Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески (05.10.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Crespo види вака: Владо ако не примети беше на списокот на луѓе кои требаше да настапат што значи и дека беше повикан. Наводно се шират гласини дека немало доволно време да настапи и затоа не се појавил на сцената.
За тоа дали Тоше бил добар пријател со Андријана не можам да кажам, а со Каролина пријателството траеше само во тој период во кој и двајцата беа дел од иста продуцентска куќа т.е. Авалон Продукција.
Тогаш се зборуваше дека имало и повеќе од пријателство. Ама биди сигурен, да ја повикале Каролина сигурно немала да одбие, како и уште многу наши пејачи. И што е најдобро, немаа да згрешат ниту една песна, затоа што сигурно ги знаат сите песни одлично.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Аки-Јесен у мени
Калиопи-Немаш ни благодарам
Руслана-Life
Симон Трпчески-Љубена(инструментална)
TОни Цетински - Тајно Моја
Бојан Маровиќ - Полско Цвеќе
...
Sintezis - Oj devojce
Naum Petreski - Ima li pesna
Goca Trzan - 1200 milji
Alenka Gotar - Aria
Leontina - Cija si
Nina Badric - Nesanica
Adrijan Gadza - Nikoj kako tebe ne baknuva
edna tipka od Albanija ja peesa "I will always love you"

Ne znam koj gi peese i "Den za nas" i "Go lazam sekoj nov refren"

Ne ja rasipuvajte temava so gluposti dali Karolina ili Andrijana bile bliski so Tose. Temava ne e za toa
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.921
Поени од реакции
12.411
Ако е вистина ова шо ми го кажаја мене,тогаш стварно срамота : наводно калиопи го читала текстот од Немаш ни благодарам.Јас не го приметив то,пошо бев на концертот,ама на телевија баш се приметило!Стварно срамота ако беше така
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Не само она. Тука беше и Руслана, и Желко:nesvest: читаа од една тетратка, и тој инвалидиот:toe: Брука....:tapp:

Но свативме само една работа, дека најсакана личност ни е од сите и така ке остане. Стадионот наш најголем само он може да го наполни. Ако нешто друго го наполни овој мал стадион јас ке си го сменам името:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислам дека со тоа имале намера да му оддадат некоја почит на Тоше што ги употребиле зборовите од неговите песни.
Но ако не било тоа направено со таа намера, тогаш е навистина срамота. Се нарекуваат уметници, а не знаат 3-4 реченици да сврзат.:nenene:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.921
Поени од реакции
12.411
Не само она. Тука беше и Руслана, и Желко:nesvest: читаа од една тетратка, и тој инвалидиот:toe: Брука....:tapp:

Но свативме само една работа, дека најсакана личност ни е од сите и така ке остане. Стадионот наш најголем само он може да го наполни. Ако нешто друго го наполни овој мал стадион јас ке си го сменам името:toe:
ајде тие,ќе речиш срби,не знам ти шо...ама Калиопи?Стварно не го очеквев то!Дури идаја во Скопје можеа да го научет текстот,ајде,разбирам,можда им е тешко да пеет на наш јазик,ама таја?:nenene:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
абе како Тоше нема ни па ќе има некогаш,сите песни да ги знае свои плу и од сите други.а овие музичари ќе ми се прават:uvo:
 
Член од
10 август 2008
Мислења
695
Поени од реакции
1.888
Малку доцнам ама ај оправдано ми е,концертот беше нешто што можеби некогаш тешко дека ќе има толку народ и толку гледаност,но кај нас неможе се да помине,а тоа да биде без пропусти,прво непотребно и некултурно свирење како да некој дојдоа да си лечат фрустрации,пропуст беше што некои ги читаа текстовите,,срамота:kesa:според мене можеби премногу давеа со преносите оти мислам на тие изгубени минути за вклучувањата да се искористеа да пеат некој др.пејачи но,сепак иако не ги мирисам мн бугарите добар им беше гестот на крај,др се беше супер одлично тончи ме смрзна со говорот се беше топ но само уште Тошка ни фалеше и како што рече Тони-толку полно а толку празноа и песната на крај дуетот со внук му беше капак на се,се прашувам зашто се испразни зашто си отидоа некои неможеа да се стрпат уште малку и ова добро од каде таа инспирација на Тоше да го напише текстот за Малечко мое ахххх,догодина уште подобро.
ПРАЗНО Е СЕ ТЕ НЕМА ТЕБЕ ВЕЧНОСТА ТЕ ЗЕДЕ....
 

*MC*

Печурче
Член од
26 февруари 2008
Мислења
344
Поени од реакции
0
Убаво беше на концертот, малце ладничко и не се слушаа многу тие вклучувањата во живо, едниствено мислам дека недостигаше и некои повесели песни да пеат, покрај тие што ги пееа, не мораше сите балади, на од Тоше концерт секогаш било весело, можеше и овај пат нешто за да се загрееме од студот.:wink:
А дека ќе одам и другата година ако има пак- ОБАВЕЗНО!
 
Член од
9 октомври 2008
Мислења
11
Поени од реакции
0
Ако е вистина ова шо ми го кажаја мене,тогаш стварно срамота : наводно калиопи го читала текстот од Немаш ни благодарам.Јас не го приметив то,пошо бев на концертот,ама на телевија баш се приметило!Стварно срамота ако беше така
luge gledajte youtube klipot kajsto pee kaliopi...nema sansi da citala dodeka peela...i jas bev na koncertot bev nazad vo parter ama nisto ne vidov ni eden peac posle cel koncert go gledav na utube...nema sansi kaliopi nadobro ispea i so najmnogu cuvstva posle "my little" , "nemas ni blagodaram" najmnogu me pogodi bas zaradi interpretacija
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ajде ајде да не се фаќаме на вакви работи..важно му ја исполнивме ние желбата на тоше со самото то шо дојдовме на градски...и без тие да пееја на пример The Hardest Thing сите во еден глас ја пеевме(а никој од пејачите не ја пееше)..
Се наежив го слушнав она "Да ве чуе Тоше.."

Све би дала да го слушнам уште еднаш кај што пее тоше:icon_conf
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Ова беше хуманитарен помен или концерт, ја не знам како да го дефинирам, јас искрено поинаку го замислував.... Тоше на концерти пеел и по 35 40 песни а на ова имаше само 11 мислам глупости на квадрат. Можеа многу повеќе од ова, не знам дали знаете ама после смртта на Фреди Меркјури самата група Квин организираше концерт на Вембли со гостувања на многу познати пејачи кои ги пееа неговите песни, и во ниеден момент немало некое читање поезија или слично(концерт во права смисла на зборот над 100 000 гледачи), сеа знам дека беше посебен чоекот ама ова шо му го организираа мислам дека го утнаа малку.....не малку туку малку повеќе.:toe:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
наредната година ке има повеќе песни и пејачи:smir:

едвај чекам да дојде пак 5 октомври па да идеме на гратски..да се собереме уште повеќе
сеа кога ке ја направат и северната трибина ке сме повеќе и од 60.000:vozbud:
па и песните од новиот албум:wub:
ке му ја оствариме желбата за светска кариера ке дознае светот кој беше нашиот Тоше

5 октомври доаѓај побрзоо:nesum:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
наредната година ке има повеќе песни и пејачи:smir:

едвај чекам да дојде пак 5 октомври па да идеме на гратски..да се собереме уште повеќе
сеа кога ке ја направат и северната трибина ке сме повеќе и од 60.000:vozbud:
па и песните од новиот албум:wub:
ке му ја оствариме желбата за светска кариера ке дознае светот кој беше нашиот Тоше

5 октомври доаѓај побрзоо:nesum:
да..не беше само оваа година концертот да е..затоа другата можда ќе имат подобри фала богу нема да се истите
 
Член од
23 септември 2008
Мислења
21
Поени од реакции
1
Битно е дека беше за Тошка а дека може подобро секогаш може иако се што ќе направиме за Тоше ќе биде скромно во споредба со тоа што тој направи за нас ....Би можеле барем да се обидеме да го следиме неговиот пат и така ќе му покажеме колку го сакаме ,цениме и колку е тој ВЕЧЕН/
Тоше ТЕ САКАМе сиТЕ
АКо правиш добро тоа ѓе го препишат на твоите себични цели .. НЕ Е ВАЖНО ПРАВИ ДОБРО
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom