Цртани филмови од детството

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.857
Поени од реакции
7.546
Цртани филмови

Тука ќе поставувам цели цртани филмови да се потсетиме на времето кога бевме мали и кога ги гледавме цртаните филмови со Душко Догоушко,Паја Патак,Брзата птица итрица и Којадот и др​


 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Ејјј секоја чест за темава!!брао..ме врати ептен,ама ептен кога бев мала,пола од овие цртани се репризираа во моето време пошто беа уште од пред тоа..у секој случај имаше шо да се глеа,и стварно уживав гледајќи..не би издвоила ниеден пошто сите ги сакав и глеав..легендарни се!!:wink:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
267
Поени од реакции
4
Одлична тема. А балтазар каде е? И Спорт Били?
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Сигурно се сеќавате на некој цртан филм од детството, па ме интересира кој ви беше омилен цртан филм и јунак?Мислите ли дека порано имаше поубави цртани филмови за разлика од денешниве?

Едно сликовито потсетување на ретро цртаните:

Tом и Џери


Ну погоди!


Мечето ушко


Le piaf

Штрумфови


Којотот и брзата птица итрица


Кире бананамен


Калимеро


Грашкоград


Баљум баљум


Були


Попај
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Аууу не да беа поубави.
Значи мерак ми беше ко ќе почнеше Грашкоград.
Имаа многу убава поента цртаниве. Беа некако претставување како доброто го победува лошото секогаш. Имаа убава приказна во нив секоја епизода.
На листава би гo додал "Возот Томас" а и оној со чевличките не знам како се викаше точно
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
а грашковци...? бозо??? рембрант...:):vozbud: ах спомени...:)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ех...спомени. ::D Најмногу ги гледав Том и Џери, Брзата птица итрица и којотот и Le Piaf.(ова последно ептен јако беше:pos2:).
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ве гледам ви се чудам. 15, 16 години, а пишуваат за спомени во ова тема. Зар веќе ви влегоа во спомени цртаните?

Јас цел живот планирам цртани да гледам и стари и нови. Иначе има други теми за цртани каде не се зборува за цртаните како далечно сеќавање. „Анимирани филмови“, „Анимирани серии“, и една за јапонскиот цртан „Аниме“.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.643
Поени од реакции
11.622
Дај луѓе божји кажете накој да не знае каде може де се најде цртаниот КОЛЕН КОЛЕН? Мислам, некаде по интернетов, а не во МРТВ...плизззззз
П.С. На ју тјуб го нема.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511

Буди буди будичек :music2: аааааа ЗАКОН. Штета , само овој еден клип го има на Јутуб
 

D_T

Чорбаџи Димко
Член од
8 март 2009
Мислења
2.117
Поени од реакции
1.570
Ја исчитав целата тема и се потсетив на едни времиња кои се се подалечни од денешните деца.... ја имавме таа среќа да растеме со Грашковци, Були, Таличниот Том, Балтазар, Летечките Мечиња, Њу погоди, Калимеро, Блуфонците, Пожаникарот Сем, Штрумфови, Капер, Баљум баљум, Мечето Ушко и др... а дали се сеќавате на Вили Ква Ква ?

BDW........................... Ако знае некој како се викаше и каде може да се изгледа тој цртанот со зајакот што му краде зелки на еден фармер. Имаше 7 зелки - за секој ден од неделата по една. И ден денес се сеќам на ироничната смеа на зајакот :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom