Четвртфинале: Холандија - Русија 21.јуни 20:45

Статус
Затворена за нови мислења.

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Сакав да победи Холандија но денеска лошо изиграа и заслужено си оди Русија во полуфинале.
Им снемало допинг изгледа на холанѓаниве травката се истрошила, оти играа сосем поразлично од претходните натпревари :)

Крејзи ин лав утре знаеш се договоривме :smir:
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Интересна утакмица, очекував Холандија да ја згази Зборнајата, според играта која ја прикажуваше пред тоа, ама ме изненади Русија, можеби најголем дел од победата лежи во Хидинк, но сепак играчите се тие кои играат.
Марко Ван Бастен, па требаше Робен барем да го пушти.

Интересно, до сега фаворитите во секоја утакмица испаднаа.
Финале, Германија - Шпанија (моја претпоставка).
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
odlicna igra na rusite fajterska zasluzeno
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
лелееее ќе цркнам зафчера бе за португалија тепа германија....чера бе за хрватите тепаа турците денска бе за холанѓанците тепаа русите...е овоа веќе не е можно !!!цц ц не гледам веќе фудбал ептен сум разочаран :toe:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Реков пред 3-4 дена дека русите ќе стигнат далеку. Не претерувам ако кажам дека е можно тие да се и нови Европски Прваци. Децата газат. Напред браќа руси!
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
ВПРЕГА РОСИJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Кога пред 10 дена му кажав на еден другар дека ГЕРМАНИЈА-ТУРЦИЈА и РУСИЈА-ИТАЛИЈА ќе играат полуфинале ми се згази од смеење!!!!!!!!


Епа останаа уште Азурите да ми ги исполната очекувањата!!!... и да, финале, ГЕРМАНИЈА-ИТАЛИЈА, ITALY CHAMPION!!!!!!! ...РОСИЈА 3ТО МЕСТО!
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
ми се напрај ќефо
прво за турците
сега за русите
мој фаворити до крај:coffee:
 
V

Viktoranius

Гостин
Уште сега го осеќам финалето Турција - Русија.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Се разочарав од поразот на Холандија, ал мора да признаам дека ЗБОРНАЈА ги испегла сосема солидно синоќа. Алал нека им е на дечките, заслужено победија.

Вечер, молам бога Виља и Торес да се деструктивно расположени :)
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Сакав да победи Холандија но денеска лошо изиграа и заслужено си оди Русија во полуфинале.
Им снемало допинг изгледа на холанѓаниве травката се истрошила, оти играа сосем поразлично од претходните натпревари :)

Крејзи ин лав утре знаеш се договоривме :smir:
Да да, знаема крјзи ин лав треба да навива за италија.

Интересна утакмица, очекував Холандија да ја згази Зборнајата, според играта која ја прикажуваше пред тоа, ама ме изненади Русија, можеби најголем дел од победата лежи во Хидинк, но сепак играчите се тие кои играат.
Марко Ван Бастен, па требаше Робен барем да го пушти.

Интересно, до сега фаворитите во секоја утакмица испаднаа.
Финале, Германија - Шпанија (моја претпоставка).
Кажаа дека на загревањето пред натпреварот робен имал силни болки во коленото, најверојатно обновил некоја стара повреда, и неможел да игра а веќе бил пријавен па седеше на клупи.
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Мислам дека Холандија ќе победи.Русите одлично играа против Шведска, се покажаа во вистинско светло, но Холанѓаните се подобри.Само да не испадне работата за Холандија како што прават Шпанците секогш.Растури ги сите во групата, во нокаут-фаза уште во 1/4 финале губат.Конечен резултат 3-1.
Сум згрешил.1-3 требало.честито нека им е на Русите.Заслужија.Иако не очекував ваков резултат, сега барем се надевам ќе
влезат во финале.

Се разочарав од поразот на Холандија, ал мора да признаам дека ЗБОРНАЈА ги испегла сосема солидно синоќа. Алал нека им е на дечките, заслужено победија.

Вечер, молам бога Виља и Торес да се деструктивно расположени :)

Комплетно се сложувам со ова.Само проклетите Италијанци да не се спасат на среќа, и онака не заслужуваат да ја победат Шпанија.
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Mислев дека ќе биде подобро за првенството, за да гледаме поинтересни натпревари, Холандија да оди понатаму, ама Русија се покажа одлично. Заслужено си победија! Одлична игра покажаа. Ако играат вака и во полуфинале, финалето не им бега. Во секој случај ќе навивам за нив во полуфиналето :).
 
В

Вори

Гостин
Моите фаворити на ЕП.Многу ми е мило,дека Ван Бастен викаше дека имал премногу квалитет во неговата екипа,ама Руска Машинерија е тоа не е зафрканција.Се надевам дека ќе играат во финале!!!
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Како на мајтап ги фатија :)
со други зборови :
Just Hiddink :)))))
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom