Хорор филмови

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
YO, B1THES, го гледав The Rite.

Или гледавмe. Парови, јас со приколка и другар со неговата. Као хорор де, ќе ги плашиме. XD Излезено има двдрип4е и не се чекаше едноставно. И преголеми очекувања имав, да напоменам. Донекаде ме разочара, ама ние бевме криви, не створивме атмосфера. Планирам кога ќе го подзаборавам, квалитетно одново да го изгледам. Има некоја статична тензија, морбидност, бавност, хорор уз драма, плус лошо искористен Хопкинс. Да не одам во спојлери, моментот каде требаше да го однесе филмот на врвот, траеше кратко. Инаку тематиката отвори многу философски дискусии, и можеше многу поубаво да се реализираат. Засега како имдб, 6-ка. Ама знам дека по втор пат ќе ме придобие повеќе.
LOL! Jesse, :) иначе го чекам на 480п Тhe Rite па накнадно ќе дадам мислење.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Kомедија-хорор. Жанр, кој никогаш не сум го ценел многу.
Со исклучок на 2-3 филмови.

Инаку овој погоре е срање.
Toчно, или ќе се смееш или ќе бидеш исплашен/шокиран, овие две психолошки состбојби не се комбинираат убаво, поготово не кога се работи за хорор филм, мислам дека е жарн најтежок за комбинирање со исклучок на вметнување на трилер/мистерија моменти во истиот.
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363


^^ House Of Wax

според мене најдобриот хорор мистерија филм
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Eве еден солиден, доста солиден трилер-хорор :)

What Lies Beneath
Браво Псајсајд,ме погоди за филмот:vozbud:
Пред некој ден гледав хорор,го напишав во рецензија,иако не ме исплаши доволно пак имаше морничави сцени,ама ова е ова што го барам.
Зеленко:)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
Браво Псајсајд,ме погоди за филмот:vozbud:
Пред некој ден гледав хорор,го напишав во рецензија,иако не ме исплаши доволно пак имаше морничави сцени,ама ова е ова што го барам.
Зеленко:)
Нема проблем, стварно е добар филм, со добро сценарио и добра глума. Ако ти се допадна овој погледни го и Identity
 

Agent014

F.U.B.A.R.
Член од
26 октомври 2010
Мислења
379
Поени од реакции
147

Два збора : PURE BULLSHIT !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom