Шведска - Македонија [26:26]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Немам замерка на тоа што го зборува, тој е гостин. Коментаторот е катастрофа, три чисти претстави од коментирање нема. Имам замерка што немаме коментатор кој знае да подигне адреналин, како странска репрезентација да даваат се. Калински поезија кажува ама барем има и глас и речник...
Dude?
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Ги напнаа, ќе размислат два пати пред да пишат некој друг пост со FYR :D
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Реприза ке има на Сител 3 од 05:00 часот,ако сака некој на мира да ја изгледа уште еднаш :)
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.044
Поени од реакции
525
Останува некако горчината пошто не дојдовме до сите бодови а го имавмемн последниот напад :)
Се гледа дека сме како банда без команда, без вистински тренер, и ова е се плод на играта со срце на пожртвуваноста на крајот и искуството на Алушот :D
Неможе бе цели 50 минути да го оставаш најдобриот нивни играч да прави што сака. Му удривме фластер и не мрдна!
Денеска сум најразочаран од Лазаров. Ајде најдовбар е, наш е, ама претера. Што е многу, многу е, повеќе шутеви имаше од цела друга екипа.
Во нападот при 26-26 (не последниот напад) он шутна прерано и ја упропасти акцијата...
Лошото е што никој не смее да му писне :cenzura:
Го поштувам и како човек и како играч, секогаш игра со срце, ама некогаш претерува до максимум!
Мора да се поправат некои работи, пошто можеме со овој состав далекуѕ да стигнеме...
Ми се плаче кога ќе ми текне дека можевме уште подобар состав да имаме, и со Лино на кормилото:place:

П.С. играчи на натпреварот Стоилов и Борко... :icon_mrgr:
Мојсо му рече дека избрза не знам дали забележа
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Насловот вели последните 5 минути а видеото трае 9.
ХАХА! Не паѓам уште еднаш на такви клипчиња каде искача некоја вештерка или монструм и цика!
5 минути ракомет и 2 реклами и 2 за тајм аут :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
5 март 2011
Мислења
844
Поени од реакции
825
Ебем ви матер на сите сто не сте задоволни од нашата ремпрезетација (и јас не сум заради пеналите и 100%ните шанси) али да ве прасам несто и вас и самиот мене знаете ли вие која е уствари Шведска у ракемет браке ве молам дајте искулирајте нерешено беше јас ке бев задоволен и со 2 гола негатива (извинете на право писот пијан сум озбилно ) али горд сум и на навивачите и на играците колку и да грешат сигурно нема да сум горд на посраниве срби колку и да се добри поззз(y)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.886
Поени од реакции
16.126
Ебем ви матер на сите сто не сте задоволни од нашата ремпрезетација (и јас не сум заради пеналите и 100%ните шанси) али да ве прасам несто и вас и самиот мене знаете ли вие која е уствари Шведска у ракемет браке ве молам дајте искулирајте нерешено беше јас ке бев задоволен и со 2 гола негатива (извинете на право писот пијан сум озбилно ) али горд сум и на навивачите и на играците колку и да грешат сигурно нема да сум горд на посраниве срби колку и да се добри поззз(y)
Пијан подобро кажа од некои тука на темата.:icon_mrgr:
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Ова денеска беше добро :) со мала корекција би било уште подобро и би биле на рангот на Франција :) Денеска Борчета беше на висина на задачата се што можеше фана, Дедо Стеве е профил играч кој многу го оспоруваат ама денеска оправда зошто е во репрезентација иако многу ми е мака што промаши чиста контра :/, Номче делуваше некако како со трема ама тоа ќе го нема веќе во наредниот натпревар :),Бране Ангеловски искрено не можев да му ја дефинирам позицијата на играње дали играше во дефанзива или офанзива, Кире имаше бледа партија за која беа заслужни Швеѓаните кој очигледно добро го анализирале , Влатче Велешанче не се ни покажа бидејќи од крило немаше ниту еден шут додуша нее ни доби топка од Кире :). Миркуловски одигра добра партија :) во која изнуди неколку седмерци, неговите продори се многу добри и одлични за игра еден на еден која треба многу почесто да ја игра :) и притоа да придодадам дека се одличен тандем со Номче :). Човекот за кои сите мислевме дека ќе потклекне пред предизвикот и нема да одигра квалитетно не остави сите без зборови и направи да почуствуваме дека таа позиција е дефицитарна :) Столета :) ќе прерасне во расен пикер само бара работа :). Јоновски исто си ја заврши работата :) едино некако ми одигра слабо само Велко ама тоа е тоа. Играме во група каде има фаворити само на хартија тоа се виде денеска. Чесите ги победија Швабите, нас ни избега за миг победата против Швеѓаните . Во едно сите многу се сложуваме дека требаше Шундо да стави фластер на Ким бидејќи се виде како тоа е ефективно кога Жути отиде на Ким :) толку од мене се гледаме после :Р утакмицата со Швабите :)
ааа да и уште нешто :) ако грешам поправете ме ама Шундо малце го користеше Јоновски во одбраната :/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom