Хамбургерот од „Седмица“ си иба мамата

Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
иначе компирот и мајонезот им се:sick: не знам како и од што го прават али тоа не е компир
 
Ф

Флеш

Гостин
А да одите кај Фоте ... Двоен хамбургер за 80 денари,нигдеее нема да најдете ... Две плескавици во едно,салата бирај шо сакаќ,бутај,од патлиџан,краставица,кромид,марула итн ... Помфритот упм,дебели крупни парчиња ... Е тоа е хамбургер :D чим спомнав,одам да си земам ....
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
А да одите кај Фоте ... Двоен хамбургер за 80 денари,нигдеее нема да најдете ... Две плескавици во едно,салата бирај шо сакаќ,бутај,од патлиџан,краставица,кромид,марула итн ... Помфритот упм,дебели крупни парчиња ... Е тоа е хамбургер :D чим спомнав,одам да си земам ....
Кај се наоѓа? :pipi:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
А да одите кај Фоте ... Двоен хамбургер за 80 денари,нигдеее нема да најдете ... Две плескавици во едно,салата бирај шо сакаќ,бутај,од патлиџан,краставица,кромид,марула итн ... Помфритот упм,дебели крупни парчиња ... Е тоа е хамбургер :D чим спомнав,одам да си земам ....
За 80 денари и квантитет и квалитет не можеш да добиеш...
 
Ф

Флеш

Гостин
Кај се наоѓа? :pipi:
Кај Старечкиот дом,во Ѓорче :)[DOUBLEPOST=1392673853][/DOUBLEPOST]
За 80 денари и квантитет и квалитет не можеш да добиеш...
Брат ,грешиш, човек е доста познат,сендвичарата ја има 17 години ,тоа доста кажува зошто не згасна се уште и сеуште од него купуваат :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
Мене тоа не ми се верува.
Малку далеку ми е Ѓорче, а баш би сакал да пробам :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Мене тоа не ми се верува.
Малку далеку ми е Ѓорче, а баш би сакал да пробам :)
Било кој прашај, ако најдеш некоја личност од Ѓорче,поточно од Ѓорче 2(Дексион) .... Само спомни Фоте Сендвичара .... Ќе ти објаснат одма ... ај му направив реклама,ама вреди за добро јадење :LOL:
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Ужасно е. Да не зборам за нехигиената која ја вртат таму.
Хигиената е иста и на сите други фаст фуд место во градот, вклучувајќи ги и Седмица, Стоилко и другите во тој ред. :)
Јас и еден другар уште од почеток јадеме во Вили, ни беше на 2-3 минути од дома, имаше времиња кога јадевме буквално секој ден од таму. :pos:Сега веќе ни преседна дури малку.
Искрено за мене нема конкуренција месото со други места. Сосовите исто се супер, али ги избегавам у лето.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Хигиената е иста и на сите други фаст фуд место во градот, вклучувајќи ги и Седмица, Стоилко и другите во тој ред. :)
Јас и еден другар уште од почеток јадеме во Вили, ни беше на 2-3 минути од дома, имаше времиња кога јадевме буквално секој ден од таму. :pos:Сега веќе ни преседна дури малку.
Искрено за мене нема конкуренција месото со други места. Сосовите исто се супер, али ги избегавам у лето.
Не е иста во поглед што во Седмица на пример со штипка ги фаќаат лепчето, месото, се што става а ваму во Вили (кај електро зборам не знам дали кај сите е истото) , ти ги зема парите, ти го фаќа лепчето, се брише за блузон, со рака го превртува и го става во хартија, па после ти враќа кусур, па пак се фаќа за блуза.. ова кога ќе го видам не можам да јадам едноставно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom