Хамбургерот од „Седмица“ си иба мамата

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.615
Поени од реакции
11.158
Плескавицата и мајонезот од Седмица, лепчето и сосовите од Вили и помфритот од Жу-Жу - е тоа ти е добитната комбинација.
Лигите ми истекоа :D
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Искрено, ве сфаќам вас, хејтерите на Жу-жу бургер. Некој на глава ви се качил со тоа колку е добар хамбургерот, па ајде сега да испаднеме интересни со тоа што ќе го хејтаме.

Да каже некој дека е просечен тој жу-жу бургер, да го сфатам. Ама кога некој ќе пише за хамбургерот дека е ТИЊЕ, тогаш знам дека на памет збори.

Од друга страна, 7мица ти е како Nokia. Оној што се разбира од телефони, знае дека веќе не ги бива, има нови и даааалеку подобри производители. Но, оние што се фатени во традицијата, сеуште може да ги видиш со N97-мица како ти викаат "Nokia си е Nokia брат!".
Единствената разлика помеѓу Nokia и 7-мица е дека овие од Nokia барем се трудат со нови телефони, додека овие од 7-мица ве бркаат од пред врата со метли (да, пред мои очи), али нели, Nokia си е Nokia.

Низ годините како што имам јадено во Седмица, плескавицата ја имаат намалено и заебано, лепчето го имаат заебано, значи две третини од хамбургерот. Компирите само им се стандард. Јас не оправдувам плаќање од 130 денари НИКАДЕ за хамбургер. Ако вие оправдувате, ќе ви кажам дека пред 2 недели на викенд во Охрид, во пицерија like a boss си јадев Quattro Formaggi за 140 денари, мала. И перфектна беше, како од Балила да речеме.

Али, ако морам да дадам 130 денари некаде, сигурно нема да ги дадам на место кое сеуште постои и вади профит само затоа што богатите (дап, луксуз е да даваш 130 денари за хамбургер секој втор ден) слепо продолжуваат со Седмица, без разлика какви цени или каков квалитет им се нуди.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
ИАко вие оправдувате, ќе ви кажам дека пред 2 недели на викенд во Охрид, во пицерија like a boss си јадев Quattro Formaggi за 140 денари, мала. И перфектна беше, како од Балила да речеме.
На плоштад,во уличено??? :)
 
P

PewDiePie

Гостин
Ама овој Мац како љуби да го дудла со тоа Жужу ејј,гарант имаш некоја вујна тетка вработена таму. :icon_lol:

Денес јадевме со другарите од таму и се разочарав од бургерот,сосовите никакви ЛОШ,значи ЛОШ обид за плагијат на сосовите од Вили. Помфритот е ок,и тоа што ставаат многу е добро.
Плескавицата ми се виде јака во саботата изгледа затоа што бев мн гладен.
Денес беше не сакаш.
Лебот....ај не можат цела векна да турнат им ебам тоа :cautious:

Срање денес втор и последен пат јадев во Жупардје бонЖур мадам тисо.....осеќам ќе им го рушат,ја грди порта Македонија и ич не е во барок стил,башка не е ни заградено измрзнавме денес. :D
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Се се, ама кога ќе видам у Вили кога на голема гурманска некој ги става сите можни сосови и салати, згора на тоа и кечап и мајонез ми се повраќа.На турлитава више личи него на сендвич.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
На плоштад,во уличено??? :)

Дап, тие двете пицерии, Piazza или како се викаше едната. Во двете бев. :)

Него, го тупам зашто конечно имате нешто што е исто, а боље, за исти пари. И пак седмица, што само ја докажува мојата поента.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дап, тие двете пицерии, Piazza или како се викаше едната. Во двете бев. :)

Него, го тупам зашто конечно имате нешто што е исто, а боље, за исти пари. И пак седмица, што само ја докажува мојата поента.
15 луѓе кажаа дека вкусот врска нема, што е подобро? :) Кечапот и мајонезот се “водени“ да ги мочам.

Јас еднаш до сега јадев, по препорака нели, бев прегладнет, а сендвичот едвај го изедов од што беше многу ама многу за нигде, гаден вкус, целиот воден, почна да тече тоа “кечапот и мајонезот“ низ хартијата дури.... Имаат од мене и втора шанса, може не им се погодил денот или што ги знам, фер човек сум. Ама не ми се верува баш дека ќе излезат подобри од 7ца.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.859
Поени од реакции
17.658
и нема да излезад..Да најадува можда поише,али освен компирите ништо друго не се споредува со вили и 7ца.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
15 луѓе кажаа дека вкусот врска нема, што е подобро? :) Кечапот и мајонезот се “водени“ да ги мочам.

Јас еднаш до сега јадев, по препорака нели, бев прегладнет, а сендвичот едвај го изедов од што беше многу ама многу за нигде, гаден вкус, целиот воден, почна да тече тоа “кечапот и мајонезот“ низ хартијата дури.... Имаат од мене и втора шанса, може не им се погодил денот или што ги знам, фер човек сум. Ама не ми се верува баш дека ќе излезат подобри од 7ца.
Пред 7-8 да не речам и 10 години, не се погаѓаше лош ден за 7ца....тие беа како Зевс кога станува збор за сендвичари во градов, но, се испокакаа максимално на секое поле.

П.С. тие што ги бранат, или слепо ги бранат или јадат од пред 3 години или се рондински врзани со спотсвеникот :P
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
15 луѓе кажаа дека вкусот врска нема, што е подобро? :) Кечапот и мајонезот се “водени“ да ги мочам.

Јас еднаш до сега јадев, по препорака нели, бев прегладнет, а сендвичот едвај го изедов од што беше многу ама многу за нигде, гаден вкус, целиот воден, почна да тече тоа “кечапот и мајонезот“ низ хартијата дури.... Имаат од мене и втора шанса, може не им се погодил денот или што ги знам, фер човек сум. Ама не ми се верува баш дека ќе излезат подобри од 7ца.
Од тие 15, 10 се инатат, а другите 5 се во право.
Зашто?

Зашто јас последен пат јадев пред 2 недели и више можеби, од кај па да знам што направиле досега, може се преебале скроз. Ама дека јас лажам или дека 10те другари кои пробаа досега со мене лажат, мало морген. Дури и еден тежок инат што за него е "СЕДМИЦА БРАТ" призна дека е подобар, бар тој што тогаш го јадевме.

И заеби Жу-жу бургер веќе, темава е дека седмица си иба мајката, а тоа е чиста вистина. Во секој нормален град би им се намалил прометот и би смениле стратегија после они, ама не.... :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.292
Поени од реакции
15.509
Пишав и во другата тема, ај и тука ако не прочитал некој :)

Ништо посебно хамбургерот од ЖуЖу, како некој што пиша погоре, лош обид за копирање на сосовите од Вили, единствено компирите вредат, и плескавицата ако има мирис на скара не значи дека е нешто посебно.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.859
Поени од реакции
17.658
И заеби Жу-жу бургер веќе, темава е дека седмица си иба мајката, а тоа е чиста вистина. Во секој нормален град би им се намалил прометот и би смениле стратегија после они, ама не.... :)
Која стратегија да ја сменам,убав сендвич за поефтини пари нема..Единстевни убави сендвичи имаш во 7ца,вили и еве сеа жужу и сите тие за да се најадам коштаат 130 денари.Жужу не ми се свиѓа значи остануваат овие 2..Очигледно и други размислуваат како мене па седмица е фул ради ова.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Седмица си еба мајката, а ли-мари си отвори нов локал.
Уше они ако си ебат мајката и не знам шо ќе праиме.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Ли мари се добри сега за сега. Помфритот баш не ми се свиѓа на за тие пари има да се изнајадам охохооо. Во седмица плескавицата смрди, не ми се јаде таму веќе. Останува жужу бургер уште да го пробам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom