Фудбалски/трансфер дискусии

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.068
Поени од реакции
84.971

Чудно, единствениот играч кој се чинеше дека е недопирлив во овој тим на Интер, него прв ќе го продаваат :eek:
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Rice 120, Barella 50 :pos: :pos: :pos: :pos: Englezive ne se normalni, Inter mislam ima tocno 0 sansi da se oslobodi od Barella, osven ako nemaat ponuda luda nad 100 120

Нуњез, 100 милиони. Енцо, 115 милиони. Португалциве не се нормални. Белингем, 100 милиони. Германциве...

Баталете го веќе овој наратив. Има и основа понекогаш за високите цени на играчите од Премиер Лига, но во суштина сите работи зависат од оној кој продава.

Еве денес има гласини дека Челзи се интересира за Онана и Евертон за него бара...55 милиони. Бујрум, ако сакаш плати, ако не барај друго чаре.
 
C

confusion

Гостин
Ќе мора да продаваат, денес Челзи им направиле зз на состанокот за Лукаку, ги барале Кулибали и Лукаку пак на позајмица, им кажале, или платете си ги или нема веќе позајмици. Исто важи и за сите други играчи, фала курцу веќе завршува зачараниот круг на позајмици.
А Лукаку им барал иста плата како Канте на Ал Хилал, и они му кажале зз. Така да, или ќе игра, или ќе скапе на клупа, кој го ебе и онака не заслужува никаква шанса пошто е лајно од карактер.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.266
Поени од реакции
57.323
Брзо демантирани стручњаците англиски. :pos: Поима немаат кој и што е Барела, треснале 50 милиони фунти од ракав и мислат дека имаат ексклузива.

 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.519
Поени од реакции
43.003
Od kade samo ja izvadija taa cifra za momentalno najskapiot igrac vo timot ne mi e jasno, cenata samo sto ja staile ja pravi ovaa informacija losa. Za Onana poveke baraat ebago.
 
C

confusion

Гостин
Тоа е тоа, англиски новинари, се треба да ви е јасно.
Затоа само братот Орнстајн, најпрофесионален, најсигурен новинар во Англија, ако он нешто пренесува, тоа е точно.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.460
Поени од реакции
109.419
Тоа е тоа, англиски новинари, се треба да ви е јасно.
Затоа само братот Орнстајн, најпрофесионален, најсигурен новинар во Англија, ако он нешто пренесува, тоа е точно.
Ама vidooq рече релевантни се тие двајцата Едвардс и тој другиот како и да беше, хеехе.

Џезба пошо Селмане мајмуне, м????
 
C

confusion

Гостин
Ама vidooq рече релевантни се тие двајцата Едвардс и тој другиот како и да беше, хеехе.

Џезба пошо Селмане мајмуне, м????
Па ваљда се води по редит, таму пренесоа исто дека тие двајца биле релевантни за Њукасл. Можда е и истина, само Интер да преговара без да знае Барела, секако Аусилио е таму цела недела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom