Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Eko1 напиша:
Mislish na toa kako vo Slovenija gi narekuvaat shmizdrite.... t.e. "Pleh Pi*ki" :icon_lol:
Да, да, да! Добро ме разбра, ако чекав на Збратко....:pos:
Е сега веќе да правиме разлика ... тоа плех пи*ки се девојки што ги мразам (по дефиниција на Збратко) ... за мене се тоа девојки што легнуваат болни ако не е све марка на нив, девојки што се тегнат кога зборуваат, што се глупави (од прв муабет се гледа тоа), што им е најважно што да облечат, како ќе изгледаат (тука повеќе мислам на килажа/грамажа и пропратните диети и такви забегувања:icon_lol: ), кај ќе бидат видени, со кого ќе бидат видени, во каква кола ќе влезат, од каква ќе излезат, што ќе пушат (цигари де), што ќе пијат итн. па макар све тоа било против нивна воља ... се разбираме нели?
Ај па ако е нешто нејасно ќе се доискажам:icon_lol:
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
divine напиша:
Да, да, да! Добро ме разбра, ако чекав на Збратко....:pos:
Е сега веќе да правиме разлика ... тоа плех пи*ки се девојки што ги мразам (по дефиниција на Збратко) ... за мене се тоа девојки што легнуваат болни ако не е све марка на нив, девојки што се тегнат кога зборуваат, што се глупави (од прв муабет се гледа тоа), што им е најважно што да облечат, како ќе изгледаат (тука повеќе мислам на килажа/грамажа и пропратните диети и такви забегувања:icon_lol: ), кај ќе бидат видени, со кого ќе бидат видени, во каква кола ќе влезат, од каква ќе излезат, што ќе пушат (цигари де), што ќе пијат итн. па макар све тоа било против нивна воља ... се разбираме нели?
Ај па ако е нешто нејасно ќе се доискажам:icon_lol:
E definitivno Divine mi skrsi film.
:pos:
Znaci ja ni oddaleku ne sum smizla :icon_lol: :icon_lol:
Ke vidi Zbratko sto celo vreme me lazi deka sum smizla :pos:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
divine напиша:
што им е најважно што да облечат, како ќе изгледаат (тука повеќе мислам на килажа/грамажа и пропратните диети и такви забегувања:icon_lol: ). па макар све тоа било против нивна воља ... се разбираме нели?
колку не си у право за овој дел од реченицата....
И мажите и жените се дотеруваат заради жените.
Одело чини човека. Искрено, дали исто ќе размислуваш за некој дечко кој прв пат го гледаш ако е елегантно дотеран, среден и напарфемисан или онака забраден, неисчешлан, облечен у тренерче, монтче и патиче?
Ако мислиш дека некој дечко ќе се фати со тебе ради твојот фин карактер, многу ќе патиш во животот.
Сите девојки не се најубави, на некои им треба повеќе, а на некои помалку шминка за да бидат забележани. Во секој случај на пецање без трска не се иде.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
gOJDO напиша:
колку не си у право за овој дел од реченицата....
И мажите и жените се дотеруваат заради жените.
Одело чини човека. Искрено, дали исто ќе размислуваш за некој дечко кој прв пат го гледаш ако е елегантно дотеран, среден и напарфемисан или онака забраден, неисчешлан, облечен у тренерче, монтче и патиче?
Ако мислиш дека некој дечко ќе се фати со тебе ради твојот фин карактер, многу ќе патиш во животот.
Сите девојки не се најубави, на некои им треба повеќе, а на некои помалку шминка за да бидат забележани. Во секој случај на пецање без трска не се иде.
Хм...не се разбравме сепак...
Јас лично од дома до продавница не излегувам ако не се подсредам малку, што значи далеку од тоа дека некаде подалеку ќе излезам "попарталива". Е сега, не кажав дека поштовам несредени луѓе, туку не поштовам луѓе што без оглед на нивна желба се средуваат онака како мислат дека би биле најзабележани. Тука се нели марките, пратењето мода итн што јасно е дека неможе секому све да му одговара и да му е по ќеиф нали? Незнам колку ќе ме сватиш сега, ама ај ќе видиме:)

А кики.... абе шмизла си и ти и јас...тоа што го објаснав јас не било шмизла според Збратко...тоа биле плех пи*ки, а ние сме шмизли ...:pos: :pos: :pos:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Дивне, пак мешате шмизли и кремки!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Dimitarc напиша:
Дивне, пак мешате шмизли и кремки!
Е да, може "кремки" повеќе да се блиски со тоа "плех пи*ки", отколку "шмизли" ... браво Димитар, го плукна тоа што не ми доаѓаше мене цело време:cuc: :icon_lol:
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
па прашајте бе! Шмизли нема везе со облекувањето! Шмизла е само карактер! Тоа што се сите шмизли и кремки тоа е друга работа!
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Dimitarc напиша:
Дивне, пак мешате шмизли и кремки!
Brat ne se mesaat smizli i kremki! Tuku se pravi razlika pomegu smizli i pleh pi*ki. Kremkite u globala spored mene se gore dole pleh pi*ki (onie koi sto vo skolo ili na dnevna sema ili podoma nemozat a da ne izlezat zakitirani so sminka, onie koi sto finansikata sostojba kaj muskite se na prvo mesto ...i onie kaj koi ke se razbuids sabajlecki posle pijana nok ... kese pokaes sto si napravil zatoa sto ke se uplasis od osobata do tebe) ... a dodeka smizlite se devojki koi sakaat da bidat sredeni (a ne posesivno zakitirani), da izgledaat ubavo, koi ne se bez pamet (glupavi) a moze i nekoi se ali poveketo sto gi znam se dosta pametni i intelegentni ... i ic ne im e gajle dali kupile od chanel ili od bitpazar .. najbitno e da im stoi ubavo.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Zbratko напиша:
Brat ne se mesaat smizli i kremki! Tuku se pravi razlika pomegu smizli i pleh pi*ki. Kremkite u globala spored mene se gore dole pleh pi*ki (onie koi sto vo skolo ili na dnevna sema ili podoma nemozat a da ne izlezat zakitirani so sminka, onie koi sto finansikata sostojba kaj muskite se na prvo mesto ...i onie kaj koi ke se razbuids sabajlecki posle pijana nok ... kese pokaes sto si napravil zatoa sto ke se uplasis od osobata do tebe) ... a dodeka smizlite se devojki koi sakaat da bidat sredeni (a ne posesivno zakitirani), da izgledaat ubavo, koi ne se bez pamet (glupavi) a moze i nekoi se ali poveketo sto gi znam se dosta pametni i intelegentni ... i ic ne im e gajle dali kupile od chanel ili od bitpazar .. najbitno e da im stoi ubavo.
Е сега веќе можам да ти кажам фала на комплиментот:wink: :icon_lol:
 
Член од
18 декември 2005
Мислења
1.356
Поени од реакции
165
da smizla si e devojce sto se prci i tolku... jas ocekuvav komentar na ovaa tema od ,,smizlicka'' i vie? hehehe ;o)
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Maca напиша:
da smizla si e devojce sto se prci i tolku... jas ocekuvav komentar na ovaa tema od ,,smizlicka'' i vie? hehehe ;o)
Maco kazi mi samo dali go svakas poimov smizla pozitivno ili negativno i zasto ? bas me interesira ... i sto podrazbiras pod prcenje
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
Офчар напиша:
Шмизла е девојче, девојка, жена која својата фригидност ја оправдува со исколчени надривредности и својата глупавост лесно ја маскира во лаконско изразување, кое подоцна мутира во лаконско размислување. Притоа формира свое алтер его, чие тело наместо од крв, месо и кожа е изградено од пари, скапа облека и вештачност.

Притоа ниедна шмизла не е свесна дека е шмизла. Не е свесна дека воопшто нешто е, пред све.
ова треба да стои напишано во Вујаклија под поим шмизла:pos::pos::pos:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Maca напиша:
da smizla si e devojce sto se prci i tolku... jas ocekuvav komentar na ovaa tema od ,,smizlicka'' i vie? hehehe ;o)
imash komentar od shmizlicka prelistaj aj ubavo temata :icon_lol:

bravo divine...kaj si dosega da mi dadesh podrshka :) ...pa jas sakam da si mesham kremki so shmizli nekako mi odat vo kombinacija...zamislete koga ke se soberat vo drushtvo kremki i shmisli...toa e ludilo nevideno...:)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
awe neznam kako moze nekoj da se smeta za shmizla aj ima nekoj sho se sme za shmizla ovde ve molam neka pishe da znam kakvo e chustvoto i shto tolku gi deli od "obichnite devojki"
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom