ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Во Охридов стварно имат голема заинтересираност... Се зборвит насегде... Ај ке видиме колку ке го исполнет сите она шо го зборвет:pipi:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Живи, здрави сите на број? :)

Јас сеа сум на фах, за 3 сати сум на плоштад, се глеаме таму :salut:
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Абе тоа се убаво ама ние што не сме од Скопје ништо од нас не може да очекувате.....А иначе ви ја поддржувам акцијава......Само напред продолжете така....
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Абе тоа се убаво ама ние што не сме од Скопје ништо од нас не може да очекувате.....А иначе ви ја поддржувам акцијава......Само напред продолжете така....
А зошто да не очекуваме дека еве ти ке бидеш иницијатор на иста вакава хуманитарна организација во твојот град ?:toe:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Абе тоа се убаво ама ние што не сме од Скопје ништо од нас не може да очекувате.....А иначе ви ја поддржувам акцијава......Само напред продолжете така....
Се надеваме дека баш ова ќе поттикне интерес и во другите градови за интерна организација и донации. Не мора да биде баш сега, можеби и некој друг пат, некој да ги собере кајганџиите од својот град и да направат некоја акција. Иако, сеуште не е доцна тоа да се направи и за оваа акција, ако бидете ултра брзи. :back:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Охрид имат невообичаено висок интерес по средношколците, прва и втора година ги поминавме, поручек и треќа и четврта.

Кун вечер ќе поминиме и по кафичине, по масине ќе оставаме, да фуче.

Охриѓани, се гледаме во петок и/или понеделник во дворот на гимназијата, од 12:00 до 13:00.
Уистину фуче. Втора смена ја поминавме и во гимназијата и во економското училиште, малце кратки со флаери останавме за денес, уште 30 фазла имаме негде, ама сме добро снабдени со плакати, ќе излепиме кун вечер во центар.
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Ко за прв ден одлично пројдовме се надевам дека ПЕТОК ке биде помасовен и со луѓе и со донации:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.021
добро,работите од денес се од луѓето шо стоевме+некои ми најавија дека ќе ми донесат директно кај мене работи.


сега проблем се појави што нема кој да стои на штандот во бисер.
има ли некој што има желба да стои во петок од 17-19 часот?
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Абе би седел ама на школо сум до 7 и 15 :Ѕ
 

xtrajcex

BE STRONG!!!
Член од
10 декември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
СУПЕР ПОМИНА!!!!!!!!!!!!!! САМО НАПРЕД :smir::smir::smir::smir:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
И ја би за ракија, имам домашна.
Поседов малце, зашо сум релативно настинат брзо си отидов. Солидно беше
Имам и јас. Требаше и денес ама нишо. АЈ за петок може и да ја згреам малце:)
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Ееее..еве мушкиве ќе частат ракија, убаво да го пречекате форумџиките во петок...доаѓам и јас....и прееска бев, ама не ги носев кесите со мене
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom