Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.373
S

Stef Bachatero

Гостин
Арно бе Стеф, консолидирај се малку....гледаш, им даваш убав алиби да не исмејуваат тука кога си хаотичен;)
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 15:05 ---


Те молам во оценувањето на останатите Шкорпии да не поаѓаш од себе;)
Јас уживам хаос и да го правам ред.Едноставно тоа сум јас.Ми е интересно да мењам мислења на луѓето за животот,и понекогаш да им се наметнам со моите мислења.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.102
Јас уживам хаос и да го правам ред.Едноставно тоа сум јас.Ми е интересно да мењам мислења на луѓето за животот,и понекогаш да им се наметнам со моите мислења.
Бооо Стеф кој раздељак го држиш, алал да ти е :X3:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.444
Па и треба да бегаш Владе. :sneaky:
Ако си девица ( во хороскоп секако), тогаш сега ми е се појасно.
Види мајката ни на интернет не се трпиме не пак во живо да се најдеме;)
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Машала, како сте ја живнале темава денес.
Шкорпии, девици и близнаци, машла машала, тримба муабет.
:icon_lol:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.102
Машала, како сте ја живнале темава денес.
Шкорпии, девици и близнаци, машла машала, тримба муабет.
:icon_lol:
Вагите се нај нај, немој да изоставиш такво нешто :pipi:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.444
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.167
I j
И најдобар хороскопски знак, карактеристиките би ги избрал и повторно да ми дадат можност повторно да ги бирам :) Само многу зафркнато е кога двајца јарци ќе дојдат во конфликтна ситуација, трпеливи се се тоа ама кога нешто ќе пукне и тоа е крај дефинитивно нема враќање.. тешко скоро никогаш не опростуваат а како што се независни и горди тешко дека ќе се покорат и да попуштат во некаква ситуација.

Одлучноста ни е најголем плус, ако нешто одлучам дека сакам ќе го добијам/остварам па што сака нека биде..
А обично се во животот ни оди по ред, полека но сепак сигурно.
I jas sum ista takva, na moja najdobra drugarka ne i prostiv i veke gotovo e prijatelstvoto, no i toa sto go sakam go dobivam bez razlika sto e :pipi:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.444
Која е таа водолија бе владе, која тебе те мачи толку ? Дај кажи со време да смениме нешто :)
Јас бе кој, а дека ме мачи ме мачи, ама од оваа кожа не се бега па тоа ти е:)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.102
Јас бе кој, а дека ме мачи ме мачи, ама од оваа кожа не се бега па тоа ти е:)
Ај бе владе па ти, си реков некоја водолија те има зашеметено, а ти, ти си душичка бе оти да си бегаш од кожата :pipi:
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Едни од најдобрите другари, значи вага стои позади тебе 24 часа на ден. Во 4 ноќта да и се јавиш излага и иде кај треба, без да праша ни еден збор. За разлика од овните кои ме опкружуваат, нив неможеш да им се јавиш, бидејќи нема ни да ти кренат на телефон:D
Не е вистина :oops: Какви овни си имала ти околу тебе? :cautious: Се што пиша погоре за другарките ваги, се пронајдов на пример :)
Во склоп на муабетот за Вагите, јас ден денес си се чудам, како имам толку карактеристики на Вага, а ни во подзнак не сум, ни во месечина не сум, сега не се сеќавам дали во некоја планета сум :) Може има логика она што ми го кажа еден дечко дека секоја личност тежнее кон некој хороскопски знак, различен од својот :)
А Вагите убави се, убави црти имаат, се грижат за изгледот и обрнуваат посебно внимание околу тоа (особено жените), средени се увек, срцки се воглавно, добри личности... и јас многу ги сакам :) Ама тоа дека се најлуди во зодијак не би рекла :) Има полуди знаци :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не е вистина :oops: Какви овни си имала ти околу тебе? :cautious: Се што пиша погоре за другарките ваги, се пронајдов на пример :)
Во склоп на муабетот за Вагите, јас ден денес си се чудам, како имам толку карактеристики на Вага, а ни во подзнак не сум, ни во месечина не сум, сега не се сеќавам дали во некоја планета сум :) Може има логика она што ми го кажа еден дечко дека секоја личност тежнее кон некој хороскопски знак, различен од својот :)
А Вагите убави се, убави црти имаат, се грижат за изгледот и обрнуваат посебно внимание околу тоа (особено жените), средени се увек, срцки се воглавно, добри личности... и јас многу ги сакам :) Ама тоа дека се најлуди во зодијак не би рекла :) Има полуди знаци :)
Во секое правило си има исклучоци, еве ти си ми исклучок од овците :D Иако ме потсетуваш на вага и мене.
А кои се полуди знаци на пример?
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 20:38 ---
Машала, како сте ја живнале темава денес.
Шкорпии, девици и близнаци, машла машала, тримба муабет.
:icon_lol:
Ти што раса си? :D
Мачорка нека објасни како претставник на девиците зошто се толку тешки луѓе :)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Во секое правило си има исклучоци, еве ти си ми исклучок од овците :D Иако ме потсетуваш на вага и мене.
А кои се полуди знаци на пример?
:love:
Иначе токму воздушните знаци- Водолиите и Близнаците, иако и Вагите влегуваат во воздушниве, сепак кај нив е тука балансот што ги држи во нормала :) Не се губат толку :)
Следни се огнените знаци- Стрелецот, Овенот, Лавот, меѓу нив Стрелецот некако највеќе ми забегува и ме потсетува на воздух :)
Секако, да не генерализираме, од личност до личност знае да е различно, но од мое искуство вака се покажало :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom