Хорор филмови

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398


Еве предлог од мене , еден од најинтересните филмчина ми е овај
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Од овие што се филмовите во Afterdark го изгледав Husk и филмчето е ептен добро. Го спуштив и Prowl, ама тој деновиве планирам да го изгледам.

Го чекам Re-Kill да излези на торент, тој би требало да е добар со зомбиња и плус во главните улоги со Scott Adkins (Boyka). :)
 
Член од
20 ноември 2010
Мислења
738
Поени од реакции
749
Paranormal Activity мене не ми е воопшто страшен... иако е прогласен за најдобар хорор.
Добар хорор е My Bloody Valentine
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Од овие што се филмовите во Afterdark го изгледав Husk и филмчето е ептен добро. Го спуштив и Prowl, ама тој деновиве планирам да го изгледам.

Го чекам Re-Kill да излези на торент, тој би требало да е добар со зомбиња и плус во главните улоги со Scott Adkins (Boyka). :)
Треба да си ретардиран да кажеш дека Husk е добар филм. Husk е едно неуспешно филмско остварување, по краткометражниот филм Husk (2005) на истиот режисер.

Пченка, неколку ретардирањи американчиња со кола, што си ги коваат прстите на машина.
Искрено I'm not hating, ама ова е најглупиот хорор филм, ако може да се нарече веќе хорор.
Па According to Jim има по страшни сцени!
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Зашто истото е направено преку 20 пати и пак се бараат препораки за филмови, иако стварно добрите ги немате гледано 95% од вас, прелистај низ страните назад ќе најдеш многу, еве ти еден одма The House Of The Devil, или пак Orphan.
Многуууу јако филмче баш сеа пред 1 сат го изгледав...
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.623
Поени од реакции
10.336
Nekoj ako gi ima gledano 'Turistas' , 'Wrong Turn' , 'Eden Lake' , 'Hostel' , 'The Ruins' , neka kazva nesto slicno. Bez duhovi, ogledala, vampiri i takvi gluposti
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.703
YO, B1THES, го гледав The Rite.

Или гледавмe. Парови, јас со приколка и другар со неговата. Као хорор де, ќе ги плашиме. XD Излезено има двдрип4е и не се чекаше едноставно. И преголеми очекувања имав, да напоменам. Донекаде ме разочара, ама ние бевме криви, не створивме атмосфера. Планирам кога ќе го подзаборавам, квалитетно одново да го изгледам. Има некоја статична тензија, морбидност, бавност, хорор уз драма, плус лошо искористен Хопкинс. Да не одам во спојлери, моментот каде требаше да го однесе филмот на врвот, траеше кратко. Инаку тематиката отвори многу философски дискусии, и можеше многу поубаво да се реализираат. Засега како имдб, 6-ка. Ама знам дека по втор пат ќе ме придобие повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom