Шинтерница, стационар и инфестација на здивени кучиња

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.268
Поени од реакции
35.798
И што? Ме каснала та голем qr.Знаеш колку пати сум бил у болница како последица на несовесни луѓе?
... па сега мачките кого напаѓаат, ако кучињата напаѓаат само катиљ? затоа не е фер така да споредуваш, знаеш самиот што стресно е сето тоа по болници за серум, вакцина...а замисли повреда од забите од збеснато куче, сите кучиња не се мили има многу опасни,
 
M

Macedon1um

Гостин
1. Задолжително чипување, и солени казни за оние сопственици што нема да ги чипуваат милениците
2. Систем на награди за оние што ќе пријават сопственик кој има нечипуван домашен миленик, или пуштил на улица домашен миленик
3. Масовна стерилизација и стационари

И решен проблемот за неколку години, ама кај нас се мора да биде комплицирано
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.664
Поени од реакции
28.070
Мењање на темата не помага со проблемот со џукелите. Алкохолот дава цивилизација, и алкохолот зема.
Ти кажав,поголем проблем ми се неколку од соседите,а не тие 15тина кучиња што си лежат пред зграда
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.664
Поени од реакции
28.070
... па сега мачките кого напаѓаат, ако кучињата напаѓаат само катиљ? затоа не е фер така да споредуваш, знаеш самиот што стресно е сето тоа по болници за серум, вакцина...а замисли повреда од забите од збеснато куче, сите кучиња не се мили има многу опасни,
Не сум видел збеснато куче сеуште,кажи каде има да одам да видам како изгледа
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Ти кажав,поголем проблем ми се неколку од соседите,а не тие 15тина кучиња што си лежат пред зграда
И веројатно ти си им проблем. Се што правиш ти се враќа наокулу
Автоматски споено мислење:

Не сум видел збеснато куче сеуште,кажи каде има да одам да видам како изгледа
Дури и да не е збеснато, нивните усти се сварно ебано прљави. Тетанус се добива само од раната. Да не ни навлегувам во тристате паразити и бактерии што ги има на устите
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.664
Поени од реакции
28.070
И веројатно ти си им проблем. Се што правиш ти се враќа наокулу
Нека се иселат слободно.Секој што е незадоволен од квалитетот на животот слободно нека фаќа џенем.50 години уназад имало кучиња по улиците и сега сакате преку ноќ да се реши проблемот
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Нека се иселат слободно.Секој што е незадоволен од квалитетот на животот слободно нека фаќа џенем.50 години уназад имало кучиња по улиците и сега сакате преку ноќ да се реши проблемот
А да те линчуваат можда попаметно ќе биде?
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.652
Поени од реакции
21.584
Што совет сакаш да слушнеш? До сега ништо не ти се допадна. Да не планираш и ти како еден тип на форумов што беше што труеше кучиња.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.664
Поени од реакции
28.070
А да те линчуваат можда попаметно ќе биде?
Види другар нешто да ти кажам.Прво сум еден од најдисциплинираните луѓе у комшилук.Второ,многу е тешко да ме линчуваат зашто низ животот сум поминал такви работи што ти би вриштел како змија на огин на мое место.Пијаницата над мене што секоја вечер ја тепаше жена му и децата додека не паднеа у несвест го имам шљакано 5-6 пути,тој под мене што му дозволува на детето да ги гребе колите како забава на клоци го имам дигнато.На сите сум им помогнал што барале помош,ама ете неколкумина ме довеле у ситуација да ги шљакам.Заборави го тоа со линчувањето,по природа сум мирен човек но лесно можам во насилник да се претворам
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Дури и да не е збеснато, нивните усти се сварно ебано прљави. Тетанус се добива само од раната. Да не ни навлегувам во тристате паразити и бактерии што ги има на устите
Zatoa veterinarite izgledaat kako zombi, od tetanusot e.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Ваква бубашваба како тебе не може да настрада од тетанус, паразити и бактерии.
Хемороид на бубашвама ко тебе, дефинивно.
И тоа како има да се мучи/
Автоматски споено мислење:

Zatoa veterinarite izgledaat kako zombi, od tetanusot e.
Смешно. Не ...навистина....
И тебе ќе ти биде смешно кога ќе треба да ползиш до помош у никое време/
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Хемороид на бубашвама ко тебе, дефинивно.
И тоа како има да се мучи/
Автоматски споено мислење:


Смешно. Не ...навистина....
И тебе ќе ти биде смешно кога ќе треба да ползиш до помош у никое време/
Pa ti kazaa resenie, izdvoj 100 evra, javi ee na veterinar, ke gi zemat ke gi kastriraat ke gi vratat. Tebe ne ti odgovara. Na nekoj ne mu odgovara koga treba da se brcneu dzep, ama site znaat kako treba.

I ne sekiraj, mene kuce ne me lae.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Pa ti kazaa resenie, izdvoj 100 evra, javi ee na veterinar, ke gi zemat ke gi kastriraat ke gi vratat. Tebe ne ti odgovara. Na nekoj ne mu odgovara koga treba da se brcneu dzep, ama site znaat kako treba.

I ne sekiraj, mene kuce ne me lae.
Да извадам 100 евра секој пат кога куче ќе ме нападне?
И после се чудите зошто плукам по брисел и анима мунди....
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.589
Јас побарав совет.А не демагогии од типот чипириње, стерлизирање...
Во цивилизирани општества тие се методите. Ти да не очекуваш некој да те советува да земеш отров и да го расееш низ населба?
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.436
Поени од реакции
4.264
Во цивилизирани општества тие се методите. Ти да не очекуваш некој да те советува да земеш отров и да го расееш низ населба?
Во цивилизирани општества имаат шинтери. Ние имаме масовни собрајќни проблеми во најоглемата пандермија во последните 100 години. Го согледуваш проблемот овде?
Ја НЕ сум за труење кучиња по населба...ама сум тврдо ЗА остранување кучиња што напаѓаат луѓе перманенто. Анима мунди го има заборавено тој дел, а Брисел фрла пари кон тој проблем, пари од кои ја не сум направен......
Тоа е проблемот. Нема опција измеѓу. Нема стационар, нема шинтери...нема ништо.
Има само здружениа кои ОДМАГААТ на луѓето, тригерирани сопственици на кучиња кои ја ВЛОШУВААТ состојбата со дружбата со споменатите здружениа, какои и не владини организации кои уценуваат државата да го реши чисто и СКАПО....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom