Шмизлички!

Статус
Затворена за нови мислења.

Мотокултиваторче

Антипрекрасен
Член од
10 септември 2005
Мислења
118
Поени од реакции
1
KoNtEjNeR напиша:
sto ima vrska we dali se smizli ili ne ? sto ima vrska dali kosata ja vrtela okolu prstot ili sakala rozevo ? svasta
Lugeto gi birate spored toa dali nosat rozevo ? ili dali mastikata ja vrtat okolu prst? ne ste normalni :)
Абе да се врти мастика околу прст не е хигиенски:)Него шмизливе у Phard се носат...?Има машки шмизли?Ако некој знае сакам дефиниција!Да знам ја да не сум:)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
ragazza напиша:
Stormi sekoja cest za muabetov , ama na surovi i dusevno bedni luge badijala e da mu objasnuvas koj e i kako e . Taa e sudena deka ima moznost da se oblechi kako saka , deka e esteticar i obozava ubavina to tuka ja napravi nea smizla . Nikoj ne pomisluva na patot do toj uspeh , zavrshen faks vlozen trud i tn.
Za mene smizla e devojka koja za da postigni toa sto saka ne vnimava koj i kolku ke povredi dur stigni do celta ..
e sega samata se pravish smizla...so boldirano go potvrduvash toa...znaci sakash da povredish nekoj za da stignesh do celta da dokazesh deka Angela ne e bash takva...a mnogu golem uspeh e vo sushtina da se nosi garderoba do chanel...i da se izigrava smizla za site pari koi gi imash...toa e gooolem uspeh! definitivno!:pos:
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Шмизли бееее....:pos::pos: Сите што ги опишуваат шмизлите ко плави,убави,дотерани девојки што си имаат свој стил на облекување и однесување(каков и да е) уствари длабоко у себе им љубоморат според мене.Шмизла постои-но не е негативно нешто,и не е тоа што вие го напишавте.Ако сте личности на место ондак нема ни да се замарате со плавите убави девојки туку ќе си гледате пред себе,па нека се шмизлите и најдебилните створења.Мене не ме тангира ниедна шмизла и не ми иде на нерви зошто таа си живее свој живот јас мој.Може ја неа ја нервирам па што сеа-треба она да иде да се*е за мене ?!:lud:
А за лечење кој како бил-тој/ТАА си знае-ја не се замарам.Уствари лечете се ако сте дошле до тоа дереџе да навредувате шмизли за да си го наполните своето нешмизларско его.:icon_eek:
 

NikolaP

Команданат Флик
Член од
30 октомври 2005
Мислења
1.095
Поени од реакции
16
Да, ама има градска шмизла и селска шмизла. Офчаро прилично официјално ја дефинираше градската, но да го надополнам:

Шмизлите приправнички(подтип градска) се више по стереотрипот барбика што врти жвакаќа околу прстот, врти со очите и вртуцка со газето. Некад врти и околу прст некој дечко и тоа вртење и е најмило на шмизлата приправничка.

Шмизлата-мајстор, кратко Шмизла-сан, е пософистицирана и она преминува на позахтевни вештини од типот:
-Вртење на ташна, слободен стил... Може да послужи и како оружје против непријателско настроени шмизли(читај, конкуренција).
-Убедливо мрштење, плачење и кубење коси(не увек свои) по воља, ако нешто не и е по ќеф, или ќефот уште не и е исполнет.
-Запазување од прва(на облачно и од друга може) на дечкото со најбесна кола, најак мобилен, и најака функција на родителите.

Селската шмизла ипак е селска, иако скоро сите селски шмизли аспирираат кон градска. Сепак, да се биде селска шмизла има свои предности, пошто и расен трактор, три четири музни крави и четврт стадо овци се доволни за да ја задоволат...

Секоја барем малце амбициозна шмизла сонува да стане спонзоруша. Кога ќе си најде колку толку стабилен спонзор, со стабилен фонд за спонзоришење, шмизлата-мајстор автоматски преминува во: Спонзоруша I дан.
Ама тоа веќе не е во полето на шмизлологијата како научна дисциплина.
 

moTaro

Буљаш
Член од
17 ноември 2005
Мислења
1.476
Поени од реакции
11
Џабе, тоа на офчарот опфаќа се! Тоа е шмизла :)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
шмизла не е изглед, розева боја, коса и слично! Шмизла е карактер, начин на зборење и фулирање
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Dimitarc напиша:
шмизла не е изглед, розева боја, коса и слично! Шмизла е карактер, начин на зборење и фулирање
Si kaza od iskustvo a?!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Dimitarc напиша:
шмизла не е изглед, розева боја, коса и слично! Шмизла е карактер, начин на зборење и фулирање

:cuc:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Абе ај да си шмизла.. Ама замисли да имаш ник на форум SMIZLICKA.
:pos:
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Acid напиша:
Абе ај да си шмизла.. Ама замисли да имаш ник на форум SMIZLICKA.
:pos:
е тука веќе е со сила....
значи сакам да бидам....:pos::pos::pos:
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Dani^^^ напиша:
Шмизли бееее....:pos::pos: Сите што ги опишуваат шмизлите ко плави,убави,дотерани девојки што си имаат свој стил на облекување и однесување(каков и да е) уствари длабоко у себе им љубоморат според мене.Шмизла постои-но не е негативно нешто,и не е тоа што вие го напишавте.Ако сте личности на место ондак нема ни да се замарате со плавите убави девојки туку ќе си гледате пред себе,па нека се шмизлите и најдебилните створења.Мене не ме тангира ниедна шмизла и не ми иде на нерви зошто таа си живее свој живот јас мој.Може ја неа ја нервирам па што сеа-треба она да иде да се*е за мене ?!:lud:
Е ова е веќе на место - respect !
Исто и дефиницијата на Офчар држи вода :wink:
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
smizli nemozam bez nif ozbilno mora nekad da zavrsham nekade so nekoja shmizla a neznam zasho ...
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Dimitarc напиша:
шмизла не е изглед, розева боја, коса и слично! Шмизла е карактер, начин на зборење и фулирање
Точно, али кој да сфати?!
Повеќето од форумов (алал да им е другите) гледам веќе си изградиле мислење дека човекот се цени по надворешниот изглед, а не по карактерот.
И исто така, повеќето напишале дека ич не ги поштуваат таквите, дека ги мрзат, дека не можат да ги поднесат, а тука трошат зборови и време за нив, и за тоа какви се шмизлите бедни...
а кој да им каже дека они се бедни уствари ?
Мое мислење е дека, ако некој ме нервира, да не можам органски да го смислам, нема ни да зборам за него, а уште помалку со него.
Значи, шмизли вредни сте, веќе ја пополнивте и третата страница, а прв ден е од темава за вас:wink::baeh:
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ThA-BiTcH напиша:
веќе ја пополнивте и третата страница
кај мене е само фтора.

а ти полека, чоек да помисли дека си ја имаш муата..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom