Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
The`bItCh напиша:
Испаѓа ко да си ја имаш мувата на капата со реакциите.:icon_roll:wink:
Не е дека си ја имам мувата на капата, туку зборите глупости. Од ова напишаново ништо нема врска. :wink:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Шмизла е девојче, девојка, жена која својата фригидност ја оправдува со исколчени надривредности и својата глупавост лесно ја маскира во лаконско изразување, кое подоцна мутира во лаконско размислување. Притоа формира свое алтер его, чие тело наместо од крв, месо и кожа е изградено од пари, скапа облека и вештачност.

Притоа ниедна шмизла не е свесна дека е шмизла. Не е свесна дека воопшто нешто е, пред све.
 

Anchi

UNTOUCHABLE
Член од
18 декември 2005
Мислења
349
Поени од реакции
0
Офчар напиша:
Шмизла е девојче, девојка, жена која својата фригидност ја оправдува со исколчени надривредности и својата глупавост лесно ја маскира во лаконско изразување, кое подоцна мутира во лаконско размислување. Притоа формира свое алтер его, чие тело наместо од крв, месо и кожа е изградено од пари, скапа облека и вештачност.

Притоа ниедна шмизла не е свесна дека е шмизла. Не е свесна дека воопшто нешто е, пред све.
ofcarce:cuc: ...edno golemoooooooooo zelenooooooo za tebe:)
posle ova..koj sto i da kaze..dzabe ke go kaze:)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Офчар напиша:
Шмизла е девојче, девојка, жена која својата фригидност ја оправдува со исколчени надривредности и својата глупавост лесно ја маскира во лаконско изразување, кое подоцна мутира во лаконско размислување. Притоа формира свое алтер его, чие тело наместо од крв, месо и кожа е изградено од пари, скапа облека и вештачност.

Притоа ниедна шмизла не е свесна дека е шмизла. Не е свесна дека воопшто нешто е, пред све.

:cuc: e ova e najkata definicija za smizla shto ja imam procitano...
respek!:pos: ima edna na forumot...ama eve dolphin neka vi kaze koja :icon_lol:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Allita напиша:
:cuc: e ova e najkata definicija za smizla shto ja imam procitano...
respek!:pos: ima edna na forumot...ama eve dolphin neka vi kaze koja :icon_lol:
Да погодам....
Ангела?:pos::pos::pos::pos:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ангела е софистицирана женска, многу далеку од шмизла.
Шмизлата е типка која што не знае што сака, а мисли дека е све и свашта.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
ThA-BiTcH напиша:
Да погодам....
Ангела?:pos::pos::pos::pos:
ja pogodi od prva :pos:

StormAngel напиша:
Ангела е софистицирана женска, многу далеку од шмизла.
Шмизлата е типка која што не знае што сака, а мисли дека е све и свашта.
da ne ti kopiram sega post da vidish kolku e sofisticirana i kolku znae shto saka :pos: gi sakash ti smizlite od sekakov vid pa ne pravish razlika citaj go Ofcar:pos:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
zasto imate tolku negativno mislenje za smizlite ... samo toa ne mi e jasno? bas imav pred nekoj den raspravija za toa kakvi se smizlite i dali se dobri ili losi ili se ovakvi ili onakvi ... sto ustvari me natera da ja stavam temava na forumov.
ja lisno si gi sakam smizlite (ali da se razbereme ne site smizli). Spored mene smizli se devojki koi sakaat da izgledaat ubavo doternao, nasminkano ednostavno sredeni bez razlika dali se glupi ili pmaetni (zatoa sto ima mnogu poveke devojki koi se glupi sto ne se smizli, a nie gi primetuvame najmnogu smizlite zatoa sto na naekoj nacin ni bodat oci u grad koga ke gi vidime), i ne se site smizli plavi ... bas poveketo se brineti ... taka smizla kako smizla ne bi trebalo da se stavi vo negativen kontekst.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
StormAngel напиша:
Ангела е софистицирана женска, многу далеку од шмизла.
Шмизлата е типка која што не знае што сака, а мисли дека е све и свашта.
Stormi sekoja cest za muabetov , ama na surovi i dusevno bedni luge badijala e da mu objasnuvas koj e i kako e . Taa e sudena deka ima moznost da se oblechi kako saka , deka e esteticar i obozava ubavina to tuka ja napravi nea smizla . Nikoj ne pomisluva na patot do toj uspeh , zavrshen faks vlozen trud i tn.
Za mene smizla e devojka koja za da postigni toa sto saka ne vnimava koj i kolku ke povredi dur stigni do celta ..
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
А што е тоа што Ангела ја прави шмизла а Алита не?
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
sto ima vrska we dali se smizli ili ne ? sto ima vrska dali kosata ja vrtela okolu prstot ili sakala rozevo ? svasta
Lugeto gi birate spored toa dali nosat rozevo ? ili dali mastikata ja vrtat okolu prst? ne ste normalni :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
ragazza напиша:
Stormi sekoja cest za muabetov , ama na surovi i dusevno bedni luge badijala e da mu objasnuvas koj e i kako e . Taa e sudena deka ima moznost da se oblechi kako saka , deka e esteticar i obozava ubavina to tuka ja napravi nea smizla . Nikoj ne pomisluva na patot do toj uspeh , zavrshen faks vlozen trud i tn.
Za mene smizla e devojka koja za da postigni toa sto saka ne vnimava koj i kolku ke povredi dur stigni do celta ..
Оф леле, а ти да идеш заедно со другарка ти Ангела на лечење? Очигледно ви треба, вие сте психички заболени двете.
Те молам прочитај се пак што напиша. Девојка која повредува е шмизла!:icon_eek: хахахаха ме изнасмеа!
А иначе никој не го потцени трудот на Ангела, али што има тука улога завршениот факс? Па денес треба да си идиот за да не завршиш факс, ако веќе си го почнал.:icon_roll:wink:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
ThA-BiTcH напиша:
Оф леле, а ти да идеш заедно со другарка ти Ангела на лечење? Очигледно ви треба, вие сте психички заболени двете.
Те молам прочитај се пак што напиша. Девојка која повредува е шмизла!:icon_eek: хахахаха ме изнасмеа!
А иначе никој не го потцени трудот на Ангела, али што има тука улога завршениот факс? Па денес треба да си идиот за да не завршиш факс, ако веќе си го почнал.:icon_roll:wink:
За да ги судиш луѓето кои што не ни ги знаеш, хах.
Видиш, ја себе не се сметам за идиот. Така да, коа ќе трумпетираш секакви изјави види прво што е тоа што не сакаш тебе да ти се случи и дали е добро истото да му го кажеш на некој друг.
Искрено кажано, не ме засега многу лево м`де за тоа која е или која не е шмизла, само што мразам кога некој не ни знае дека зборот шмизла е продукт на диалектизмот и едноставно нема никаква дефиниција.
Шмизла е секоја женска. Крај. Сите вие сакате да сте најдобри од вашите најдобри другарки и бла бла бла и преку курац.
:)
Ај за џабе се нервирам и ја, тоа е тоа.
Шоу маст гоу он.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
ThA-BiTcH напиша:
Оф леле, а ти да идеш заедно со другарка ти Ангела на лечење? Очигледно ви треба, вие сте психички заболени двете.
Те молам прочитај се пак што напиша. Девојка која повредува е шмизла!:icon_eek: хахахаха ме изнасмеа!
А иначе никој не го потцени трудот на Ангела, али што има тука улога завршениот факс? Па денес треба да си идиот за да не завршиш факс, ако веќе си го почнал.:icon_roll:wink:
IGNORED ,
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom