Цртани филмови од детството

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.533
Поени од реакции
837
Се вратив во детството!

Ќе ви кажам како:

[MEDIA]http://www.ifilm.com/video/2866870[/MEDIA]

Ако не се пушта плеерот, гледајте тука:

http://www.ifilm.com/video/2866870

И тука:

http://www.ifilm.com/video/2866892

Еее...ви текнува ли на цртаните кои ги даваа на МТБ непосредно пред вестите...? Козле бозле? Марко и Шарко? Закон!

Идеме натака:
[MEDIA]
[/MEDIA]

ЊУ ЗАЈЕЕЕЦ!!!

http://www.dailymotion.com/video/x1f9af_wilk-i-zajc-w-wiecie-bajek

КОЗЛЕ БОЗЛЕ!!!

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=8hBnb6Hn0aI[/MEDIA]
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
61
Oд овие го имам гледано само “Зајец, ну погоди“(не њу зајец :pos:) и ми беше еден од омилените цртани ко мала. Плус, баба ми од Ташкент ми имаше донесено пешкирче со волкот и слика. Леле кои радости беа тоа...уште си го чувам пешкирчето. :)
 
Член од
5 мај 2005
Мислења
4.454
Поени од реакции
178
Трн буљо, а Лошото детиште Хуго, или Радован? :)

или моето НАЈомилено ... будим будим будимчек, тралалала ла ла ла
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Ви текнува ли на...

Le Piaf:vozbud:
Уф го обожавав цртанов на времето кога го пуштаа на МТВ:) еве сега во чест на малото жолто нервозно пиле неколку од епизодите

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=_K-c58Gv6Yw[/MEDIA]

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=EqOgwXO5UWI[/MEDIA]

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=DWxGUnt6CBg[/MEDIA]

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=Yq1gVH6TSuo[/MEDIA]

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=M_sG2JpYhMQ[/MEDIA]

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=Ad72rhh3yCM[/MEDIA]

[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=hAr4bUZ2NW0[/MEDIA]

лудо е мајке ми....кратки едноставни и комични клипови со едноставно жолто пиле:pos::pos:
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
хахаха,леле колку го обожавав..како се нервираше:pos2: еее колку бев мала коа го даваа,имав некои 6-7 години..ееее..одамна беше тоа:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.397
Леле којзнае од кога го немам гледано цртанов...Ептен е закон..ептен,најептен!
 
E

`EsCaPe`

Гостин
аааааа колку го сакааав ...хаха интересно ...па која фризура ја држи...:pos:
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Закоооооон! Го обожавав како мал цртанов. :)

Ама како се нервираше, уште ми е смешно. :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.151
Поени од реакции
11.478
Леле од цртанчево колку порано се плашев оноа кога пиленцево ќе биде изедено. Ептен закон цртан
 
N

NeMiRnA

Гостин
Хахахахахахахаахаха колку го сакааааааав!!!!Многу е закоооооон...
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.235
Поени од реакции
148
А јас чуди се кое беше то пилето на аватарот твој, то ова на МРТВ шо играше :hehe: Супер цртанче хех
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.454
Поени од реакции
809
Кој ми ја даде најавната од цртанов, добива частење. :)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
452
Никако да ја најдам епизодата кај што има милион пиленца и сите чекаат за да купат јаболко и онака му се здосадува на ова се курчи и све тоа...на крај купува и гледа во јаболкото црв:pos: се курчи пак и иде да го враќа и гледа пак иста гужва за да ги вратат јаболките :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: криминал

EDIT Фантоме Охридски еве ја бе...сум забораил прееска да ја ставам :pos:
[MEDIA]http://www.youtube.com/watch?v=VV49duBKUb0[/MEDIA]
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
:vozbud:Ааааа......колку го сакам пиленцево.Ептен ми е слатко,такво коа се љути.Закон цртан дефинитивно:tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom