Шведска - Македонија [26:26]

Статус
Затворена за нови мислења.

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Се надевам дека Кире ќе слезе од облаци, и ќе се врати во старото светло.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Ебем ви матер на сите сто не сте задоволни од нашата ремпрезетација (и јас не сум заради пеналите и 100%ните шанси) али да ве прасам несто и вас и самиот мене знаете ли вие која е уствари Шведска у ракемет браке ве молам дајте искулирајте нерешено беше јас ке бев задоволен и со 2 гола негатива (извинете на право писот пијан сум озбилно ) али горд сум и на навивачите и на играците колку и да грешат сигурно нема да сум горд на посраниве срби колку и да се добри поззз(y)
Шведска е исто што и Грција беше во Кошарка. Бивши европски прваци, али последен пат пред 10 години. А од тогаш не се истите. Можевме да ги тепаме, море не само да ги тепаме - ДА ГИ ПОНИЖИМЕ. Исто ко грците. Не за џабе водевме 4 разлика на 2 пати. Али, Лазаров одигра апла испод ниво. Судиите им дадоа 3 подароци, али не можеме нив да ги кривиме толку кога ние промашивме 3 пенала. FUCK. :mad:
 
Член од
5 март 2011
Мислења
844
Поени од реакции
825
Шведска е исто што и Грција беше во Кошарка. Бивши европски прваци, али последен пат пред 10 години. А од тогаш не се истите. Можевме да ги тепаме, море не само да ги тепаме - ДА ГИ ПОНИЖИМЕ. Исто ко грците. Не за џабе водевме 4 разлика на 2 пати. Али, Лазаров одигра апла испод ниво. Судиите им дадоа 3 подароци, али не можеме нив да ги кривиме толку кога ние промашивме 3 пенала. FUCK. :mad:
ОК е брато ние сме МАКЕДОНИЈА без наставки и преставки ке се одолжиме не се секирај сега влагаме у врвот на спортот биди задоволен сега свеганите велат да ги ебеме ни извлекоа нересено (а у подсвеста си мислат требасе да изгубиме за малку имавме срека) не се секирај нашето допрва доага (y)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
288
Поени од реакции
9
Јбг...Лазаров одигра далеку под ниво, промаши зицер...неколку други убави топки и пенали...Судиите им дадоа 3 поклони...Сето то го донесе овој резултат...се надевам дека Лазаров ќе си се врати во нормала и се ќе си течи во најдобар тек
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Ја мислам дека со Кире ќе биде ко со капитенот на кошаркарите... :) Ако ви текнува каква беше првата партија на Антиќ и како ораше понатаму... :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Овој швеганецов го откажа Кире,3 пенала му фати и 2 зицера :confused:

Стевче:cuc:ама Стевче на контрата како погоди пречка бе уфф :confused:
И судиите тотално не уништија.
Сепак се на се презадоволен од овој резултат,неверојатно не очекував дека ние ке бидеме подобрите во овој дуел но и тоа се случи.Имаме добра игра цврста одбрана но слаба реализација која мора да се подобри.
Ми мириса дека у групава прво-второ Чешка-Македонија ке биде :D
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Утакмицава апла се гледаше дека немаме никаква посебна тактика....туку се беше изиграно во типот "секој да покаже тоа што знае"....а кога се игра во тој стил....секој сака да го даде максимумот од себе......и поради тоа психички немаат притисок играчите.(барем јас така мислам)

Не е лошо,наредната да ја изиграме со поголем акцент на крилата.....бидејќи ако понатаму ни се погоди некој тим,со двометарски волови во одбрана,тогаш со оваа досегашна игра,нема ни до гол да шутнеме.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
844
Поени од реакции
825
Вие што ке станете порано постирајте ве молам наслови од странси весници за Македонија за ремпрезацијата де за ракомето;) мора да не престават како херои ке си уклуциме после 17 часот и ние ке си каземе импресии (y)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Според тоа што го видов денес, нашата шанса е кај Германците. Но, дури и да изгубиме од нив, секогаш постои шанса да ги „земеме“ Чесите.
Германците ја прикажаа најслабата игра што некогаш сум ја видел, додека Чесите беа некаде на ниво со Швеѓаните, можеби подобри.

Доста разговори за натпреварот со Шведска, тој е минато веќе. Алушовски изигра ѕверски (ич не му замерувам за пречката, се случува), Номче стандард борбено, Борко бранеше на ниво и ја врати екипата во игра во неколку наврати. Лазаров се „искурчи“ во неколку ситуации кога требаше највеќе да погоди, а и премногу солираше и не ја оставаше играта да заврши кај другите играчи. Исто така, имаше еден избрзан шут во последната минута кога имавме напад и нерешен резултат. Мој впечаток е дека сите акции повторувани 10000 пати ги заборавија по првиот свиреж на судијата. Не се играа уиграни комбинации, претежно се зависеше од индивидуалната способност на нашите ракометари. Поради тоа, прокоцкавме 3 бода.

Top of the match: Наумче Мојсовски, Стевче Алушовски
Flop of the match: Бранче Ангелковски (очекував многу повеќе)

Публиката беше одлична и навиваше до последен здив. Не знам шо се слушна и виде на ТВ, ама атмосферата во салата беше лудило.
Добро, со исклучок на неколку манекени и девојчиња кои цел натпревар го поминаа затворајќи уши поради големата галама :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Лазаров иссебичи неколку пати,и промаши неколку пенали и тоа не чинеше победа. јбг не може да не сме задоволни сепак губевме со 3 гола разлика при крај.

Сега мора да изигра сериозно Лазаров и да ги отвори швабите,за кои се сомневам дека ќе играат толку лошо со нас како против чешка.

Публиката :cuc:

И најјаки ми беа на секој тајм-аут За кого ? ЗА МАКЕДОНИЈА !

:love:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Највише од се сакам со трезевни глави да влеземе со Германија и да не се залажуваме дека ќе биде лесно. Европско првенство е и нема лесна утакмица, посебно па не со Германија.Со каков и тим да е дојдена Германија е сепак Германија. Затоа респект за секој ( али па не и превише), гинење на терен и резултатот ќе си дојде сам по себе.
 
Член од
8 август 2011
Мислења
232
Поени од реакции
79
На српски форум покрај ракометот,дојде и до расправање на нашата историја.Стварно србите мислеле дека сме ,,браќа'' .
Повекето срби мислеа слично на овој
Ако сутра Македонија зарати, ја бих као и многи други Срби ишао да је браним. То што неки Македонци не виде и не знају да су Срби, мени не значи пуно. За мене су браћа и схватиће једног дана сами. Немам намеру да их на силу да убеђујем.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
На српски форум покрај ракометот,дојде и до расправање на нашата историја.Стварно србите мислеле дека сме ,,браќа'' .
Повекето срби мислеа слично на овој
Ако сутра Македонија зарати, ја бих као и многи други Срби ишао да је браним. То што неки Македонци не виде и не знају да су Срби, мени не значи пуно. За мене су браћа и схватиће једног дана сами. Немам намеру да их на силу да убеђујем.
:pos:Ова се отишло со паметот :facepalm:
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Како и на секој натпревар малите екипи ни прават проблеми во случајот Шведска :vozbud:
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Криво ми е што не тепавме... ептен ми е криво. Уште покриво што судијата не го извади тој швеѓанот во 58ма минута кога направи фаул од земја паднат, а ние пола натпревар го игравме со по 2 играчи мањак.

Го кривев Кире за многу утки вчера, ама после снимката во фан питот каде дава изјава одма после натпреварот, ми падна жал.

Тие се само луѓе. Некој ден ќе ти тргне, некој ден не.

Идеме понатаму. МА КЕ ДО НИ ЈА!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom