Хит на денот

Член од
12 март 2009
Мислења
15.855
Поени од реакции
10.732
големиот композитор johnny bristol, кој има направено дузина фантастични хитови, од некој причини првите изведби не ги даваше на големи мега звезди туку на понепознати црни пеачи.. Овој фантастичен хит, кој подоцна Том Јонес напави моќен атомик кавер е пример за тоа, но сепак е убав и во сензуалната интерпретација на
BUDDY MILES

 

Kajgana Shop

На врв Bottom