Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
17 август 2009
Мислења
3.621
Поени од реакции
5.145
Он нека дојде само, нека изгази и гази 10+ год у Ла Лига и ЛШ. А за пари не не занима, ќе се снајде стариот лисец :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.154
Поени од реакции
28.923
Он нека дојде само, нека изгази и гази 10+ год у Ла Лига и ЛШ. А за пари не не занима, ќе се снајде стариот лисец :D
Ќе купиме некој дрес, ќе донираме :pos:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.042
Поени од реакции
55.524
Буквално истиве муабети за Роналдо се правеа во 2009та кога дојде од Јунајтед во Реал. :D
Роналдо на тие години беше покомплетен од Мбапе.
Имаше и дриблинг, и претрчување, и шут од далеку и центаршут и игра со глава.

Има уште работа кај Мбапе, треба да се подобри у некои сегменти и да расне у главата иначе ќе потоне ако остане на ова ниво со размислувањето дека веќе е најјак.
Потенцијал има страшен, само треба да го искористи и развие.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.359
Иначе Роналдо ќе прифати дупло пониска плата за да го направи трансферот.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Член од
14 април 2012
Мислења
31.588
Поени од реакции
62.669
Буквално истиве муабети за Роналдо се правеа во 2009та кога дојде од Јунајтед во Реал. :D
Роналдо тогаш беше x2 играч од она што е сега Мбапе. Брука би било да му се набројуваат достигнувањата до пред тој трансфер.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.362
*ќе го испратат во Јувентус

 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.948
Поени од реакции
10.591
Бројките се најбитни на крај и он ги има. Башка од кај ти е оваа статистика што си ја вадиш на памет? Па не ми одговори во кој тим Мбапе не би бил прв избор?
Сегде би бил зашто е изхајпан до максимум
И јас имам пишувано за него дека не е до толку екстра квалитет, не памтам у ЛШ да издоминирал на некој натпревар, најчесто го нема нигде а бројките у француско првенство што ги има битни се ко ланскиот снег


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.948
Поени од реакции
10.591
Буквално истиве муабети за Роналдо се правеа во 2009та кога дојде од Јунајтед во Реал. :D
па истиве муабети дека се правеле малку тешко а и малку потешко дека Реал ке го добие истото ко тогаш со Роналдо


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.847
Поени од реакции
24.284
па истиве муабети дека се правеле малку тешко а и малку потешко дека Реал ке го добие истото ко тогаш со Роналдо


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па да, можеби и подобро ќе добие, ќе оставиме времето да покаже нели?

@Джонтра Вохохолта @vidooq и кој и да беше уште таму што ме цитираше, ме мрзи да барам и да ве цитирам.
Овој Мбапе според мене е во најмала рака на исто рамништо од Роналдо на 22 години.
Малце ви се има изместено сликата за Роналдо бидејќи успеа да се изгради во еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалов.
Али овој Мбапе не е ништо послаб на фудбалски план, а и ништо поуспешен од Роналдо на 22 години.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Сегде би бил зашто е изхајпан до максимум
И јас имам пишувано за него дека не е до толку екстра квалитет, не памтам у ЛШ да издоминирал на некој натпревар, најчесто го нема нигде а бројките у француско првенство што ги има битни се ко ланскиот снег


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ако идеме по таа логика ни бројките на Санчо воопшто не се битни во Баерн лигата ама сепак се трескавте од земја кога дојде. Исхајпан е зашто заслужува и има квалитет. А не пошто на некој рандом му текнало да го хајпа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom