Хамбургерот од „Седмица“ си иба мамата

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Немав купено хамбургер од Седмица којзнае од кога. Од хамбургерот купен вечерва, си викам WTF се случило со хамбургерот кој две децении беше поим за хамбургер? Само што го изедов еден од најгрозните хамбургери кои некогаш сум ги изел, а воедно најскапо платен.

Лепчето
Ако порано сендвичот беше џиновски и убедливо најголем, лепчето сега е намалено и е со големина како во било која чкарт сендвичара. И беше суво и бајато.

Кечап и мајонез
Ако порано хамбургерот гргаше од кечап и мајонез и кога ќе гризнеш џвркаше сочно на сите страни, сега хамбургерот е ко да го фатила суша. Суво лепче + дефицит на кечап и мајонез, залаците одвај проаѓаат низ грло. Без 2-3 чаши кока кола за да ги подбутнувате залаците, постои опасност да се задавите.

Плескавицата
Намалена во дијаметар исто како и лепчето (што значи и во грамажа), а сменета и смесата. Ми личеше на вкус како смесата да има повеќе леб отколку месо.

Дефинитивно последен пат фрлени 130 денари за хамбургер од Седмица.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
^ word`up!
Затоа си земав стек. И ја се заебав со плескавицата.
 
P

PewDiePie

Гостин
Единствено квалитетно што остана од 7-ца е помфритот,мајонезот и евентуално пирошката...........се друго со се цените е за во канта.
 
T

Tetro

Гостин
Или тоа, или си пораснал бааги у последно време. :D

Шала настрана, ама дефинитивно 130 денари е премногу (последен пат кога јадев таму беше 120 или сум заборавил).
Изгледа како во последно време не се троши многу храна во седмица, па затоа остануваат лепчињата од претходниот ден и не можат наредниот да се потрошат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Даре, со кое право го нарекуваш ова хамбургер веќе? :D Помија не му е рамна, немам јадено од седмица од фебруари негде и не жалам воопшто.

Лебот сув, желудникот ме боли после хамбургерот од тоа сојата, штедат на кечап и мајонез, уште да ти наплаќаат и за вилушката фали.
--- надополнето: Jun 2, 2011 9:39 PM ---
П.С.

Чисто да ви доловам во Road House каков хамбургер се служи со 700 грама плескавица :D



http://www.facebook.com/media/set/?set=a.188881404494930.43910.174848379231566
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Вили е Д Бест :) Најади се ко човек за 100че а хамбургерот во 7ца не вреди ни за 50!:notworthy:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Нема место у градов кое не ја има сјебано храната и место кое не ја покачило цената.Ни седмица не е имуна на тој тренд на заебување.Вили се држи и само од таму уште ми е мерак да си зеам нешто.Иначе Седмица долго време е чкарт,у задњиве 3 години само 3-4 пати иам јадено.Порано знаев особено преку лето секој ден да висам таму,сега јок.Ем скапо,ем добиваш шит.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Нема место у градов кое не ја има сјебано храната и место кое не ја покачило цената.Ни седмица не е имуна на тој тренд на заебување.Вили се држи и само од таму уште ми е мерак да си зеам нешто.Иначе Седмица долго време е чкарт,у задњиве 3 години само 3-4 пати иам јадено.Порано знаев особено преку лето секој ден да висам таму,сега јок.Ем скапо,ем добиваш шит.
Тоа е синдромот. Ај седмица постои 2 децении, али другиве - ќе отворат, ќе видат дека ќе им тргне, ќе се полакомат и ќе скратат на мастраф, на големина и ќе усерат се.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Вегера,Специјал,Седмица,пицерииве низ градот,Стоилко и тие околу него........сите ја поебаа храната,а поскапеа маме им ебам.....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
700 грама плескавица? Бројкиве се точни, или мала грешка?
Точни се, точни се, огромна е и плескавицата и лепчето, види ги сликите од линкот :))))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom