Четвртфинале: Холандија - Русија 21.јуни 20:45

Статус
Затворена за нови мислења.

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Навивав за Холандија....ама сега ќе навивам за Русија.
Ни на крај памет не ми паѓаше дека таков фудбал можат да одиграат.
Браво!
Аршавин многу скоро ќе биде новиот најдобар играч на светот.
Феноменално!:)
 
F

fantomX

Гостин
Верувал некој или не, очекував Русија да помини, само оти заедно со Романија и Турција се мои фаворити од почетоко. Но не очекував таква игра. Лекција по фудбал од учитело на ученико!

Hup Holland!!!:pipi:
ПС: До бојата че е...:pipi::pipi::pipi::kesa:
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
лелееее ќе цркнам зафчера бе за португалија тепа германија....чера бе за хрватите тепаа турците денска бе за холанѓанците тепаа русите...е овоа веќе не е можно !!!цц ц не гледам веќе фудбал ептен сум разочаран :toe:
глеј уште вечерва и навивај за италија:smir:
браво русија, и дај да се преброиме на еврово колку фанови ќари аршавин :cuc:
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Гледам сите сте изненадени од победата на Русија!

Незнам зашто, никој не сакаше да види дека Русите одлично изиграa и против Шпанија , само крајниот резултат го гледавте!!!

Јас уште пред почетокот на првенството реков дека Русија ќе оди далеку, и плус си уплатив дека ќе биде шампион. Кога го изиграа првиот натпревар против Шпанија веднаш бев убеден дека лесно ќе ги поминат и гејлада и Шведска, па си уплатив убави суми на пари кои сега си ги уживам.:)

...И така... нема зашто да бидете изненадени, Русија се знаеше дека ке стигне далеку, уште пред првенството, а посебно после првиот натпревар, само кој сакаше тоа да го види...


Само проклетите Италијанци да не се спасат на среќа, и онака не заслужуваат да ја победат Шпанија.

Баш би сакал да знам по што заклучи дека НЕ ЗАСЛУЖУВААТ да ја победат Шпанија?! ...Или можеби веќе го гледаше натпреварот!?


Абе ајде доста ми е веќе од вакви паушални и полни со омраза коментари!!!!!!!
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
Браво за Русите!
Ја викам финале Германија-Русија, ама народ не верува...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom