Хуманитарен концерт во чест на Тоше Проески (05.10.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас морам да кажам тука, зашто нема никоја друга конкретна тема за Тоше. Како не ви е срам на сите што праќате вакви пораки по МСН и СМС?

Се ближи годишнината од смртта на нашиот поп пејач Тоше Проески Ако го сакате да му докажеме колку го сакаме Мора ова да го пратиш на најмалку 15 контакти Во случај ако не го пратиш може да ти се случи истата или некоја друга несреќа
Срамота! Како може некој да има толку болен ум? Ако не го препратиш ќе ти се случи таква несреќа! Болни умови! Ако го сакаш Тоше ќе го сакаш заради неговата величина и нема потреба да го препраќаш тоа на МСН! Ми се гади од вакви пораки!

Го користат името на Тоше за да си играат курташак. Срамота!
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
знае ли некој како се вика онаа песната која ја пуштија кога весна петрушевска беше на сцената многу ми се допадна песната :smir:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Јас морам да кажам тука,зашто нема никоја друга конкретна тема за Тоше.Како не ви е срам на сите што праќате вакви пораки по МСН и СМС?



Срамота!Како може некој да има толку болен ум?Ако не го препратиш ќе ти се случи таква несреќа!Болни умови!Ако го сакаш Тоше ќе го сакаш заради неговата величина и нема потреба да го препраќаш тоа на МСН!Ми се гади од вакви пораки!

Го користат името на Тоше за да си играат курташак.Срамота!
Еј стварно колку нервира ова.Од такт ме вади.Многупати ми праќаат такви писма и не ги праќам понатаму.Досадни...
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Јас морам да кажам тука,зашто нема никоја друга конкретна тема за Тоше.Како не ви е срам на сите што праќате вакви пораки по МСН и СМС?



Срамота!Како може некој да има толку болен ум?Ако не го препратиш ќе ти се случи таква несреќа!Болни умови!Ако го сакаш Тоше ќе го сакаш заради неговата величина и нема потреба да го препраќаш тоа на МСН!Ми се гади од вакви пораки!

Го користат името на Тоше за да си играат курташак.Срамота!
Комплетно се согласувам и те поддржувам. Воедно апелирам ДА СЕ ПРЕСТАНЕ СО ВАКВИ ГЛУПОСТИ И ДА НЕ СЕ ИСКОРИСТУВА ИМЕТО НА ВЕЛИКАНОТ ЗА ВАКВИ БЛАГО РЕЧЕНО СРАЊА (извенете ама морав да го напишам ова без цензура).
И да Ви казам дека доколку мислите да ми праќате вакви пораки на мсн не ме аднувајте бидејќи веднаш ќе пиете БЛОК без ич око да ми трепне.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Јас морам да кажам тука,зашто нема никоја друга конкретна тема за Тоше.Како не ви е срам на сите што праќате вакви пораки по МСН и СМС?



Срамота!Како може некој да има толку болен ум?Ако не го препратиш ќе ти се случи таква несреќа!Болни умови!Ако го сакаш Тоше ќе го сакаш заради неговата величина и нема потреба да го препраќаш тоа на МСН!Ми се гади од вакви пораки!

Го користат името на Тоше за да си играат курташак.Срамота!
па стварно е безвезе.
ако сакаш да му оддадеш почит прати го ова на 20 контакти,ако не ќе те следит црната сенка на Тоше
безвезни работи мислам...никој на никого не му оддават почит на некој мртов пркеу мсн...
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
знае ли некој како се вика онаа песната која ја пуштија кога весна петрушевска беше на сцената многу ми се допадна песната :smir:
Мислаш на песната кога го направивме Ѕвезденото Небо?
Ако мислаш на таа, песната се вика Казна моја си ти и е дел од албумот Синот Божји (2риот албум по ред на Тоше):smir:
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Јас морам да кажам тука,зашто нема никоја друга конкретна тема за Тоше.Како не ви е срам на сите што праќате вакви пораки по МСН и СМС?



Срамота!Како може некој да има толку болен ум?Ако не го препратиш ќе ти се случи таква несреќа!Болни умови!Ако го сакаш Тоше ќе го сакаш заради неговата величина и нема потреба да го препраќаш тоа на МСН!Ми се гади од вакви пораки!

Го користат името на Тоше за да си играат курташак.Срамота!
Те подржувам во ова!
Добив мнооогу вакви пораки, но мислам дека ако некој стварно сака да направи добро и ако веќе сака да истроши кредит, треба ДА ДОНИРА 100денари за фондацијата а не да троши пари за глупи пораки!:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Кенгур пак не ме разбра брат :smir: не велам да не се пее на друг јазик,јас ги знам двете верзии од песните,но види му оддаваш почит на човек којбеше космополит да но најмногу од се тој беше горд МАКЕДОНЕЦ и мислам дека честа ќе беше поголема ако пеат на негов мајчин јазик,за Бугарот мислев пејачот ама видов дека тој ја пееше Срце није камен што немаше македонска верзија :toe: како и да е несакам да го избришам прекрасниот концерт со вакви изјави така да ќе застанам тука и ќе кажам само...ТОШЕ сите те сакаме :nesum::smir:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Мака ми е што не можев да дојдам. АКо има некој со малку време да ми каже (напише) кој пеач која песна ја пееше?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Мака ми е што не можев да дојдам. АКо има некој со малку време да ми каже (напише) кој пеач која песна ја пееше?
Аки-Јесен у мени
Калиопи-Немаш ни благодарам
Руслана-Life
Симон Трпчески-Љубена(инструментална)


Како да ми закочи мозокот:)
Нека ме дополнат...
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Аки-Јесен у мени
Калиопи-Немаш ни благодарам
Руслана-Life
Симон Трпчески-Љубена(инструментална)
TОни Цетински - Тајно Моја
Бојан Маровиќ - Полско Цвеќе
...
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
viktor_mak .. Ubavo ti pisaa i mislam deka voopsto ne e povikan vlado..ali nema veze..Koncerot bese dobar vo smisla MN PUBLIKA MN LJUBOV MN TAZNO ..mene na primer goca mi se svigjase najvise..i mn od lugeto ne bea zadovolni od samiot koncert?zoso morase na srspki?so ima veze tose ako prael pesni so niv ili bil blizok..i so andrija janevska bese blisok PA NE JA VIKNAA NI NEA! ? KAROLINA NE BILA BLISKA?:) smesen si drugar ..vopsto ne si pratil niso od tose ..
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
viktor_mak .. Ubavo ti pisaa i mislam deka voopsto ne e povikan vlado..ali nema veze..Koncerot bese dobar vo smisla MN PUBLIKA MN LJUBOV MN TAZNO ..mene na primer goca mi se svigjase najvise..i mn od lugeto ne bea zadovolni od samiot koncert?zoso morase na srspki?so ima veze tose ako prael pesni so niv ili bil blizok..i so andrija janevska bese blisok PA NE JA VIKNAA NI NEA! ? KAROLINA NE BILA BLISKA?:) smesen si drugar ..vopsto ne si pratil niso od tose ..
Crespo види вака: Владо ако не примети беше на списокот на луѓе кои требаше да настапат што значи и дека беше повикан. Наводно се шират гласини дека немало доволно време да настапи и затоа не се појавил на сцената.
За тоа дали Тоше бил добар пријател со Андријана не можам да кажам, а со Каролина пријателството траеше само во тој период во кој и двајцата беа дел од иста продуцентска куќа т.е. Авалон Продукција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom