Шо би ве натерало да станите Атеисти?

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Јас Го споменав Бога, а не други ликови, кои не се богови и не ги исповедам за мои богови.

Ти ги споменуваш Алах, Тор и ним слични па верувам дека го имаш и доказот за нивното непостоење.

Обиди се и докажи дека Алах не постои...
Муслиманите тврдат дека алах е бог, нордијците тор, докажи дека не постојат, нели не постоење се докажувало, ете докажи дека не постои алах.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.463
Поени од реакции
2.484
Сами се плеткате кога пробувате да му објасните , џабе , си зацртал тој така ,најлош член за дискусија е , несврзани му се муабетите ептен баталете го не вреди искрено тежок феномен е :ROFLMAO:
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Муслиманите тврдат дека алах е бог, нордијците тор, докажи дека не постојат, нели не постоење се докажувало, ете докажи дека не постои алах.
Одгвоорот ти го дадов, но ти, по лесно очекуваниот бајато-ново-еонски манир на бесконечно повторување на веќе одговореното, постави го истово прашање уште миљон пати...[DOUBLEPOST=1532206462][/DOUBLEPOST]
Сами се плеткате кога пробувате да му објасните , џабе , си зацртал тој така ,најлош член за дискусија е , несврзани му се муабетите ептен баталете го не вреди искрено тежок феномен е :ROFLMAO:
Taker,

што ти лично имаш објаснето, дај потсети ме, кога „фаќаш орман„ на до тебе поставено прашање?

Бекството ти е начин на одговарање?[DOUBLEPOST=1532206553][/DOUBLEPOST]
Твоето пишување глупости на форумов е доказ за себе дека ти си неинтелигентна личност. А тоа не се докажува туку здраворазумно се констатира како вистина.
хоре,

ти си гениј до сега нероден под капава небесна.

Оти уште чекам на одговор на моето прашање до тебе?

А убо ти реков; порасни па дој на муабет....
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Чудно како овие побожните луѓе секогаш зборуваат за љубов, за љубезност кон сите, а постојано ги навредуваат другите
Многу горчина сте полни, не знаете вие да сакате
хоре,

твојов допис:

https://forum.kajgana.com/threads/Шо-би-ве-натерало-да-станите-Атеисти.93218/page-8#post-8453994

напросто „пуца„ од љубов...пардон...од малоумие.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.463
Поени од реакции
2.484
Miki ти на секој аргумент што сум ти го покажал си вртел безсмислени прашања и безсмислени муабети и уште ги вртиш , поедноставно ја ти правам муабет за баби ти ми правиш за жаби , не си чоек за дискусија да се разбереме или си трол или си феномен во човештвово , само се надевам дека си првово пошто ако си второво ќе биде жалосно за чоек кој живее во 21 век.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Miki ти на секој аргумент што сум ти го покажал си вртел безсмислени прашања и безсмислени муабети и уште ги вртиш , поедноставно ја ти правам муабет за баби ти ми правиш за жаби , не си чоек за дискусија да се разбереме или си трол или си феномен во човештвово , само се надевам дека си првово пошто ако си второво ќе биде жалосно за чоек кој живее во 21 век.
Taker,

не си првиот форумџија, кој, во својот фантазерски налет и умисла дека е јаааааааааако интелигентен и образован, се сведува на обична алапача, која, во немање што да каже, се фаќа за најлесното, а тоа е упатување навреда на личносна основа кој луѓето кои веруваат, наместо да се впушти во дискусија, за што и се наменети темиве од форумов...
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.463
Поени од реакции
2.484
Taker,

не си првиот форумџија, кој, во својот фантазерски налет и умисла дека е јаааааааааако интелигентен и образован, се сведува на обична алапача, која, во немање што да каже, се фаќа за најлесното, а тоа е упатување навреда на личносна основа кој луѓето кои веруваат, наместо да се впушти во дискусија, за што и се наменети темиве од форумов...
Пак вртиш муабети , никој не рече дека сум јааааако интелегентен и образован , муабетов ми е дека не си човек за дискусија вртиш несврзани муабети , ме мрзи да правам цитати од претходно што сум пишувал а ти што си одговарал , сум дискутирал со многу разбирливи и разумни верници на оваа тема но досега ваков како тебе немам сретнатно ,муабетов ми е не те правам интелектуално неспособен , туку неразбирателен , пошто вистина си неразбирателен , ако си за здрава дискусија i'm all in , ама како што приметив на претходните твои постови , неврзани муабети тераш.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Taker,

не си првиот форумџија, кој, во својот фантазерски налет и умисла дека е јаааааааааако интелигентен и образован, се сведува на обична алапача, која, во немање што да каже, се фаќа за најлесното, а тоа е упатување навреда на личносна основа кој луѓето кои веруваат, наместо да се впушти во дискусија, за што и се наменети темиве од форумов...
:pos::pos::pos: Па полесно ќе има дискусија со цреп одколку со тебе. Не ги гледал прашањата, па после ги гледал ама веќе биле одговорени, па не биле одговорени....
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Мики, душо, не ми замерувај ама стварно ми е преку глава од дискусии на темава со верници, посебно да пишувам. Ако стварно те интересира за науката и докази од науката, само со 2 клика на гугл можеш се' да најдеш. Додека религијата докажала едно добро ништо до сега, и ова можеш да го гуглаш.
Taker, срцка,

уопште не ти замерам, туку те жалам со онаа Господовата;„...Господи, прости му, абер нема што пишува на форумов...„.

Продолжи да „кликаш„, може нешто и ќе научиш..
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.463
Поени од реакции
2.484
Taker, срцка,

уопште не ти замерам, туку те жалам со онаа Господовата;„...Господи, прости му, абер нема што пишува на форумов...„.

Продолжи да „кликаш„, може нешто и ќе научиш..
Значи интернетов од Сатанава е креиран , и земјава е рамна на тие муабети одиме?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Значи интернетов од Сатанава е креиран , и земјава е рамна на тие муабети одиме?
Не бе, не...„Интернет„ е создаден сам од себе, случајно, а Земјава има форма на додекаедар...
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
....................................................
Со години ги тролаш сите можни теми на подфорумов! Секој можен пост ти се граничи помеѓу невиден дебилизам и инает на деца од предшколска возраст.
Ако некој треба да биде пријавен и баниран, ти досега милион пати си бил печен за тоа!
Не е навреда кога одреден заклучок ја прикажува реалноста, вистината те вреѓа, ама тоа си е твој проблем.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Со години ги тролаш сите можни теми на подфорумов! Секој можен пост ти се граничи помеѓу невиден дебилизам и инает на деца од предшколска возраст.
Ако некој треба да биде пријавен и баниран, ти досега милион пати си бил печен за тоа!
Не е навреда кога одреден заклучок ја прикажува реалноста, вистината те вреѓа, ама тоа си е твој проблем.
Со години одговарам на сите твои прашања и пак ништо не разбираш од одговореното, оти со „обратна„ логика не се разбираат логичните рабоќе.

Заклучок; не ќе е до моите одговори. До сега, требаше да ти текне дека е до тебе, ама „логиката„ Телемска не ти допушта да мислиш.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Со години одговарам на сите твои прашања и пак ништо не разбираш од одговореното, оти со „обратна„ логика не се разбираат логичните рабоќе.

Заклучок; не ќе е до моите одговори. До сега, требаше да ти текне дека е до тебе, ама „логиката„ Телемска не ти допушта да мислиш.
Еве што одговараш:
Screenshot_20180722-000327.png
Screenshot_20180722-000335.png
Screenshot_20180722-000409.png
Класичен трол! Тие што те штитат, свесно или несвесно го уништија подфорумов. Ти си штетник, напаст! Се закачуваш на темата и трескаш глупости додека не се откажат сите од дискусија и не заминат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom