Хип хоп културата во Македонија

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Е е баш тоа ама јбг,тешко дека би се сменил он...

Спотот искрено да ти кажам не го ни заприметив нешто,едино она со бастумчето ми падна у очи:pos:

Иначе не знам прочитав коментари за албумов на Длабока Трага...мене ептен ме кејфа,неколку дена ми се вртеше нон стоп и баш и треба такво освежување на сценава...
Dlaboka Traga,Kiskinov,Zad Agolot....dovolno kazano....
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Длабока Трага треба она вистински да ги слушниш за да ги разбериш. Посебно Даре има многу длабоки и филозофски текстови. Мене стварно ми се добри дечките, тече искреност и поуки од нив. Плус предобар стил имаат, семплување на фанк и џез траки. За мене се предобри дечките.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Длабока Трага треба она вистински да ги слушниш за да ги разбериш. Посебно Даре има многу длабоки и филозофски текстови. Мене стварно ми се добри дечките, тече искреност и поуки од нив. Плус предобар стил имаат, семплување на фанк и џез траки. За мене се предобри дечките.
zavisi sto sakas od rapot...mene na prvo mesto mi e lirikata i porakata....sve drugo mi e na vtoro mesto...poradi toa i ne mi se svigjaat mnogu faci u rapov...a koa sme kaj lirika i poraka tie so gi nabrojav pogore 2012ta bese nivna...a i 13ta ko so gleam
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
zavisi sto sakas od rapot...mene na prvo mesto mi e lirikata i porakata....sve drugo mi e na vtoro mesto...poradi toa i ne mi se svigjaat mnogu faci u rapov...a koa sme kaj lirika i poraka tie so gi nabrojav pogore 2012ta bese nivna...a i 13ta ko so gleam
Би ги додал и Титаниум измеѓу другите.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.962
Зачленете се на форумов од Подземни Фреквенции (frekvencii.info.tm), нормално кој сака.. Наредниве денови ќе отворам теми за кои мислам дека треба да се подискутира. Сакав овде да почнам, но некако безврска ми е вака во една тема да се дискутира за се и сешто.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Тие се тие што моментално се најдоброто на сценава а башка и најавуваат уште многу проекти оваа 2013та па очекувам да биде интересна годината.

Него сакав да прашам знаете нешто повеќе за настапи на Жиле и Вали? Има нешто у план?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
123
Поени од реакции
107
Тие се тие што моментално се најдоброто на сценава а башка и најавуваат уште многу проекти оваа 2013та па очекувам да биде интересна годината.

Него сакав да прашам знаете нешто повеќе за настапи на Жиле и Вали? Има нешто у план?
Па имаа настап со Мики Растаман и Видо у Капан Ан... за Стара Нова Година.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
399
Поени од реакции
472
tonyo san и strajk се најдобри нема што,а што се повторуваат па тоа е нормално бе луге,па тоа им е стилот и се оргинални,според мене послe доагаат ld pistolero i dzaka
А зашто не го искоментирате оној што се претстави пред народот со спот претставувајки се дека е хип хоп... а сега парави клише песни за тоа дека сите биле исти и песна за нова година си направи,да беа сите као страјк добро ке беше:)
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
tonyo san и strajk се најдобри нема што,а што се повторуваат па тоа е нормално бе луге,па тоа им е стилот и се оргинални,според мене послe доагаат ld pistolero i dzaka
А зашто не го искоментирате оној што се претстави пред народот со спот претставувајки се дека е хип хоп... а сега парави клише песни за тоа дека сите биле исти и песна за нова година си направи,да беа сите као страјк добро ке беше:)
alo drugar dzaka im e sensei tamu na site...n...dzaka e prviot covek u legija i on e COVEKOT....2001 neophodno zlo tolku ke kazam...Biomehanika e zlatna era u makedonskiot rap...
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.086
Поени од реакции
19.962
dns.mk - ДНС Радио! Во поненеделник во 21:00h, емисија "Воспитна" со АГО и Тигаз. Мрсна рапоина, јавувања во живо, дебати и сл.

И успат нешто старо/ново и ново:


 

Kajgana Shop

На врв Bottom