Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
15.563
Поени од реакции
17.244
Па има, дури и поголем. Само за потпишување на договор му фршнаа 180 милиони бонуси и 70 милки за лојалност,
ебати лојалноста :ROFLMAO:
Башка му дадоја слобода да именува нови директори, тренери па и да дејствува за наредните трансфери.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Фотографијава е од некој ресторант покрај море, или е приказ за твојата сексуална дневна оптеретеност и морам да забележам, несигурност? :icon_lol:
Не мора да одговориш, ако не сакаш. Или ако немаш време на паузите помеѓу правење геополитички анализи.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.646
Фотографијава е од некој ресторант покрај море, или е приказ за твојата сексуална дневна оптеретеност и морам да забележам, несигурност? :icon_lol:
Не мора да одговориш, ако не сакаш. Или ако немаш време на паузите помеѓу правење геополитички анализи.
Предлог туристичка дестинација да идеш да се релаксираш после исцрпниот трансфер период. :ROFLMAO:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.563
Поени од реакции
17.244
Трампа со Феликс плус Лемар гратис,ем Французин ем ја познава лигата :pipi:
И голман ќе му дајме ако сакат, ионака им треба после инцидентот со Рико. 20230613_154555.jpg
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.938
Поени од реакции
24.636
Тешко гомно е, изјавува дека ќе остане следна сезона во ПСЖ, а им испраќа допис дека нема да го продолжи договорот што ги става во подредена ситуација ПСЖ или да го продадат ова лето или да го изгубат за без пари следен летен трансфер период.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.786
Поени од реакции
18.408
Какво лигле желно за внимание, еби си мајката скапи у Париз, дај нека го земат Чукувезе и нека прекинат да и обраќаат внимание на дивата, како се понижуваат со гомцево не ми е јасно.
 
C

confusion

Гостин
Арсенал со Рајс и евентуално Каиседо, ќе имаат страшно добро лето, посебно ако донесат и напаѓач, доста амбициозно за нив. Реалноста е ако сакаш титули мора да носиш најдоброто, без разлика колку чини.

Сите тие години дупејќи си ги, сеа ни се враќа како карма, ние стануваме Арсенал со проекти, со млади играчи и не знам што а они носат класа засилувања и се борат за титули. Ех Челзи, Челзи.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Арсенал со Рајс и евентуално Каиседо, ќе имаат страшно добро лето, посебно ако донесат и напаѓач, доста амбициозно за нив. Реалноста е ако сакаш титули мора да носиш најдоброто, без разлика колку чини.

Сите тие години дупејќи си ги, сеа ни се враќа како карма, ние стануваме Арсенал со проекти, со млади играчи и не знам што а они носат класа засилувања и се борат за титули. Ех Челзи, Челзи.
Демек не дадовме 120 милиони за играчиште како Енцо во јануари, кој секако ќе завршеше во Реал или Премиер Лига доколку не исфорсиравме. :)
Ги критикувам и јас новиве газди, знаеш, ама не е толку трагично во таа смисла. Ајде Рајс, во ред, но Каиседо всушност има една сезона позади себе и 21 година. Тоа што во иднина би бил играч ипол, друго е. Во моментов и тој е недефиниран играч, разбирливо.

Иако се согласувам дека треба ол ин да тргнаг по него. Во спротивно, откажувањето од Угарте ќе биде смешно. Е сега, има и други фудбалери за таа позиција, не е само Каиседо. Долго е летово.


Инаку, не верувам дека Арсенал ќе ги ангажира и Рајс и Каиседо. Не Арсенал, туку не ми е верно било кој во лигава наеднаш да ги собере двајцава. Но, ако случајно се случи, тогаш тоа ќе биде премија за нив. Фантастични засилувања кои ќе ги направат конкуренти за титула и идната сезона. Рајс, Каиседо, Одегард, пих. Во одбрана тогаш можат и Мертезакер да го вратат, ќе нема зима.
 
C

confusion

Гостин
Демек не дадовме 120 милиони за играчиште како Енцо во јануари, кој секако ќе завршеше во Реал или Премиер Лига доколку не исфорсиравме. :)
Ги критикувам и јас новиве газди, знаеш, ама не е толку трагично во таа смисла. Ајде Рајс, во ред, но Каиседо всушност има една сезона позади себе и 21 година. Тоа што во иднина би бил играч ипол, друго е. Во моментов и тој е недефиниран играч, разбирливо.

Иако се согласувам дека треба ол ин да тргнаг по него. Во спротивно, откажувањето од Угарте ќе биде смешно. Е сега, има и други фудбалери за таа позиција, не е само Каиседо. Долго е летово.


Инаку, не верувам дека Арсенал ќе ги ангажира и Рајс и Каиседо. Не Арсенал, туку не ми е верно било кој во лигава наеднаш да ги собере двајцава. Но, ако случајно се случи, тогаш тоа ќе биде премија за нив. Фантастични засилувања кои ќе ги направат конкуренти за титула и идната сезона. Рајс, Каиседо, Одегард, пих. Во одбрана тогаш можат и Мертезакер да го вратат, ќе нема зима.
Па од секаде има репорти дека после Рајс ќе тргнат по Каиседо, така да не би ме чудело, самиот Каиседо сакаше да иде кај нив во Јануари и пекаше за трансфер.
Како и да е, ќе видиме, секако ќе биде лето со преплаќања и форсирање глупи трансфери, јас би се држел подалеку од играчи од Брајтон, макар и Каиседо се викале, едноставно, ми изгледаат дека функционираат само во тој систем таму без притисок, никаде другде. Кукуреља таму беше играчише, кај нас не личи на фудбалер.
За откажување од Угарте, не сакам ни да почнам, не гледам друг профил на играч моментално што би можеле да го донесеме а да ги врши истите работи и да игра со Енцо. Апсолутен блам, мада и момакот, нека му е со среќа, си одбра ПСЖ и дупло поголема плата ама ќе видиме во каков ПСЖ ќе остане да игра, без Нејмар, Меси и Мбапе, се еба самиот.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.114
Поени од реакции
25.610



Павард исто ќе бега. Значи и стопер покрај напаѓач мора да ангажираат Баерн.



+ Лукас Ернандез.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom