Шведска - Македонија [26:26]

Статус
Затворена за нови мислења.
М

Мартин`

Гостин
Чим Види Фотос ја отворил темата утре автоматски ставам 1000ка на Македонија, среќно и се надевам на победа! :love:
Пс. Тие што одите таму мавнете по некоја слика и ставете на темава од таму ..
 
Член од
28 февруари 2011
Мислења
41
Поени од реакции
6
Кога ќе ја видат Швеѓаните публиката ќе се ШЕКНАТ :)
 
А

Анноун

Гостин
иам гаден осет оти ќе биде тесно . прогнозирам нерешено или победа од еден разлика за некоја од репрезентациите. страв ми е најмногу од голманите наши дали ќе имаат ден . ајде со среќа . Напред НАШИ !!!!!!!!!!!!
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Гледам отворена темава и потајно навивав Види Фотос да ја отворил. Нека остане мала традиција тој да ги отвора темиве, ако сте согласни :)

Туку на темава. Ќе прифатам и да изгубиме и да победиме. Знам дека ќе играат со сета сила и срце. Тоа се бара од момците и во тој поглед нема да разочараат ниту да потфрлат. Што се однесува до резултатот, и јас сметам дека ќе биде инфаркт штрасе тесен натпревар. Богами откако кошаркарине ми приредија неколку инфаркт моменти, ако тргнат по тој пат ракометарите ќе ми треба пејсмејкер:D

Како и да е. Македонија е со вас момци. Главите горе и само напред.
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Реално скандинавците се далеку поквалитетни, но и нашите имаат доволно искуство. Скоро сите играат во лигата на шампионите Лазаров и Мојсовски се меѓу водечките 5 стрелци во ЛШ. Тие ке бидат и тоа како чувани од Швеѓаните. Според мене клучно ке биде искуството на нашите голмани и на нашите крила Алушевски и Темелков. Доколку тие имаат свој ден потпомогнати од Лазаров и Мојсовски и од публиката ке биде густо. Многу се големи очекувањата по успехот на кошаркарите. За тоа мора да бидат, а и се свесни нашите. Истото може да има лош ефект, да играат во грч нашите. Затоа треба малку дасе соземеме сите. Што и да направат утре со Шведска не е крај на светот. Клучен според мене ке биде дуелот со Чешка, но доколку утре успејат да ја изненадат Шведска тогаш ни се зголемуваат шансите за квалификацискиот турнир за ОИ. Со срека утре и се надевам дека ке успеат со своето искуство да го скршат малерот кој го имаме на секое големо натпреварување во првите мечеви.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.269
Поени од реакции
5.112
фак ју :)


http://www.youtube.com/watch?v=cKF-axOzN78
замислете 3000 луге у еден глас :)

Оваа песна како ми го крева андреналинот АУУУУУУУУ АУУУУУ АУУУУУУУУУ
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 01:58 ---
Е во оваа група ни ти Види Фотосе,ни никој не ни помага.Не очекувам ништо да направиме,ќе не тепаат со минимум 15 разлика.
Шо збораш бе ???
Ај оди види дали сум надвор и ела кажи ми :icon_lol:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Кошаркарите ни покажаа дека и со јаки тимови можеме да тепаме ако играме од срце, и верувам дека ќе тепаме, имаме одлична екипа (y)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.613
Поени од реакции
70.165
иам гаден осет оти ќе биде тесно . прогнозирам нерешено или победа од еден разлика за некоја од репрезентациите. страв ми е најмногу од голманите наши дали ќе имаат ден . ајде со среќа . Напред НАШИ !!!!!!!!!!!!
Брат се знае тоа дека ќе биде тесно, кога сме победиле ние асално :D
Мора да биде тесно, да се препотуваме до даска, да ми рипа срцево со сто на саат, да ми падне косава, татко ми да ја испуши цела кутија цигари па завршните минути неможеме ни да ги видиме ради чадот во соба...:pos:
Шала на страна, играта на Скандинавците не ни одговара. Не ни одговараат на нас таков тип на ракомет со брз центар. Но си имаме и ние свои адути. Многу нешта ќе зависат од овој старт. Победа во овој меч скоро сигурно не носи во следната фаза :D
Плус во поголема еуфорија ќе се дочекат следните мечеви...
Многу ми е криво што нема да бидам дел од фановите во Ниш, ама тоа е...
Здравје боже, ако се пласираме во Белград или можно е да наминам за последниот меч во групава :D
Ќе се навива јако од дома :pos:
Само едно имам да кажам. Вечерва улиците на Скопје беа ПРАЗНИ, не дека е ладно туку дека сите се испоотидени за Ниш :D
Мора да победиме, МОРА!!!!

Песната која секогаш ме мотивира до врв :D
--- надополнето: 15 јануари 2012 во 02:04 ---
Ај оди види дали сум надвор и ела кажи ми :icon_lol:
Мислам дека дечкото си прави една друга финта, секој со свои суеверија :icon_mrgr:
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Клучен за победата ќе биде Види Фотос,,,
Види Фотос утре после победата те прогласуваме за вечен отварач на сите првенства;)
Види фотос, од утре ке биде ова :

Мислам дека ако реално ги согледаме работите ке не тепаат Швеѓаниве ама со малку разлика 2-3 гола, пошто и ние имаме солиден тим и можеме да им парираме.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Само нека го остават срцето на теренот-и да изгубат и да победат барем со дигнати глави ќе го напуштат теренот.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Одиме дечки.
Можеби Швеѓаниве се фаворити, ама ние играме 100 пати подобро кога сме аутсајдери во дуелот.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Не се разбирам во ракомет, ама ќе тепаме утре сто посто!

Утре сите по дијазепами, лексилиуми, алкохол и цигари! Ќе си купам и еден крш телефон да не го испокршам новиов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom