Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
...Шо ме боли, ја иам едно НЕ у главата за шмизларлук и не ме интересира многу дали е стереотип или не, сите шмизли со кои иам дојдено у контакт се глупи ко трактори пошто обрнуваат поише внимание на изглед или сл него на интелектуално образување.
Ајде на крај сите на лечење и ја ќе дојдам.
 

MarthaGraham

Олд Скул
Член од
21 ноември 2005
Мислења
673
Поени од реакции
8
Мрзам шмизли али уште поише мрзам квази-интелектуалки кои се спротивност на шмизлите и со својот снобизам ги надминуваат првите. Затоа што шмизлите се замараат со самите себе а овие вторите се замараат со шмизли и презираат све живо околу нив. Шмизла по мене не е девојка што се облака или изгледа на одреден начин. Ако го земеме тој критериум, многу често веројатно и мене ме сметале за шмизла :pos:. Најпресудна е глупоста у комбинација со све друго :icon_lol: . И затоа у принцип мрзам такви генерализации као оваа е шмизла онаа не е. Ако девојката е интелигентна и забавна, може да изглеа као кафанска певаљка и пак ќе ја сакам и поштуем. И обратно, може некоја нафурана демек откачена просветлена натурална "интелектуалка" да биде екстремно глупа, и тоа ја прави и неа шмизла. Чоек не смее да има предрасуди само заради изгледот или стилот на живот.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
smizli se isfustrirani,sustestva koi sto neznaat sto sakaat,koi se ligavat i gi tegnat zborovite,kenkavi se i se nesto na nif im fali.smizli se po nivniot ligav karakter,ne po nacinot na oblekvanje i izgled.moze nekoja da lici na smizla,dolga plava kosa,rozeva obleka itn itn a da e daleku od toa.smizli moze da bidat i najgolemite seljanki,a da imaat takvo ligavooo ponasanje a na izgled da ne licat ni priblizno na smizla :wink:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Шмизла или шмизол, како сакате, според мене е човечко суштество кое не се изградило и докажало како личност и покрај поминатата фазата на пубертет. Нивното неморално однесување во обштеството е резултат на нивната самобендисаност и превисокото мислење кое го имаат за себе. Кога си дете мислиш дека светот се врти околу тебе, а луѓето се должни да ти служат. Колку порано сватиш дека тоа не е така, толку побрзо ке созрееш и ќе се формираш како човек. Некои од нас никогаш нема да пораснат, а и тие кои пораснале не се совршени.
Дека живееме на балкан потврдија девојкиве со своите препуцавања на темава. Сите се докажаа како најпаметни, а ниту една нема пишано ни збор на темата "кога е љубовна сезона лето или зима". Можам да сметам на вас како на багра "шмизли", па вие критикувајте се и изведувајте си понатамошни дефиниции.
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Aбе луѓе темава е у чек дис аут, олабаете малце :icon_lol:
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Шмизли, шмизли и само шмизли...4 страни дека се лоши или барем за никаде. А влези у било кој локал у градов и ќе видиш три шмизли како цуцаат некој бризер или бејлис и околу нив 5-6 "smizla-haters" како зјапаат и се врткаат да не случајно испадне прилика кај шмизливе.
Се движат две металки со црни коси и карирани кошули по улица на дожд, абе ела некој да застане да ги качи у кола, на курац никому на памет не му е тоа(па ни на металци у рено 4). Али а застане шмизла на рекорд да мафта(со нејзините розеви бундички) по такси, да видиш како одам ке се најде некој нафатиран шмизломрзач со мечка да ги собере.
Да не се лажеме, шмизли и ним слични го ”вртат” нокниот и дневниот живот, а не начитана металка со диоптер 3+ која знае се за производството на сено во Патагонија.
Пола аватари овде се некакви цуци-синоними за шмизлички а коментарите покрај нив се дека се они ”лоши” :) :) :)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
веќе се кажа шо е шмизла.. е сеа јас да кажам за мене.. која шо сакат нека си е шмизла, неам ништо против нив, нека си се фурет нивно право е. од друга страна, иако воопшто не одговарам на надворешниот опис за шмизла (ни внатрешниот), ако некој ме посочит како таква, зеам палка и му ја `рснувам меѓу заби!
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
BusHav напиша:
Si kaza od iskustvo a?!
Да, другарки шмизли имам колку сакаш! Ако можат уопште да се наречат другарки!
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
A be ic ne se zamaram so zeni pa dali bile smizli ili ne ili neznam kakvi. Na site isto vnimanie im obrakam, ako ima dobra podloga za diskusija, diskutiram ako ne nikomu nisto, zivotot si tece ponataka...

A sto se odnesuva do gluposta, site sme glupi na nekoj nacin, zatoa sto site imame razlicni interesi i muabetite ne ni se sekogas pogodeni...
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
NikolaP напиша:
-Запазување од прва(на облачно и од друга може) на дечкото со најбесна кола, најак мобилен, и најака функција на родителите.
Све ова е точно, бараат овакви ствари само не гледам што ке им се овие освен бесна кола за да ги возика на водно да го гледаат скопје од видиковец!

NikolaP напиша:
Селската шмизла ипак е селска, иако скоро сите селски шмизли аспирираат кон градска. Сепак, да се биде селска шмизла има свои предности, пошто и расен трактор, три четири музни крави и четврт стадо овци се доволни за да ја задоволат...
Јас (татко ми) имам трактор Њу Холанд кој кошташе оган и пламен....има клима, двд, мп3 пушта и слично! На матура ке идам со него бидејки е поскап од било која кола во скопјево (снобизам) Ако има некоја селска шмизла нека повели
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
smizlicka напиша:
smizli se isfustrirani,sustestva koi sto neznaat sto sakaat,koi se ligavat i gi tegnat zborovite,kenkavi se i se nesto na nif im fali.smizli se po nivniot ligav karakter,ne po nacinot na oblekvanje i izgled.moze nekoja da lici na smizla,dolga plava kosa,rozeva obleka itn itn a da e daleku od toa.smizli moze da bidat i najgolemite seljanki,a da imaat takvo ligavooo ponasanje a na izgled da ne licat ni priblizno na smizla :wink:

Bravo za definicijata.E takvi liiiigaaaaviiii zborenja ne mozam da podnesam,i toa kenkanje celo vreme,i kako noktite treba pak na manikir da gi nosat i kako kosata nivna i bila pola milimetar pokratka otkolku sto treba i vekje ne odat kaj toj frizer i sl...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom