Хип хоп културата во Македонија

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
  • Се продаваат оригинал рап-албуми од следниве артисти: Big Pun, CNN, M.O.P., Xzibit, Canibus, Cypress Hill, Dilated Peoples, 50CENT, Craig Mack, Lost Boyz, Dr. Dre, Fugees, G-Dep, GZA Genius, Grand Puba, Guru, Jay Z, Junior Mafia, Jurassic 5, Mad Lion, MethodMan, Wu Tang Clan, Ghost Face Killah, Killah Priest, Nas, Keith Murray, Rah Digga, Redman, Rasco, Defari, Mos Def, Talib Kweli, ONYX, Busta Rhymes, Rakim, The Roots, Tony Touch, Westside Connection и многу други. Цена по договор! Детални информации во инбокс!
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
--- надополнето: 15 февруари 2013 во 21:15 ---
otrovna pesna, a i zarazan
--- надополнето: 15 февруари 2013 во 21:17 ---
абе добро оваа ке помине некако,ама од како слуснав како прават лигави песни,онаа колата ми остана безбензин не ги почитувам
 

xKodaRx

HipHopper
Член од
16 февруари 2013
Мислења
23
Поени од реакции
7
За тие што не беа во можност во живо да ги слушаат Green Out на Канал 103, еве ви можност:

Чваре ѕвер, Тонио сан нема појма, посебно овој новиот албум - као Јапонски Турбофолк да пее..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.441
Поени од реакции
7.890
http://www.dns.mk/
Оти не ја објавувате ова емисија? Слушајте историја V.G и Аго
Би било добро да ја снимаат емисијата и да ја стават на сајтот да може да ја слушаат тие што ја пропуштија:D
--- надополнето: 19 февруари 2013 во 21:00 ---

Sigi NOVO!! 4ekeraukc!
Интересно :)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Таз го upload-ира SURIKEN Records prezents SK Street Beatz, претходникот на MK Street Beatz, слушнете рапоина снимана 1997-2002.

http://www.youtube.com/playlist?list=PL38GrVJpJckVT8kNl4nSXox_nf9il6X_w
Eeeee bratce toa e toa .. istinskoto nase makedonsko !!!! Toa e toa sto vrede da se slusa old skul do koska !!!!! Taj album kolku e slusan u picku mater .. ama ... bide taa ;) ... vekje nisto ne e taka .... mene mi e sranje .... razlikata od togas do denes eeeeeeeeeeee u picku mater drasticna ! Taj so odil na zurki u 1999/2000/2001/2002 i e skakal na zurki so tie faci znae sto zboram ..... taj so ne znae nema potreba da komentira i da proba da razbere kako izgledalo togas a kako izgleda denes rapo ...
--- надополнето: 20 февруари 2013 во 23:45 ---
Slusnete be sto e toa makedonski rap i toa sto vremeto go progolta .... lele voa e toa be voa e taj vistinski rap !!!!!!!!!!!!! Aj pa kazi deka voa e pickin dim !!!!



 

Kajgana Shop

На врв Bottom