Фудбалски/трансфер дискусии

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.458
Поени од реакции
42.752

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Венгер, немој да си таква пичка, ко што си. Пак ли ќе го продаваш најдобриот играч на конкурент? Една сезона не игра во ЛЕ, распад систем ли ќе правиш?
Човеков сам себе јадови си ствара, не е нормален.[DOUBLEPOST=1497126401][/DOUBLEPOST]
Не не, уникатен е :D
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2015
Мислења
926
Поени од реакции
1.236
Јас ќе речам само секоја чест за фановите на Арсенал, за ова мора да се има живци.:cuc:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Венгер, немој да си таква пичка, ко што си. Пак ли ќе го продаваш најдобриот играч на конкурент? Една сезона не игра во ЛЕ, распад систем ли ќе правиш?
Шо мислиш па ти на Баерн, нивниот ЛШ криптонит да го даде понеболна опција ќе му биде? :D
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
Хаха цепај Венгер со младунци те боли патка.
Пусти их пусти нека ти докажу.:ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Класен од Ајакс во Евертон, Сити се откажале од ВВД, прескапа им била цитираната цена.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.980
Поени од реакции
25.324
Marco Verratti has told PSG Sporting Director Antero Henrique that he wants to leave the club, according to tomorrow's L'Équipe.
Го раскинаа договорот со Клајверт, сега нов спортски директор имаат кој го нема во план Обамејанг. Клајверт сакал Обамејанг да го донесе во ПСЖ шо значи од заинтересираните тимови за Оба остана само Милан за кои е прескап така да не гледам каде би отишол.

PSG have officially contacted Kylian Mbappé's representatives & have made him their #1 transfer priority, according to tomorrow's L'Équipe.
Liverpool boss Jürgen Klopp contacted Kylian Mbappé's entourage last month & has put the Reds in the race, according to tomorrow's L'Équipe.
Arsenal manager Arsène Wenger is privately pessimistic about Arsenal's chances for Kylian Mbappé, according to tomorrow's L'Équipe.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Која аукција ќе ја има само ако е вистина ова со Верати. Сите клубови освен Реал имаат проблеми баш на таа позиција која он ја игра.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.980
Поени од реакции
25.324
Која аукција ќе ја има само ако е вистина ова со Верати. Сите клубови освен Реал имаат проблеми баш на таа позиција која он ја игра.
Барса ќе го добие, тоа е јасно.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.683
Поени од реакции
18.175
Која аукција ќе ја има само ако е вистина ова со Верати. Сите клубови освен Реал имаат проблеми баш на таа позиција која он ја игра.
Со Модрич на 32 и тоа како се заинтересирани Реал. На страна што на Барселона им е топ мета, па да им ги расипеш плановите се исплати у секој случај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Освен Реал не знам кој друг има право да е оптимист за Мбапе :icon_mrgr: исто како со Бејл, јавна тајна е дека кога тогаш ќе заврши таму.[DOUBLEPOST=1497176578][/DOUBLEPOST]
Нели требаше овој да дојде во Баерн уште откако го напушти Арсенал или грешка сум?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom