Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Има шанси да се заклучи за тоа што е шмизла. Од постот на Офчарот све после некако се забега работата. Јас не познавам шмизла, ама од постовите разбрав дека е прилично јеблесто створење што ги развлекува зборовите.
Имаше еден крик „Јао ја би јебо то”. Браво бате и ја би. Имаше и препораки за во болница од две софистицирани типки у стилот „Лечи се”. Една е шмизла од тие две. Која?
Па тука следуваат длабоки психолошки аналитичко-дедуктички сентенци од типот:„Шмизла е...”
Значи, ако се раководам од мнозинството, знаеме:
Шмизла е женско. Шмизла е добро облечена пупа. Шмизла има плава коса. Шмизла не му ја мисли многу. Шмизла вероватно пие пиво. Шмизла не е свесна дека е шмизла, оти не му ја мисли многу.
Ја би една шмизла молим!
 

Ѕвер

Перфекционист
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.223
Поени од реакции
28
SEPAK MISLAM DEKA TOA DEKA SMIZLITE SE GLUPI E STEREOTIP NO DONEKADE ALI SEPAK SMIZLITE SO SVOJATA POJAVA PRIVLEKUVAAT MNOGU MASKI OCI NA SEBE KAKO RIBAVA STO BESE NA FOTKAVA POGORE
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Рибата што гледачите ја видоа е Шмизла Гадес што змачи дека сите остали шмизли се стремат да бидат такви. Шмизла Гадес е во секој тин магазин, шмизла гадес е на секое фенси случување, Шмизла Гадес нема прочитано ни една книга, ама затоа секој магазин го знае напамет. Шмизла Гадес има афера со секој вработен на повисоко место во ЕмТиВи. Шмизла Гадес мисли дека е најубава, најсекси, најпосакувана девојка во цел свет. Нашиве "шмизли" на прстот не можат да и се фатат на Шмизла Гадес. Нашиве се обични пичајзли, не шмизли.

Шмизла из а уаи оф лајф. А филозофи оф ливинг, нат а стјупид хоу.
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
Smizlite ne se glupi,oni samo se praat taka pred maskite...demek kolku da im go privle4at vnimanieto
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
kLiNkA напиша:
Smizlite ne se glupi,oni samo se praat taka pred maskite...demek kolku da im go privle4at vnimanieto
:pos::pos::pos:

УФ, колку ме привлекуваат глупи риби. Ау, колку ме палат глупи чупијна.

АУ ЛЕЛЕ ЧОВЕЧЕ ЕЈ :pos:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
имат и такви.. шо одет по јаки риби без да им е гајле дали имет мозок и понашање или не..
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Acid напиша:
:pos::pos::pos:

УФ, колку ме привлекуваат глупи риби. Ау, колку ме палат глупи чупијна.

АУ ЛЕЛЕ ЧОВЕЧЕ ЕЈ :pos:
Леле Ејсид трај си. Се обложувам оти цурава е шмизла па затоа така вели. :pos: Нема ништо посекси од глупа курветина...оу јеа... :pos:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
kLiNkA напиша:
Smizlite ne se glupi,oni samo se praat taka pred maskite...demek kolku da im go privle4at vnimanieto
Smizlite mozebi se pravat glupi ali koga premnogu ke se vnese vo ulogata togas stanuvas glup potsvesno i bez da primetis. a verujmi ako se glupi ne go privlekuvaat vnimanieto na muskite ... se zalzuvas tuka
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Шмизла МАСОВНО на цело село!

Што мислите да организираме една МАСОВНИЗАЦИЈА НА ШМИЗЛИ. Во присуство на шмизли од различен калибар и на лице-место да ги расчистиме сите дилеми, желби и идеи поврзани со нив.
Сите без разлика на пол, вера и возраст да донесеме по најмалку една шмизла. Адмнините е доволно да се погрижат околу организрање на посетителите, локацијата и датумот на собирот.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Јас ќе се воздржам од коментар на темава додека не ми пише Збратко кој беше поимот за шмизли, т.е. за тие што сите тука ги зборите како шмизли:raz: :pos:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
divine напиша:
Јас ќе се воздржам од коментар на темава додека не ми пише Збратко кој беше поимот за шмизли, т.е. за тие што сите тука ги зборите како шмизли:raz: :pos:
Divine ti definirav smizla licno i personalno i imas posto naforuimov za toa sto mislam deka e smizla .... a mozam i da pokazzm na toa sto mislam deka e smizla ... ali normalno so dozvola ....

A idejata so sobirankata e extra ... divine mozes da porabotis na toa neli :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Zbratko напиша:
Divine ti definirav smizla licno i personalno i imas posto naforuimov za toa sto mislam deka e smizla .... a mozam i da pokazzm na toa sto mislam deka e smizla ... ali normalno so dozvola ....

A idejata so sobirankata e extra ... divine mozes da porabotis na toa neli :)
Абе не да ми кажеш што е шмизла...да ми го кажеш твојот збор за девојки кои јас ги мислам шмизли ... тој новиот што не го знаев, а не го ни запамтив:icon_lol:
Дозвола за што? Ама ја имаш повели, на добар дечко ми изгледаш, нема да утнеш ваљда:pos:
И за собиранката...собиранка овој месец ќе има но ќе биде по повод роденденот на Кајгана...ако нема таму мнозинство шмизли, ќе организираме уште една после тоа:icon_roll :pos: :wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Mislish na toa kako vo Slovenija gi narekuvaat shmizdrite.... t.e. "Pleh Pi*ki" :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom