Фудбалски/трансфер дискусии

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.600
Поени од реакции
6.945
Седи кец. Било кој што навива за друг клуб освен јуве може да си збори вака макар бладал. Вие не! Па поциганерија од јуве нема да стане никој во следниве 50 години. Плус го купивте де лихт а збориш за Мегваер. Ем шуто,ем боде.
Правиш споредба Де лигт со Мегваер.. Не седи кеци, дојди пак од септември пошто ја падна годината.. Ко прво, поевтино го купија и е доста помлад, ко второ има отклупна клаузула од 150 милки, дојди бујрум купи го, Мегваер утре ќе го купиш 3 пати поевтино од што Ман Ју го има купено..
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
10.716
Поени од реакции
8.352
Predizvikot e pogolem vo Dortmund. Imaat vekje mlad i ambiciozen tim, ne mora da se sozdade. Tuku aj da predpostavime deka Sancho saka vo Manchester, oti pa Dortmund da go pokloni i da go pusti i so toa od sega da se zboguva od sportski uspeh za slednata godina? Ambiciozniot klub neka ja pokaza ambicijata na delo i neka go plati Sancho kolku sto treba i da ne koristi orientalno-pazarski finti so neoficijalni baloni kako maksimalno 50m ke nudele.
Автоматски споено мислење:Dobro sega ne bi rekol grabez sepak se 63m EUR za igrac so 28-29 godini. Ok si bese cenata, onaka pazarna kolku sto vredi. Toa mi e i poentata. Oba i Pulisic bea soodvetno plateni i onolku kolku sto Dortmund pobara. Manchester misli deka moze da dobie popust 50% radi koronava i glumat malce deka moze da uspeat vo toa.
Дортмунд проценил дека вреди 63 во моментот ок, ама од денешна гледна точка тоа е ефтино.
Јунајтед има пари да плати не им е проблем тоа, ама сигурно нема на прва да платат.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.417
Поени од реакции
46.053
Дортмунд проценил дека вреди 63 во моментот ок, ама од денешна гледна точка тоа е ефтино.
Јунајтед има пари да плати не им е проблем тоа, ама сигурно нема на прва да платат.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
На колку години дојде?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.417
Правиш споредба Де лигт со Мегваер.. Не седи кеци, дојди пак од септември пошто ја падна годината.. Ко прво, поевтино го купија и е доста помлад, ко второ има отклупна клаузула од 150 милки, дојди бујрум купи го, Мегваер утре ќе го купиш 3 пати поевтино од што Ман Ју го има купено..
Помеѓу Де Лигт и Мегавер, секогаш би го одбрал Мегваер. Апсолутно секогаш. А сигурно ќе го купиш Мегваер поефтино од што е купен, во меѓувреме и капитен стана.

Доста тресиш глупости.
Автоматски споено мислење:

И на крај Сити ќе си го прибери назад, а другите ќе останат со прстот в уста
Ова за да се најдеш на муабет? 100 крила има Сити.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.589
Поени од реакции
187.293
Санчо имаше понуди од ПЛ екипи уште пред да замине од Сити, отиде во Дортмунд зошто знаеше дека ќе игра редовно и нема да има некој си притисок да вади перформанси среда/недела. Нема теорија да потпише нов договор со Дортмунд, барем мое мислење е дека шансите се минимални - или ќе замине во Јунајтед летово или наредната година за 50-60 милиони само што тогаш како што кажавте, ќе има голем број на заинтересирани клубови.

Да немаше корона пандемија, мислам дека веќе ќе беше играч на МЈ, вака како што кажа Пеџа, сите клубови се повеќе или помалку погодени и мистерија е дали летово ќе гледаме високи трансфери.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.075
Поени од реакции
7.173
Помеѓу Де Лигт и Мегавер, секогаш би го одбрал Мегваер. Апсолутно секогаш. А сигурно ќе го купиш Мегваер поефтино од што е купен, во меѓувреме и капитен стана.

Доста тресиш глупости.
Автоматски споено мислење:Ова за да се најдеш на муабет? 100 крила има Сити.
Пример велиме
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.417
Ова значи дека според тебе Стерлинг и Марез се вредни колку 100 играчи? :unsure:
Ќе го продаваа Сане да им требаше крило? На позицијата на Санчо во Сити се менуваат Бернардо Силва и Марез. Санчо им треба колку дупка во главата.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
310
Поени од реакции
374
Правиш споредба Де лигт со Мегваер.. Не седи кеци, дојди пак од септември пошто ја падна годината.. Ко прво, поевтино го купија и е доста помлад, ко второ има отклупна клаузула од 150 милки, дојди бујрум купи го, Мегваер утре ќе го купиш 3 пати поевтино од што Ман Ју го има купено..
Ниту Мегваер ќе се продава ниту Де Лихт некој сака да го купи. Па уште 150 да лупне хаха. Поевтино го купија тоа е точно....еднооо 5м.
 

Донев

Модератор
Член од
9 мај 2008
Мислења
32.417
Поени од реакции
46.053
Ќе го продаваа Сане да им требаше крило? На позицијата на Санчо во Сити се менуваат Бернардо Силва и Марез. Санчо им треба колку дупка во главата.
На Сане му истекуваше договорот и јасно им даде до знаење дека нема да го продолжи, уште од лани сакаше да си оди. Силва не е класично крило и сигурно ќе биде повлечен назад сега со заминувањето на другиот Силва. Мора да купуваат крило.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
11.600
Поени од реакции
6.945
Ниту Мегваер ќе се продава ниту Де Лихт некој сака да го купи. Па уште 150 да лупне хаха. Поевтино го купија тоа е точно....еднооо 5м.
Daj boze nikoj da ne saka da go kupi, posto sakam da ostane u Juve, dokolku nekoj saka bujrum 150m otkupna klauzula
Автоматски споено мислење:

Помеѓу Де Лигт и Мегавер, секогаш би го одбрал Мегваер. Апсолутно секогаш. А сигурно ќе го купиш Мегваер поефтино од што е купен, во меѓувреме и капитен стана.

Доста тресиш глупости.
Автоматски споено мислење:Ова за да се најдеш на муабет? 100 крила има Сити.
Srekja Agneli ne razmisluva ko tebe...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.797
Поени од реакции
76.624
во меѓувреме и капитен стана
А да и ова, па мене срам би ми било со ова да се фалам со оглед на тоа дека куртонов против Партизан не знаеше што да прави како капитен, со кого да се поздрави итн.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.417
А да и ова, па мене срам би ми било со ова да се фалам со оглед на тоа дека куртонов против Партизан не знаеше што да прави како капитен, со кого да се поздрави итн.
Навистина страшно. Тоа многу зборува за неговите фудбалски квалитети.
 
На врв Bottom