Шведска - Македонија [26:26]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 март 2010
Мислења
16.838
Поени од реакции
15.988
Клучен за победата ќе биде Види Фотос,,,
Види Фотос утре после победата те прогласуваме за вечен отварач на сите првенства;)
Не ми ласкајте многу, да не испадни да ме банираат утре..:D
Иначе шо ни беше муабетот, а да, со Шведска играме, Види Фотос не го видов во составот, сконцентрирајте се на темата.:X3:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Одиме на победа !
Машки треба да се влезе во секоја утакмица и да се остави срце на терен.Без разлика на противникот треба да се тргне на победа и да се избрише во главите она дека влегуваме како аутсајдери во дуелот.Швеѓаните играат ракомет ние играме ракомет па нека победи подобриот.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Инспириран е од „женската“ на аватарот...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.820
Е во оваа група ни ти Види Фотосе,ни никој не ни помага.Не очекувам ништо да направиме,ќе не тепаат со минимум 15 разлика.
Ма кој сака нека пише,не победуваме утре,па незнам шо да е.
аман пријателе задржи ги за себе ваквите мислења..неубо е вака
 
M

MrzaRules

Гостин
со такво мислење ја незнам шо бара во темава....:icon_lol:ОДИМЕ НА ПОБЕДА!!!виното и мезето се спремни!!одимеее јакоо :vozbud:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Цело време ми се мота мислата дека полесно ќе ја стуткаме Шведска отколку другите душмани:D
Иако имаат огромен квалитет,сепак не се репка која би морало да се прецени..
И лани на СП,одеа на сила,имаа помош и од судиите,домашен терен,публика,имаа и среќа со противниците....
Единствено силно изиграа со Хрватите и ја искористија нивната слабост......
Е сеа,улогите се сменети...
Сеа ние ќе ја иаме предноста од "домашен"терен:)..
Се надевам дека ќе има ветер во грб од публиката,тоа и треба на Македонија,и тоа како.....
Да имаат голманите своја вечер,да не се дозволи крилата да не полнат од контри,и наши се...:)
Доколку играме по наш рецепт:),бавно смирено,тие да се мачат за секој гол,да нема лесни голови,е тогаш нема каде да бегаат....
Мојсо и Кире треба да имаат подршка од барем уште двајца расположени играчи и дури тогаш со задоволство ќе речеме дека WE GOT GAME....:pos:
Оптимизам пред се,верба во себе и резулатите сами ќе си дојдат,.....
Од играчите се бара само едно БОРБА ЗА МАКЕДОНИЈА ДО ПОСЛЕДЕН АТОМ НА СИЛИТЕ....
Се гледаме во Ниш...:)
 

Тетекс фан ^

100% МАКЕДОНЕЦ
Член од
24 јануари 2009
Мислења
2.394
Поени од реакции
881
Како што тргнало утре 10 000 ќе има у Ниш :D. Замислете да се помине првава фаза, во Белград ќе има 10 дупло повеќе. Среќен пат на сите што ќе идат. Очекувам утре цела сала да навива. Да се збунат швеѓаниве на почеток, да им се направи 5-6 разлика, да им паѓа топката од раце! Барем ние што следиме редовно знаеме како е! И Франција нека дојде у ваков момент ако сака! :) АЈДЕЕ МАКЕДОНИЈООО!!!
 

wgt

Член од
30 август 2011
Мислења
280
Поени од реакции
92
и јас мислам дека нема да победиме утре ,имаме шанси против германциве ама тешко,со чешка ќе биде неизвесно до самиот крај.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Многу тешко ќе биди да се издвои позитивен резултат со овие скандинавците, ама со помош на 3000+ навивачи гладни за победа и успех, СЕ Е МОЖНО !

П.С. Дали има некој инфо дали ќе се вади знамето со Сонцето или вентилаторот ќе се вади?
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Секад коа сме се пласирале на европски или светски првенства првава утакмица ни била проблем.Го глеав ростерот нивни и некако многу млади ми изгледаат.Не верувам да имаат некое поголемо искуство али зошто и да не влијае нашата публика нормално ако нема многу Швеѓани пошто стварно не знам што бројка се очекува од нивна страна.
Се што сакам утре паметно и што пожртвувано да изиграат.Баш срце да остаат на терен.Да не испадне на крај пренапумпана еуфорија и на крај ништо да не напраиме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom