Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.373
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
И со Вага кога сме кај тоа, а од Девица дувам и бегам.
Па па па па па, ни се тера ни се води. На господ бељата:D
Како воздушен знак, си одговараш со претставници од твојата група (Близнаци, Вага, Водолија) и со огнената група ( Овен, Лав и Стрелец). Воздухот го потпомага ширењето на оганот.

Никако не ти оди со земјени знаци (Девица, Бик, Јарец) и водени (Шкорпија, Риби, Рак). Тие убаво си се слагаат помеѓу себе, бидејќи водата ја натопува земјата;)

Но сепак, за најточна прогноза морам да видам каде ти е Марс и дали си типична Водолија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.474
Поени од реакции
22.444
Многу ве сакам, вие сте знак на научниците, либералите, визионерите, револуцонерите, луѓе кои се пред своето време.
И покојниот Тоше Проески беше Водолија. Ова е знак кој има срце за целиот свет и ги сака сите:love::love::love:
А за ова болдираново и јас сум таква...дечкото ми мислеше оти не го сакам, бидејќи не изигравам инспекторка, не сфаќајќи дека вистинска љубов е да му дадеш целосна слобода на некој, без сомнежи, задршки и резерви.
Јас или ние тргнуваме од друга логика или гледна точка.
Ако некој решил да те изневери ке те изневери без разлика што ке направиш, па така постојаното испрашување, јавување, досадвање и тн е само губење на време, нерви и енергија.
А дека си ја цениме личната слобода и си сакаме одреден простор само за себе без да го делам со други е факт. Од таа гледна точка чим мене ми треба простор само за себе, претпоставувам дека и на партнерот му треба па така да не гледам потреба да му го нарушувам воздушниот простор освем ако тој не го побара тоа од мене.
Абе ептен лесни сме за одржување, не бараме многу;)
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 15:26 ---
Како воздушен знак, си одговараш со претставници од твојата група (Близнаци, Вага, Водолија) и со огнената група ( Овен, Лав и Стрелец). Воздухот го потпомага ширењето на оганот.

Никако не ти оди со земјени знаци (Девица, Бик, Јарец) и водени (Шкорпија, Риби, Рак). Тие убаво си се слагаат помеѓу себе, бидејќи водата ја натопува земјата;)

Но сепак, за најточна прогноза морам да видам каде ти е Марс и дали си типична Водолија.
Незнам кај ми е Марс, ама колку што се имам дружено со водолии, сите сме мање више исти, како од една мајка родени.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
leandra und Plavooka, јас сум вага, ај нешто кажете ми кога ќе искочам од подрум ? :X3:
Златен знак, значи ако има луѓе што ги обожавам и им се восхитувам на нивната лудост тоа се вагите. Додуша само и вага може да не поднесе на долги релации:D
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.796
Поени од реакции
20.102
leandra, така по ребра само :)
Plavooka па ете момчето ми е јарец ја вага, 11 години сме заедно, кажи нешто еве корелација,обично коа спомињам ваква комбинација сите у несвест паѓаат и се чудат како сме биле уште заедно бе, а три деца плус што имаме ехеее, да не зборам па за сексот, леандра ќе ме брише мешам појмој :icon_lol:
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Златен знак, значи ако има луѓе што ги обожавам и им се восхитувам на нивната лудост тоа се вагите. Додуша само и вага може да не поднесе на долги релации:D
А со Јарци како се согласуваш? Не за друго, бидејќи и тие се прилично трпелив знак и имаат разбирање за емоционалните бури на Шкорпиите.
Првпат гледам Шкорпија со афинитет кон Ваги, сосема спротивни знаци сте, вода и воздух:) Изгледа во наталната карта имаш некоја таква позиција.

Околку лудоста, најголемите лудаци и ексцентрици се Водолиите (затоа ретко кој ги разбира;))
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 15:38 ---
leandra, така по ребра само :)
Plavooka па ете момчето ми е јарец ја вага, 11 години сме заедно, кажи нешто еве корелација,обично коа спомињам ваква комбинација сите у несвест паѓаат и се чудат како сме биле уште заедно бе, а три деца плус што имаме ехеее, да не зборам па за сексот, леандра ќе ме брише мешам појмој :icon_lol:
Кажи ми ако може твои и негови податоци?
Дата на рагање, месец, година, место.
Веднаш ќе ти објаснам како и зошто сте заедно, иако знаците не ви се компатибилни;)
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 15:40 ---
Уште кафе ви фали на темава :)
Ја уживам со чајче, за другите не знам...:D
Ќе биде и кафе, еве може астро-собиранка да направиме:D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А со Јарци како се согласуваш? Не за друго, бидејќи и тие се прилично трпелив знак и имаат разбирање за емоционалните бури на Шкорпиите.
Првпат гледам Шкорпија со афинитет кон Ваги, сосема спротивни знаци сте, вода и воздух:) Изгледа во наталната карта имаш некоја таква позиција.

Околку лудоста, најголемите лудаци и ексцентрици се Водолиите (затоа ретко кој ги разбира;))
Јарец имам другарка, шо да и кажам прифаќа, никад не откажала. Поштувам јарци и овни.
Бикови не ми се омилени, односно ми идат на нерви. Стрелците ги сакам ме сакаат, али близнак и девица страшно :P
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 15:41 ---
Уште кафе ви фали на темава :)
Дај ти шо си кажи да видиме :)
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Јарец имам другарка, шо да и кажам прифаќа, никад не откажала. Поштувам јарци и овни.
Бикови не ми се омилени, односно ми идат на нерви. Стрелците ги сакам ме сакаат, али близнак и девица страшно :P
Види ја, пак ме боцка...ајде вака, ако некојпат се видиме на собиранка, јас ќе те разубедам за Близнаците, а ти мене за Шкорпиите;) мислам фер договор е, нели?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Златен знак, значи ако има луѓе што ги обожавам и им се восхитувам на нивната лудост тоа се вагите. Додуша само и вага може да не поднесе на долги релации:D
Ние вагите сме предобри и преубави за овој свет...

:pipi:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Види ја, пак ме боцка...ајде вака, ако некојпат се видиме на собиранка, јас ќе те разубедам за Близнаците, а ти мене за Шкорпиите;) мислам фер договор е, нели?
Секогаш давам шанса на луѓето, особено на Близнаци :)
А јас нема да има потреба да те убедувам длабоко во себе знаеш дека е така:P
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 15:49 ---
Ние вагите сме предобри и преубави за овој свет...

:pipi:
Факт :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.356
Поени од реакции
16.547
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Секогаш давам шанса на луѓето, особено на Близнаци :)
А јас нема да има потреба да те убедувам длабоко во себе знаеш дека е така:P
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 15:49 ---

Факт :)
Супер, така и треба...дај му на човек макар една шанса, а не предрасуди, вамте тамте:D (y)
Нема ни јас да морам ништо да те убедувам, подзнакот мој Вага нека си зборува сам за себе;)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Ставрогин, кажи му бе, они на нас, има ли жив некој што не се свртел по Вага... се од лични полични сме си :pipi::love:
Не е за зборување, ќе треба по едно секирче да си носиме со нас, да се одбраниме од насртливите, колку сме убави...

:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom