Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
girlll напиша:
A inace i ja iam stvari od Phard.. Znam da zabegam i po Coton i po nekoi drugi takvi mesta so "takov stil".. Ali toa uopste ne znaci deka sum smizla.. OBLEKATA NE GO PRAVI COVEKOT
Не го прави,али кажува многу за него:smir:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
`Ангелче` напиша:
Не го прави,али кажува многу за него:smir:
Дали ако носам облека која била во мода пред две години кажува дека сум јас неинформариан насекаде?Дали ако носам облека во која ми е удобно,но не се вклопени боите означува дека не сум интелегентен бидејќи сум склопил темно зелено со црвено?Знам дека ја сакаш модата и дека мислиш дека има важен фактор во животот а и многу други девојки така размислуват,но ете јас со тоа не се сложувам...за да не го должам постов уште педесет реда ќе ти кажам само меѓу али и кажува да ставиш мислам дека бидејќи не секој се сложува со тебе...:helou:

Бек он д сабџект...

Во гевгелија има две школи,крсте мисирков и владо кантарџиев,слободно можам да кажам дека девојките од владо кантарџиев се далеку понапредни од девојките во крсте(кај што учам),но не им примеќам внимание,го живеам мојот живот а таквите девојки(па и машките фраери) еден ден ќе си ги чукнат главите и ќе лелекат за глупостите што ги направиле како млади додека јас ќе уживам во мојот живот:smir:
 

ЦРВЕНОКОСА

нескротлива
Член од
19 февруари 2007
Мислења
382
Поени од реакции
9
една шмизла ја прави да е шмизла единствено нејзиниот карактер и ништо друго! тоа се обично лигави девојки кои не можат да склопат една реченица доколку не се окезени(разлигавени) ко 15 до 6:pos2: и цело време премираат со очињата и се вртат на сите страни за да видат колку луѓе ги гледаат во моментот.
шмизла ти е девојка која ако и прајш муабет подолг од 5 минути-автоматски добиваш нагон да ја треснеш од најблискиот тврд предмет!!!
И ВЕ МОЛАМ престанете да ги гледате девојките од аспект на тоа како се облечени,,,,пробајте да продрете малку подлабоко....
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
СпаЈдеР напиша:
Дали ако носам облека која била во мода пред две години кажува дека сум јас неинформариан насекаде?Дали ако носам облека во која ми е удобно,но не се вклопени боите означува дека не сум интелегентен бидејќи сум склопил темно зелено со црвено?Знам дека ја сакаш модата и дека мислиш дека има важен фактор во животот а и многу други девојки така размислуват,но ете јас со тоа не се сложувам...за да не го должам постов уште педесет реда ќе ти кажам само меѓу али и кажува да ставиш мислам дека бидејќи не секој се сложува со тебе...:helou:
Жалам што ќе морам да речам дека твоите наведени примери немаат врска со она што го кажав јас.
Да ти појаснам?

Првиот пример:
СпаЈдеР напиша:
Дали ако носам облека која била во мода пред две години кажува дека сум јас неинформиран насекаде?
Не. Ако ти имаш свој оформен стил(не само на облека,туку и на се поврзано со тебе) и си изграден како личност,нема да те интересира дали тоа воопшто се носело пред 2 години или пред 5.
И колку да знаеш,модата се врти во круг и тешко еволуира.За оној што има стил,ќе го интересира само дали му е точно по големина или дали му одговара бојата на фазонот во кој се наоѓа моментално и на сегашниот вкус. :smir:

Вториот пример:
СпаЈдеР напиша:
Дали ако носам облека во која ми е удобно,но не се вклопени боите означува дека не сум интелигентен бидејќи сум склопил темно зелено со црвено?
Не,не значи.
Сите гледаме со различни очи,така да она што тебе ти се допаѓа,на друг нема,а она што тебе не ти се допаѓа на трет ќе му се допаѓа и различно. А за боите пак,воопшто и не можеме да дискутираме. Онаа комбинација што ти си смел да ја склопиш,па макар и да е ексцентрична,мене може ќе ми изгледа сосем во ред,а на трет ќе му се лоши. Ствар ограничености,ствар смисао за мода и ствар креативности :smir:
П.С Комбинацијата темно зелено со црвено е сосем добра.


И друга работа..
Модата не е само способност да ги склопиш убаво парчињата облека или да направиш добра комбинација на бои,а стилот не е само да се облекуваш ”интересно’’.
Модата е креативност,а стилот е нешто што подразбира начин на искажување на креативноста,начин на живот,начин на поглед кон светот,твој,сопствен,личен :smir:

Затоа е речено дека облеката кажува многу за човекот.
А ти и јас ќе ја гледаме таа облека од различни гледни точки,ти нема да се сложуваш со мене,а можеби ни јас со тебе. Ти ќе мислиш дека јас како и многу други девојки гледам на модата како купување парталчиња и следење слепо на трендот,а јас ќе ти кажам дека не си во право,бидејќи за мене модата е уметност :smir:

Понатаму за ова,дискусии на Мода и Убавина. :helou:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
:) nema sto da se dodade posle ova sto go napisa angelce, ne deka dudlam ama vo pravo e , da se bidi svoj e najvazno
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Ангелче,сосема си во право за модата и сите работи што ги напиша околу неа, но едноставно не знам зошто и предавате вие женските толку голема значајност на модата,трошите саати и саати на купување(да кажам не си како нив,ти помалце разгледуваш)гледање фешн и барање по интернет(го негираш ова?) да се видат кои бои се носат оваа сезона(ова се гледа по темите кои ги отварате во мода и убавина како "што се носи оваа сезона")...ако се чувствуваш удобно и ако си убава во тоа што си го облекла се ќе биде супер,а времето кое ќе ти остане во изобилство можеш да го трошиш на многу други работи,не мислам дека си некоја која е опседната со мода нит пак дека се прчиш со тоа што си го облекла,но самиот профил во кајгана пред некое време пишуваше no fashion, no life...а јас со тоа дефинитивно не се сложувам.....дека тоа што го носам,дека стилот што го имам покажува некој дел од мене,и тоа не се сложувам...можам да се облечувам рокерски а всушност да сакам рап,можам да носам весели бои а да сум тажен,може светот да го гледам како најлошото нешто на светот а да носам нешто што воопшто не наликува дека сум личност со лош поглед кон светот...што сакам можам да правам,а од мене ништо да не откријам....развивме голема дискусија...како и да е,не реплицирај на овој пост, времето на пишување на постови во кои се карам со некој а на крај и двајцата остануваат со исто мислење се трошење залудно време,јас имам колку сакам време, но тоа време можам да го поминам и во гледање филмови,читање некоја книга и слично....:smir:
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Абе шмизли...секој со тек на време во одреден пероид девојката е шмизла...некад во однесување, облекување...
Мене ме нервираат ептен, посебно во кафич како играат, уф идиотки...
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
ПрИтИ_гРл напиша:
Абе шмизли...секој со тек на време во одреден пероид девојката е шмизла...некад во однесување, облекување...
Мене ме нервираат ептен, посебно во кафич како играат, уф идиотки...
И мене! Знам да ги емитирам :vozbud:
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
лилаааа па мартин немој такааааа... она не е таквааа лилааааа колку си лошшшшшшш :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

дефиниција за шмизлаа... па несака да биде на „ниска нога” сака да ја частат да се вози во BMW или Мercedes или некоја таква кола ... и за неа е понижување ако и се пушта некој тип кој нема кола и не е богат
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Lileeeeee pa ti vidi go nemoj taka lileeee vise. Pa ke gi navredi toa lileeee
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
`Ангелче` напиша:
И мене! Знам да ги емитирам :vozbud:
А јас знам да ги имитирам. :smir:
Шмизли бе... Irritating term, however.:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom