Шведска - Македонија [26:26]

Статус
Затворена за нови мислења.

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.112
Поени од реакции
3.967
Од една страна се радувам што Шведска игра со послаб состав против кој реално имаме голема шанса за победа али од друга страна ме плаши нашиот синдром на изгубеност на дебито. Не знам што им е на нашиве али првите утакмици секогаш ги играле најслабо, сетете се на почетокот на минатото светско со пораз од Тунис и почетокот на кошаркарите на ЕП 2011 со пораз од Црна Гора и на ЕП 2009 поразот од Грција на стартор со 32 разлика.
Против Тунис ако не се лажам нерешено изигравме.

И јас на слично стравувам ама јас тие порази поинаку ги гледам: не е дека тие беа први мечеви туку дека тие важеа за најлесни противници и нашиве ептен ги потценија... Истото беше и во кошарка кога во последен момент ја победивме Грузија, која требаше многу полесно да ја поминеме, а и еве во лигава на шампиони во ракомет кога изгубивме од Констанца или како и да се викаше тој Романскиот тим кој е последен во табелата и кој требаше без проблем да го поминеме...
Во овој случај од такво можно нешто стравувам против Чешка, нашиве дефинитивно малце преоптимистички гледаат на првенствово и ништо чудно да се сопнат на крај пред Чешка...
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Abe da ne znae nekoj dali ke ima organizirano nesto na plostad vo skopje, ke go davaat li natprevarot na ekran? Ke se sobiraat li luge, ili sekoj ke si gleda po doma :)
 
Член од
30 октомври 2010
Мислења
919
Поени од реакции
907
Ако ги "отвориме", редно е да отворат една икеа кај нас...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Сите знаеме дека ќе биде тешко со Швеѓаниве, ама надешта последна умира. Сите очекуваме успех после светското и европското од лани и има притисок врз играчите да изиграат. Сепак не се предаваме и верувам дека барем нашиве со срце ќе играат и ќе дојдат до поволен резултат. Ако не со Шведска, знам дека барем еден натпревар ќе добиеме. Втората рунда е наша :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Денес очекувам да изгинеме на терен, многу е важно да влеземе во мечот без притисок. Верувам во нашите па да се надеваме дека ќе не израдуваат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Први на листата за газење ни се Шведска, не за џабе заминаа толку Македонци за Ниш. Идеме на победа момци, никој не може да не сопре во Србија. И не е ова лажен оптимизам, дечките играат заедно долги години време е да распалат!
 
M

Mario Gómez

Гостин
i ja slabo so spienjeto sinojka, ama mislam poradi ispitite e...:pos:

ovoj natprevar e dobar za otskochna daska, no mislam deka vistinskata shansa e protiv germanija i ceshka. skandinavski rakomet ne ni odgovara. spushtete ocekuvanjata, nisto li ne naucivte u septemvri? xd
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Моја прогноза е дека играч на мечот ќе биде Филип Лазаров... е сега не можам да кажам дали во наша или во нивна корист, не се знае со него :D
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
ОДИМЕ НА ПОБЕДА!!!
АЈДЕ МАКЕДОНИЈА!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom