Хип хоп културата во Македонија

Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Можеби не сме навикнати на LD да рока на вакви мрсни битови но сепак јас мислам дека си извозе топ,немам никакви замерки околу вожњата,шо му фали ? :)
Tраката генерално гледано е екстра.
:)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.906
Поени од реакции
7.574
Можеби не сме навикнати на LD да рока на вакви мрсни битови но сепак јас мислам дека си извозе топ,немам никакви замерки околу вожњата,шо му фали ? :)
Tраката генерално гледано е екстра.
:)
Мора малку да има промени во битовите ,да не биде секогаш истото и истото :)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.966
Спотот од LD е одличен, битот исто... но како трака не ме ќејфа, просек! Два пати го изгледав спотот и толку... не ме влече да го пуштам повторно. А тој првиот кадар кај што ги мазни мустаќите... е тој кадар е ствааарно непотребен и безврска!
Од Страјк сесијата некако ко без душа изрокана ми делува, онака... Знам дека може многу подобро ќелавиот, но тоа е тоа, доволно за 4-5 пати да го преслушам.

За новите парчиња од Дадо, Деки о2 и Мичо - немам зборови, на рипит ми се 2 дена. Версот од Мичо ми е еден од најдобро испуканите и најомилени версови од рапот наш македонски!
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Спотот од LD е одличен, битот исто... но како трака не ме ќејфа, просек! Два пати го изгледав спотот и толку... не ме влече да го пуштам повторно. А тој првиот кадар кај што ги мазни мустаќите... е тој кадар е ствааарно непотребен и безврска!
Од Страјк сесијата некако ко без душа изрокана ми делува, онака... Знам дека може многу подобро ќелавиот, но тоа е тоа, доволно за 4-5 пати да го преслушам.

За новите парчиња од Дадо, Деки о2 и Мичо - немам зборови, на рипит ми се 2 дена. Версот од Мичо ми е еден од најдобро испуканите и најомилени версови од рапот наш македонски!
versot od micho sto kazuva 20 pati deka e temen od dete...???
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.966
versot od micho sto kazuva 20 pati deka e temen od dete...???
Да! И не бил само темен од дете, туку и пешачел (сигурно додека бил воен ветеран)! Пешачењето веројатно му идело нешто како дел од обуката... е сега незнам во која единица.. али не е битно.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Коцка секогаш ќе си хејта,навикнете се.

Некогаш е во право а некогаш не ама тоа е тоа :D
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.966
Добра е коцката, не ја задирајте. Според него, само 3-4 траки се добри од цело мак рап наследство. :D
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Коцка секогаш ќе си хејта,навикнете се.

Некогаш е во право а некогаш не ама тоа е тоа :D
premnogu seriozen sum nekad...ali mora da davam takva kritika...poso ko so gleam komentari od stilot ako e ova od strajk ne ni treba da go cujam odma lajk stavam....vadi stihovi reciklirani i site se woooow.......poradi premnogu meki kritiki(citaj nemanje svoe mislenje) postarite artisti zatupuvaat i ne se ni trudat veke ziveat na stara slava...nemoze taka...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Спојте ги коцката и миста во едно и ќе го пронајдите одговорот. xD
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
premnogu seriozen sum nekad...ali mora da davam takva kritika...poso ko so gleam komentari od stilot ako e ova od strajk ne ni treba da go cujam odma lajk stavam....vadi stihovi reciklirani i site se woooow.......poradi premnogu meki kritiki(citaj nemanje svoe mislenje) postarite artisti zatupuvaat i ne se ni trudat veke ziveat na stara slava...nemoze taka...
Ова на Страјк стварно е монотоно,цело време тоа бит убив ти бит купи,треба малце да искулира според мене.
Мене новиве групи што ја освежија сценава ми се сосема океј,има потенцијал и испаднаа добри проектчиња а овие постариве малце затупеа.

Пистолеро ме занима што траки ќе вади наредниов период,океј ми е последнава..
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Ова на Страјк стварно е монотоно,цело време тоа бит убив ти бит купи,треба малце да искулира според мене.
Мене новиве групи што ја освежија сценава ми се сосема океј,има потенцијал и испаднаа добри проектчиња а овие постариве малце затупеа.

Пистолеро ме занима што траки ќе вади наредниов период,океј ми е последнава..
bit ubiv ne bidi stupid...blah blah...okej razbiram si go drzi stilot..ali sto e monotono e monotono...za LD smenil shema na recitiranje...po old school fazon so prosti rimi ali dobra voznja..spot ko spot...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
bit ubiv ne bidi stupid...blah blah...okej razbiram si go drzi stilot..ali sto e monotono e monotono...za LD smenil shema na recitiranje...po old school fazon so prosti rimi ali dobra voznja..spot ko spot...
Е е баш тоа ама јбг,тешко дека би се сменил он...

Спотот искрено да ти кажам не го ни заприметив нешто,едино она со бастумчето ми падна у очи:pos:

Иначе не знам прочитав коментари за албумов на Длабока Трага...мене ептен ме кејфа,неколку дена ми се вртеше нон стоп и баш и треба такво освежување на сценава...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom