа си ја разоткриваш душичката твоја бедна само ништо повеќе. А дали и колку си за дискусија, сведочат постовите и принт скриновите. Ти си само еден досаден трол, напаст на подфорумов и ништо повеќе.
Моите одговори на твоите прашања ги имаш на најмалку 2-3 теми.

Рецимо, овие:

https://forum.kajgana.com/threads/Дискусија-за-Атеистите-Исламот-Христијанството-и-останати-убедувања.71895/

https://forum.kajgana.com/threads/Прашање-за-Христијанството-iii.66310/

Како што е очигледно, не користам „принт-скринови„ со одредена тенденција, а од друга страна, вечноста е пред тебе, еонот е бајато млад па почни да чепкаш по темиве и сам ќе најдеш што сум ти одговорил. Имаш време „на претек„.

Телема пак, навистина, е тема која не ја познаваш, оти да ја познаваше, до сега требаше да ти текне...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
хоре,

јас со тебе направив договор: јас тебе 2 докази за постоење, ти мене 1 доказ за непостоње.

Моите докази се читливи (га напишав на темава), а твојот доказ................го нема„!
кај се твоите 2 докази? Тоа што ти го изложи не се докази. Не може прашањето да биде одговор сам за себе.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
кај се твоите 2 докази? Тоа што ти го изложи не се докази. Не може прашањето да биде одговор сам за себе.
хоре,

како бе да ти подговорам, кога ти ионака не постоиш?...И како може прашањето да биде одговор?

Дај препрепрепрочитај си го дописов и увиди ги сите свои противречности, кои сам ги пишуваш.

Ќе можеш, нели? Или не можеш па и тебе ќе морам да ти помагам?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Miki најдобрите криптографери неможат да те дешифрираат.
Муабетиве ти се ептен криптични , тешка енигма се.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
хоре,

како бе да ти подговорам, кога ти ионака не постоиш?...И како може прашањето да биде одговор?

Дај препрепрепрочитај си го дописов и увиди ги сите свои противречности, кои сам ги пишуваш.

Ќе можеш, нели? Или не можеш па и тебе ќе морам да ти помагам?
докажи дека не постојам
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Моите одговори на твоите прашања ги имаш на најмалку 2-3 теми.

Рецимо, овие:

https://forum.kajgana.com/threads/Дискусија-за-Атеистите-Исламот-Христијанството-и-останати-убедувања.71895/

https://forum.kajgana.com/threads/Прашање-за-Христијанството-iii.66310/

Како што е очигледно, не користам „принт-скринови„ со одредена тенденција, а од друга страна, вечноста е пред тебе, еонот е бајато млад па почни да чепкаш по темиве и сам ќе најдеш што сум ти одговорил. Имаш време „на претек„.

Телема пак, навистина, е тема која не ја познаваш, оти да ја познаваше, до сега требаше да ти текне...
Очекувано, немоќта пред аргументите ја ,,надокнадуваш" преку тролање и инает на ниво на дете од градинка.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
ликовите како Мики ме тераат да станам атеист :)[DOUBLEPOST=1532240695][/DOUBLEPOST]А ликови пак , како Ипсиссимус ме тераат да бидам скептик во здравствениот систем у државава
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
докажи дека не постојам
хоре де,

не ја навртуј водата (читај: муабетов) на погрешна страна, оти со тоа навртуење си даваш „простор„ за уште едно бекство од прашањето кое ти е поставено...[DOUBLEPOST=1532257670][/DOUBLEPOST]
ликовите како Мики ме тераат да станам атеист :)
Више сум поласкан...:icon_lol:[DOUBLEPOST=1532257877][/DOUBLEPOST]
Очекувано, немоќта пред аргументите ја ,,надокнадуваш" преку тролање и инает на ниво на дете од градинка.
Кои црни аргументи, разбираш...

„Принт-скриновите„ не се никакви аргументи, туку само мое повторување на едно и исто прашање, на ист начин како што ти бесконечно повторуваш едни и исти прашања, на кои веќе сум ти одговорил.

Просто кажано-со твој камен по твоја глава.

Како не ти текна да пратиш и некој „принт-скрин„ од пред 1 месец или од пред 1-на година, на кој јасно ќе се види дека имаш мои одговори на твои прашања.[DOUBLEPOST=1532257995][/DOUBLEPOST]
Miki најдобрите криптографери неможат да те дешифрираат.
Муабетиве ти се ептен криптични , тешка енигма се.
Кај ја „запримети„ криптичноста? Ако некои рабојќе не ги разбираш, тоа е само твој проблем, не и туѓ. Покорисно ти е да прашаш за да дознаеш, а не своето незнаење и неразбирање да им ги припишуваш на другите.
 
Последно уредено:

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.660
Поени од реакции
11.693
Мислам дека повеќето се атеисти заради христијаните и муслиманите околу нив.
Искуството го менува човекот. :)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Најлесен начин да станеш атеист е да подискутираш малку со @MIKI1 .
Ставро,

морам да то помогнам, во духот од мојата вероисповест.

Се стануе атеист на најлесниот начин; едноставно, ќе се излажеш самиот себе (или ќе те излажат, што е поверојатно) дека Бог не постои и откако Бог ќе престане да постои, тогаш ќе бидат отстранети сите морално-етички сопки од твојот живот, односно све ќе ти биде допуштено, небитно дали е „добро„ или „зло„.

Што се однесуе до твоето расположение за дискусија, тоа е апсолутно непостоечко, оти да го имаш, сега ќе дискутираше наместо кривицата за своето неверие да им ја припишуваш на другите, а не на себе си...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom