Цртани филмови од детството

B

Blade Torch

Гостин
абе нема едно единствено видео од кукури и Кокода ? Што е работа ? А баш сакав да се потсетам , да се насмеам со нив :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
5.199
Поени од реакции
9.612
Покрај сите овие цртани треба да се спомнат (ако веќе не се) - Приказна за Цар Салтан, Тошо мачорот, Волшебникот од Оз (анимирана серија)...

[video]Сказка о царе Салтане -- Skazka o tsare Saltane 1/6[/video]

и секако Три бабана/и

трибанана! мојот омилен!!!! има негде да се најде со англиски превод?
 
Член од
24 март 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Барам цртан филм од прилика од деведесетите. СЕ работи за авантура на едно дете што сака да си го најди патот за дома, а било кај тетка му на гости. И ќе треба да се врати со воз ама ќе го пропушти возот и ќе тргни на авантура со мајмунче и куче, за да фатат брод за дома. И во еден град ќе напрат циркус. Мајмунчето ќе умри во затвор. И покасно ќе се појавува во горниот агол во крукче и ќе му дава правци. И накрајот има една сцена детето ќе се качи на брод за дома кучето нема да успее и ќе плива по него. Помош плс[DOUBLEPOST=1395682844][/DOUBLEPOST]Барам цртан филм од прилика од деведесетите. СЕ работи за авантура на едно дете што сака да си го најди патот за дома, а било кај тетка му на гости. И ќе треба да се врати со воз ама ќе го пропушти возот и ќе тргни на авантура со мајмунче и куче, за да фатат брод за дома. И во еден град ќе напрат циркус. Мајмунчето ќе умри во затвор. И покасно ќе се појавува во горниот агол во крукче и ќе му дава правци. И накрајот има една сцена детето ќе се качи на брод за дома кучето нема да успее и ќе плива по него. Помош плс
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.176
Поени од реакции
5.240
Хи Мен со македонска синхронизација.Гласот Хи Мен беше Игор Џамбазов
http://mtvretro.blogspot.com/2013/11/heman3.html

не знам зошто МРТ не ги репризира сега овие вакви цртани филмови . Би биле доста погледани од Дора и ред други цртани филмови.
 
Член од
9 септември 2010
Мислења
25
Поени од реакции
4
Дали се сеќава некој на цртанот што го даваа мислам дека на мтв1, не сега брзо. Со едно дете и куче ( кучето е бело со кафеава дамка преку едното око) си има куќичка, не зборат и мислам дека детето имаше плава коса. :unsure:
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.531
Поени од реакции
7.046
Дали се сеќава некој на цртанот што го даваа мислам дека на мтв1, не сега брзо. Со едно дете и куче ( кучето е бело со кафеава дамка преку едното око) си има куќичка, не зборат и мислам дека детето имаше плава коса. :unsure:
Oва?
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.176
Поени од реакции
5.240
Можеби сум пишал тука но не е на одмет ако се повторувам. Вреди да се потсетиме пак на ова

Дали некој се сеќава на овој долгометражен хрватски цртан филм ?

и на овој кој е од истата продукција како и првиот
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
770
Поени од реакции
479
Можеби сум пишал тука но не е на одмет ако се повторувам. Вреди да се потсетиме пак на ова

Дали некој се сеќава на овој долгометражен хрватски цртан филм ?

и на овој кој е од истата продукција како и првиот
Најдобри цртани...
Првиот е Југословенска Продукција,другиот е сосема Хрватски.
Кактус цар,Мразомор...:D
 
На врв Bottom