Шинтерница, стационар и инфестација на здивени кучиња

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
naprotiv, nie sme najmalku 5 nivoa nad detroit.
Ти убедувај се така.... викниме кога ќе отидеш на екстензивна прошетка во Сарај, Чаир, Бутел, Шутка, Кондово, Арачиново....
Да се разбереме. ПОТРЕБАТА ОД ЧИСТА СОВЕСТ НЕ Е КРИТЕРИУМ!
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
Само да ви проврнам врз парада
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.398
Поени од реакции
28.564
Pes volchjak!
Napusten od luge!

Таа додава дека станува збор за напуштен миленик и дека службите трагале по сопственикот на напуштениот миленик.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.398
Поени од реакции
28.564
Освен што не најдоа сопственици...па како може со сигурност да кажат дека е напуштен од луѓе....
и кога е напуштен од луѓе.
Oti vuchjaci so pedigre vajda ne se ragaat od dzukeli?
Oti komshii vajda poveke znaat da posvedochat?
:toe:
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
Oti vuchjaci so pedigre vajda ne se ragaat od dzukeli?
Oti komshii vajda poveke znaat da posvedochat?
Полицијава не може да разликува кокер шпаниел од чивава, ама затоа се како загари кога пари се во прашање,
Или имаш заборавено во која држава живееш?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.972
Поени од реакции
39.560
до кога ќе толерираат ова љангариве не ми е јасно. Треба некој да загине за да се реагира. Градов стана прав кучкарник. Човек да не може да се прошета на раат.

 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
до кога ќе толерираат ова љангариве не ми е јасно. Треба некој да загине за да се реагира. Градов стана прав кучкарник. Човек да не може да се прошета на раат.

Нема да реагират додека има здруженија за заштита на правата на животни за сорос
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.348
Поени од реакции
46.539
до кога ќе толерираат ова љангариве не ми е јасно. Треба некој да загине за да се реагира. Градов стана прав кучкарник. Човек да не може да се прошета на раат.

Феноменот џанак и пит е ова. Не разбрав и нема да разберам како тоа најслабото меѓу луѓето го шета најбрливото меѓу кучињата.

Иначе, делови на Центар што се према Водно и најголемиот дел на Аеродром се претворени во зоолошка. Аеродром е дури језиво.
Читам, пиштел Стојанче дека разни адвокати ја мирисале шемава со нападиве и го дерат Град Скопје. Милиони на оштети се исплаќаат за да им се удовли на збрлавените ливадарки и да се прават малверзации преку тоа Лајка.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.972
Поени од реакции
39.560
Феноменот џанак и пит е ова. Не разбрав и нема да разберам како тоа најслабото меѓу луѓето го шета најбрливото меѓу кучињата.

Иначе, делови на Центар што се према Водно и најголемиот дел на Аеродром се претворени во зоолошка. Аеродром е дури језиво.
Читам, пиштел Стојанче дека разни адвокати ја мирисале шемава со нападиве и го дерат Град Скопје. Милиони на оштети се исплаќаат за да им се удовли на збрлавените ливадарки и да се прават малверзации преку тоа Лајка.
па малце им е тоа што им го праат адвокати со оглед дека еден проблем не можат да решат со години. Права брука е ова за олкав град глутници кучиња да ти хараат. Потпаѓаат под притисоци на некои идиоти на социјални медиуми што ќе речат.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.432
Поени од реакции
4.260
Подобро спречи, него да лечиш. Во мое маало, немаме проблем со џукелите, имат снемано :sakasuste:
Блазе си ти. Улични и тоа целосно улични џукели ајде. Пак се нешто...социјализарни.
Полу диви полу домашни...
Е тие се заебани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom