Фудбалски/трансфер дискусии

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.340

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Ми нема поента, за таа плата можеа Меси да го земат и го пропуштија за да го земат Роналдо? Нема логика.
Тогаш само што го земаа Грилиш, Меси стана достапен од нигде и ПСЖ одма реагираа, а и рачунаа на Кејн претпоставувам. Оваа прилика се отвара сега, ако не го земат Кејн. Не е дека го пропуштија Меси за Роналдо. А и ситуацијава е повеќе дека Мендес го нуди по клубови и пробува да договори трансфер.

Баш би сакал да се случи затоа што ич не ми се вклопува во Сити, а и ќе има солзи во градот :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.143
Поени од реакции
28.898
Кики у Псж, Мбапе у Реал :vozbud:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.991
Сега гледам дека касапот Шокрос, после 100 години во Стоук, сменил средина и од оваа сезона е дел од Интер Мајами, клубот на Бекам :D Фил Невил е тренер на екипата.


Ми нема поента, за таа плата можеа Меси да го земат и го пропуштија за да го земат Роналдо? Нема логика.
Можно е Меси од претходно да беше договорен со ПСЖ, а ова со прес конференциите и приказната со тоа како Ла Лига одеднаш ги изненадила да беше само некоја глума.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Тогаш само што го земаа Грилиш, Меси стана достапен од нигде и ПСЖ одма реагираа, а и рачунаа на Кејн претпоставувам. Оваа прилика се отвара сега, ако не го земат Кејн. Не е дека го пропуштија Меси за Роналдо. А и ситуацијава е повеќе дека Мендес го нуди по клубови и пробува да договори трансфер.

Баш би сакал да се случи затоа што ич не ми се вклопува во Сити, а и ќе има солзи во градот :D
Да, ама од оваа перспектива испаѓа дека не значело ништо тоа тогаш што го земале Грилиш зашто сепак имаат 35 милиони евра во плата да дадат на играч. Значи ги имале и тогаш парите, чим ги имаат сега. Сигурен сум да доставеле понуда Меси ќе одбереше да игра во тим под Гвардиола отколку да иде во ПСЖ.

Освен ова што го пишал @Ернесто ЧЕ Гевара зашто иначе стварно ми нема никаква логика ова со Роналдо. Сметам дека се апсолутно невистини, али ајде да видиме и почудни работи се случија летово во фудбалот.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.014
Поени од реакции
55.320
Тогаш само што го земаа Грилиш, Меси стана достапен од нигде и ПСЖ одма реагираа, а и рачунаа на Кејн претпоставувам.
А и Роналдо ваљда очекувал Реал дека ќе го врати, Манчестер ќе го бара, ПСЖ пред да искочи Меси како опција. На крај виде дека точно 0 клубови го сакаат, па ај да искористат статус кво у преговорите меѓу Сити и Кејн и да го убутаат таму.
Ќе остане у Јувентус до крај на договорот, па следното лето у Америка.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Роналдо би играл на 9ка, Меси не е за таа позиција.. Ваљда затоа. :))
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.775
Поени од реакции
13.437
Има некој што прател српска лига? Го гледам овој Бирманчевиќ многу добар во овие квалификации за ЛШ. На трансфермаркет гледам дека Партизан се откажал многу лесно од него. Каков бил во српска лига, играл вака добро константно?

Чукарички го продале за 1 милион, што е сосема добро за таков клуб, но изгледа и дека и Малме ќе профитира.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.198
Поени од реакции
21.348
Дортмунд пред продавање на Дилејни во Севиља и пред земање на Халстенберг од Лајпциг. Баерн крена раце од Сабицер од Лајпциг и фрлија око на Хофман од Гладбах. И за двете колку пари толку музика.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Првата понуда испратена, изгледа од 160 до 185 милиони евра.

Исто така Реал побарале дозвола од ПСЖ да преговараат со Мбапе за лични услови.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom